Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

paniprzyroda 07:57, 07 maj 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wprost wierzyć się nie chce... szok. Jak zwykle ekologia, przyroda to puste hasła kiedy chodzi o inwestycje i zysk. Ewo, dużo sił życzę. Podałam dalej.
____________________
Dwa ogrody
Mgduska 08:41, 07 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
hankaandrus_44 napisał(a)
Czytałam o tych zbiornikach w okolicach Kłodzka. Ale nie spodziewałam się, że to może sięgnąć do Pszczelarni.
Jestem oburzona takimi działaniami.
Niweluje się zabytkowe parki, za nic maja naturę, ważne,żeby na planie kreski się zgadzały.

Za nic mają ludzi. Czas zmienić rząd.



Poniżej wklejam opis projektu pochodzący z jego oficjalnej strony (Odra - Vistula) - gwoli sprawiedliwości, komu przypinać sprawstwo. Trzeba też pamiętać o tym, że tego typu pomysły nie biorą się z powietrza, a z doświadczenia strasznych powodzi, o których tu była mowa.
Tak czy siak, osobiście na każdą informację o zamiarze unicestwienia wartościowych krajobrazowo czy historycznie obszarów, reaguję niedowierzaniem i goryczą...Jednak sprawę znam za mało, a być może dzięki temu projektowi mogą ocaleć inne cenne tereny?
Ewie baaaardzo współczuję, bo jeśli podobna historia uderza w nas osobiście - to jest to trudne do wynagrodzenia

W latach 2002 – 2005 trwało definiowanie Projektu. Opracowane zostało m.in. Studium Wykonalności. Rozpoczęto też pierwsze prace projektowe. Po przeprowadzonych negocjacjach, w 2007 roku Rząd Rzeczypospolitej Polskiej podpisał z międzynarodowymi instytucjami finansowymi umowy na finansowanie i realizację Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry. W latach 2008 - 2009 zbudowana została struktura instytucjonalna. W latach 2009 - 2012 przygotowywano natomiast zadania inwestycyjne do realizacji. W tym okresie zostały opracowane również wnioski w ramach aplikacji o środki Funduszu Spójności. W 2012 roku podpisano większość kontraktów i rozpoczęto roboty budowlane. Dużą ich część zrealizowano i zakończono do 2016 roku. Ze względu na realizację zbiornika Racibórz, data zakończenia umowy pożyczki z Banku Światowego ustalona jest obecnie na 30 czerwca 2020 roku.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kawa 10:50, 07 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewunia
trzymam kciuki
podpisałam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Agania 11:44, 07 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ewa...przeczytałam, podpisałam i trzymam kciuki, walczę razem z Wami
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
oliwka 16:35, 07 maj 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Ewa podpisałam petycję i ja.
Te zbiorniki nie mają sensu z punktu widzenia ochrony przed powodzia.
Przykro mi, że spotyka cię taka przykra sytuacja. Jestem wierną fanką i częstą bywalczynią Kotliny Kłodzkiej - głównie Lądka Zdroju. Kibicuję całemu regionowi, bo to piękne okolice, spokojne i nie tak popularne jak inne kurorty - dzięki temu dla mnie magiczne
Znając co nieco sytuację związaną ze zbiornikami tym bardziej mi przykro.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
asica 17:55, 07 maj 2019


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
W głowie mi się nie mieści. Od wczoraj myślę o Tobie...
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
MariuszG 18:42, 07 maj 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
darkowa 19:04, 07 maj 2019

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Dzień dobry Ewo
przeczytałam prawie cały Twój wątek w zachwycie, i jest mi bardzo smutno, gdyby to nagle miało wszystko zniknąć
Jako ,że tez mieszkam w ziemi kłodzkiej,byłam ostatnio na sesji i były omawiane
suche zbiorniki w Łężycach.Najbardziej żal mi było gospodyni, która zostanie
wywłaszczona i bezradność (jak zawsze)naszych włodarzy
Gwoli ścisłości,nadleśnictwo jest za - i tym faktem byłam zdumiona
Petycję podpisałam
____________________
krystyna
Gosiek33 06:26, 08 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jest nadzieja!
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 07:38, 08 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jest to dla mnie nieprawdopodobne - podpisałam i podaję dalej. Pozdrawiam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies