Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Jana 22:25, 07 kwi 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
ale wiosna pięknie
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Mala_Mi 22:37, 07 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
vita napisał(a)
Załamka, taka wiosna? Piwonie w donicach chcą kwitnąć? A niezapominajki obsypane kwieciem, no tak. Wschód na wdechu niech cierpliwie czeka

Vita.. tym razem nawet i Rzeszów jeszcze do Wrocławia , Krakowa jest ho ho ,ho w tyle ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Katkak 06:20, 08 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
la_estrellita napisał(a)


A myślałaś o tym żeby po takiej konstrukcji puścić ogórki?

O , to świetna myśl!. Ja nie chcę dużo ogórków, tyle co na kanapki i do mizerii i głowiłam się po czym je puścić zeby dużo miejsca nie zajmowały i proszę -podpowiedź czekała u Ewci. Dziękuję.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
la_estrellita 06:51, 08 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Ja w zeszłym roku puściłam po sznurkach przyczepionych do stodoły. Fajna sprawa, nie trzeba było się schylać. Pierwsze 20 cm trzeba było im pomóc ale później radziły sobie same.
____________________
Agnieszka Gutlandia
ewsyg 07:37, 08 kwi 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ewa, w tym pojemniki rośnie rabarbar, czy nastawiłaś z niego gnojówkę do zakwaszania ziemi ?

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Pszczelarnia 09:41, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)
Śnieżnik lśniący
Cebulica

Dwie podobne roślinki.
I chyba jednak w Bieszczadach rosną cebulice..



Śnieżnik jest biały a cebulica niebieska (?).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:51, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
la_estrellita napisał(a)
Ja w zeszłym roku puściłam po sznurkach przyczepionych do stodoły. Fajna sprawa, nie trzeba było się schylać. Pierwsze 20 cm trzeba było im pomóc ale później radziły sobie same.



Mam wrażenie, że ogórki, które się płożą po ziemi tak nie wysychają. Zawsze chwycą wodę z rosy porannej. U mnie mus ograniczyć podlewanie do rzeczy koniecznych.
A że miejsce na ogórki jest, to jakoś nie myślałam o tym.

Tylko zawsze się zastanawiam jak wykorzystać ziemię po ogórkach. Najczęściej sieję poplon i nic nie robię, tzn. niczego nie dosiewam potem, a tylko przekopuję poplon (rozrzutność) albo - jak w zeszłym roku - posiałam szpinak zimowy, posadziłam czosnek i cebulę na zimę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:54, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sebek napisał(a)
W TKmax są ławki? Wow, w moim ledwie parę sekatorów

Ewa ile minie zanim siewka ciemiernika zakwitnie? Bo mój po chyba 3 latach od sporej sadzonki miał zaledwie trzy łodygi z kwiatami


Kiedyś były. Dawno temu.

Moje siewki od Ani Małej Mi zakwitły w tym roku po kilku latach. Siewki pielęgnowane, bez konkurencji innych roślin, zakwitną szybciej. Nawet w 3 roku uprawy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:55, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ewsyg napisał(a)
Ewa, w tym pojemniki rośnie rabarbar, czy nastawiłaś z niego gnojówkę do zakwaszania ziemi ?



Oj nie. Będę go jeść.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:58, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)

Vita.. tym razem nawet i Rzeszów jeszcze do Wrocławia , Krakowa jest ho ho ,ho w tyle ..


Czasami mi się wydaje, że wszędzie jest taka sama pogoda i tak samo wszystko kwitnie.

A byliny wiosenne rosną w ciepłej ziemi kompostowo-obornikowej, słońca nie brakuje, przymrozków nocnych nie ma, więc kwitną.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies