Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 13:00, 10 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zana napisał(a)


Oniemiałam, to wygląda jak przejście do innego świata. Absolutnie cudownie.

I wieczorne widoczki pełne uroku, zwiewne, delikatne kompozycje.

Ewo, czy jeżowka blada wysiewa się? Swoje ścięłam i nagle mnie olśniło, że mogłam zostawić na samosiew. A ścinałam z myślą, że może jeszcze raz zakwitnie. To tegoroczne sadzonki, podpędzone kwitły wcześniej. A może można je bezproblemowo dzielić?


Tak. Mi się wysiała (nielicznie). Ale trzeba uważać przy pieleniu wiosną. Jeżówka nie zakwitnie ponownie po ścięciu. Dzielić można ale nie wszystkie i słabo się przyjmują. To raczej nieefektywne. Lepiej wiosną wysiać w jakiejś kuwecie. Nawet pod gołym niebem.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Poppy 13:01, 10 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
April napisał(a)


Faktycznie bardzo fajne, znasz odmianę?

Ogród zachwyca, aż by się chciało wszystkie fotki powtarzać. Te rdesty, czyściec Hummelo i cała reszta - WSPANIAŁA


Tez dopytam o lile
A ze zdjeciami, jak zwykle, czuje niedosyt, ale to dobrze, na dobre rzeczy warto poczekac
Lubie wpadac do Ciebie na ogrodowa kawe
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Pszczelarnia 13:02, 10 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AniazUroczyska napisał(a)


Poproszę o szczegóły: w jakim celu i w jaki sposób dawać daliom proso?


Dosadzić proso dla efektu. Kwiaty dalii poprzetykane nitkami prosa - nadal nie dosadziłam ale może jeszcze przesadzę całe bryły z ziemią.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:05, 10 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Poppy napisał(a)


Tez dopytam o lile
A ze zdjeciami, jak zwykle, czuje niedosyt, ale to dobrze, na dobre rzeczy warto poczekac
Lubie wpadac do Ciebie na ogrodowa kawe


Ogrodowa kawa, zawsze.

Lilie, nie pamiętam. Kupowałam cebule na wyczucie po wyglądzie etykiety. I sadziłam bardzo późno (w maju), po zakupie przeleżały w piwniczce.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:07, 10 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)
Romantyczne zdjecia zapodałas Ewo, te rozlane kolory , niebieskości,cudnie. Bardzo piękne masz tez maki , a za bramką te rózowo-fioletowe to ślaz czy malwy czy jeszcze cos innego?


Przy takim zapyzieniu ogrodowym (jak mam w tym roku) lepiej nie łapać ostrości.

Te maki długo kwitną a miałam te fioletowo-liliowe i bardzo krótko.

Tak to ślaz - czekam na zbiór nasion a potem go wyautuję (ma okropne korzenie). I posieję nowy.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:09, 10 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zakrecona napisał(a)
Pięknie u Ciebie o każdej porze dnia. Przejście pod pergolą i ... tajemniczy ogród

Szklarnię z profili kupiłaś gotową?


Tak z usługą montażu i wszystkimi gadżetami (półki, linki, rynny, beczka, samootwieralne okna).

Tylko nawodnienia nie ma.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:11, 10 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudowności
A te czekoladowe rudbekie wspaniałe


Pamiętam jak 3 albo 4 lata temu ogrodnik angielski sprzedawał nam nasiona i mówił, że ona nie zimuje. Choć faktycznie jest krótkowieczna, to na razie zimowała nawet w skrzyniach (ale pod słomą).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:17, 10 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)
No cóż... patrząc na ogród można powiedzieć prawdziwa ogrodnika z sukcesami

Wrzucam do pracy w myślach dalej się dołując .. chyba pora zmieniać zainteresowania na coś innego, mniej frustrującego i czasochłonnego.

oczy nacieszyłam...cudne foty, cudny ogród.

Brama z róża jest już tak okazała, że wydaje się ze jest tu od wieków, a pamiętam jak tworzyłaś to przejście



Ania, w tym roku jestem w koszmarnym niedoczasie ogrodowym (nie cięte, nie nawożone, nie uszczykiwane, nie pielone, tylko podlewam). Żelazne kwiatki chcą kwitnąć. Ale one tak mają, bo są wsiowe. Ostróżki nie zniosłyby takiego traktowania.

W warzywniku (jak i u Ciebie) brak buraczków i pietruszki wynagrodziłam sobie kosmosami.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:19, 10 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariposa napisał(a)
I znowu czegoś nowego się nauczyłam... ślaz maurytański, śliczny i miododajny. Mówisz, że sam się wysiewa?


Ogrodniczki tak mówią. Ja nie zauważyłam, żeby u mnie się siał. Ale to dlatego, że wiosną pewnie go pielę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:23, 10 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zakrecona napisał(a)
Ewa co tam w Pszczelarni? Bardzo sucho? U nas pochmurno, ale nie pada niestety


Nadal bardzo sucho. Podlewamy na całego, noce chłodniejsze i dobrze się woda wchłania. Czekamy na deszcz.

W ogrodzie nic nie robię poza podlewaniem, zrywaniem cukini, ogórków i kręceniem się przy pomidorach oraz pelargoniach.

Może jesienią przyjdzie wena na realizację pomysłów i planów.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies