Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 12:43, 14 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)

No patrz, a on ogląda i słucha jak Ty rozmawiasz z roślinami No chyba, że nie rozmawiasz



Rozmawiam w myślach. Sąsiad nie słyszy moich myśli, myślę sobie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 13:14, 14 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)


Ireno, to był spontan, spotkałam to kupiłam - nawet nie wiem, że są oliwniki na pniu. Oliwniki pięknie pachną a to już coś!

Oliwniki wytrzymałe na suszę i zimę, cudowne liście, nieziemsko pachnie, tniesz, jak chcesz, dla pszczół raj
Ja zakupiłam, bo ten od koleżanki znaku życia nie daje, drugiemu coś korzenie zjadło. Będę prowadzić na pniu, sadzić w donicy, mam mega plan, no i będę rozmnażać, bo wymieniam część rodków.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
antracyt 13:23, 14 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Coś mi świta, że oliwniki dają spore odrosty korzeniowe. Prawda to, czy pomyliłam rośliny? Ostatnio spodobał mi się jeden w szkółce, ale z tego powodu nie wzięłam (może błąd?)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 13:32, 14 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Coś mi świta, że oliwniki dają spore odrosty korzeniowe. Prawda to, czy pomyliłam rośliny? Ostatnio spodobał mi się jeden w szkółce, ale z tego powodu nie wzięłam (może błąd?)


Dają jak rokitniki.

Ale Irena pisze o szczepionych na pniu, te powinny być nieuciążliwe.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:35, 14 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)

Oliwniki wytrzymałe na suszę i zimę, cudowne liście, nieziemsko pachnie, tniesz, jak chcesz, dla pszczół raj
Ja zakupiłam, bo ten od koleżanki znaku życia nie daje, drugiemu coś korzenie zjadło. Będę prowadzić na pniu, sadzić w donicy, mam mega plan, no i będę rozmnażać, bo wymieniam część rodków.


Ireno, z tą wytrzymałością oliwnika na zimę to jednak względna sprawa. Kotliny górskiej nie porównam do Twojej Kornwalii.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 16:37, 14 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Pszczelarnia napisał(a)
W promieniach wieczornego słońca.



Odpoczynek:

dalie posadzone, permakultura na ogórki zrobiona (ma wystarczyć na rok).




Warzywnik obsiany (jeszcze pomidory gruntowe, dynia i cukinia do wysadzenia i jakieś kwiatki jednoroczne)


Z jednej strony



I z drugiej strony (hi, hi - jak długo potrwa ten stan idealny bezchwaścia?)








Ewo, widzę że permakultura zaraźliwa będę podglądać

Trzmielinki przy ławeczce fajne przy ziemniakach i daliach się trochę pośmiałam i że oddałaś trawniczek
Rabatki jak zwykle na najwyższym poziomie.
Śliczne bukieciki
Zawsze o tej porze pisałaś o roślinkach dla pszczół. Chyba ten temat masz ogarnięty.

A sąsiad może wcale nie traktuje baranów do towarzystwa tylko jako kosiarki do trawy i potem na mięso

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
darkowa 18:10, 14 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Perfecto u Ciebie

Tak pobudziłaś moją ciekawość na temat permakultury,że wczoraj wjechała do mojego
ogródka kuchennego wielka bela siana.
W tym roku ogórki
Zobaczymy co z tego wyjdzie
Będę relacjonować
____________________
krystyna
sylwia_slomc... 18:54, 14 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Pszczelarnia napisał(a)


Sylwia, ja mam morza niezapominajek ale kwitną w lekkim cieniu jednak (pod dzrewami i krzewami) i nie są naktarowe dla pszczół. Nawet w popołudniowym słońcu nie widziałam ich na niezapominajkach. Np. zauważyłam, że wolały kwiaty czereśni od mniszka. W tym roku nie było ich na mniszkach w ogóle.


To te pszczoły co do mnie przyleciały obsiadły niezapominajki właśnie, mam ich dużo w całym ogrodzie i niezapominajek i pszczół, jak myślisz co zbierają u mnie z niezapominajki?

Stan idealnego bezchwaścia osiagnąć choć raz....niespełnione marzenie u mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 19:02, 14 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Pszczelarnia napisał(a)



Warzywnik stresuje mnie najbardziej. Taka rodzinna rywalizacja z siostrą i ojcem - kto ma lepsze plony?

Ojca pomidory już dorodne i duże, ja ambicjonalnie siałam swoje i są mikre.

Marchew u siostry już ładne, moja wyszła.

etc.


Ale mam masę szpinaku - oni tego nie sieją.


I tak dalej.

Dawno Cię nie było.


no jakbym siebie widziała..
Dla pocieszenia dodam, że moje pomidory są równie marne, papryka dopiero zeszła, marchewka ma się dobrze, bo Gwiazda po niej spaceruje więc strajkuje i nie wschodzi, podobnie jak pietruszka

Ale.. może będzie szpinak
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
ryska 20:43, 14 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11636
Wału permakulturowego jestem ciekawa. I plonów z niego.
Sama na połowie kompostownika wypełnionego w 3/4 odpadkami położyłam tekturę,na to ziemię z donic z zeszłego roku, na to obornik koński, na to świeże pędy żywokostu na to ziemia kompostowa. Posadzę lada dzień tam arbuzy Cztery sztuki, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Epimedium masz przepiękne.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies