Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 12:27, 19 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256




Ku pamięci, to było epimedium grandiflorum 'Akebono'.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 12:41, 19 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Ze wszystkich stron na forum kusicie pięknymi zdjęciami epimedium. Zaczyna mi w głowie powoli kiełkować myśl, że może u mnie też mogłoby zamieszkać Już nawet wstępnie miejsce na nie mam, tylko do lata jeszcze zajęte.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:01, 19 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)

O, pocieszyłaś mnie Haniu, bo moje takie rachitki w tym roku wyszły i zastanawiałam się, dlaczego.


W tym roku mieliśmy wyjątkowo zimne przedwiośnie - moje też były nieudane, pierwszy raz w życiu kupiłam sadzonki.
____________________
Sałatka pokrzywowa
paniprzyroda 23:54, 19 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poppy napisał(a)


Twoj ogrod, tak jak Vity, moglabym miec w sakwojazu


Podoba mi się to określenie
Nie cytuję zdjęć, bo co jedno, to cudniejsze. Warzywnik wzorcowy. Efekt estetyczny widzę nie tylko w warzywniku
____________________
Dwa ogrody
grupa_trzyma... 10:22, 20 maj 2020

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Cześć Ewuniu, dawno mnie nie było a tu takie zmiany. Bardzo się napracowaliście z Tadeuszem i to widać. Jest pięknie.

Grządki permakulturowe są super. Uprawiam na takich warzywa już drugi sezon. Świetny sposób. Uwierzysz, że są ludzie, którzy przyjeżdżają w moje strony uczyć się za pieniądze zakładania siedlisk permakulturowych? Szok i niedowierzanie.

Czy obok malin masz rabatkę z żywokostem? Mam w planie taką. Żywokost leśny i rosyjski już czekają. Waham się tylko nad stanowiskiem. Z moich obserwacji wynika, że żywokost lubi cień a w internetach zalecają sadzić w słońcu. Pójdę chyba na kompromis i posadzę w półcieniu. Pozdrawiam całą Pszczelarnię.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Pszczelarnia 10:45, 20 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Cześć Ewuniu, dawno mnie nie było a tu takie zmiany. Bardzo się napracowaliście z Tadeuszem i to widać. Jest pięknie.

Grządki permakulturowe są super. Uprawiam na takich warzywa już drugi sezon. Świetny sposób. Uwierzysz, że są ludzie, którzy przyjeżdżają w moje strony uczyć się za pieniądze zakładania siedlisk permakulturowych? Szok i niedowierzanie.

Czy obok malin masz rabatkę z żywokostem? Mam w planie taką. Żywokost leśny i rosyjski już czekają. Waham się tylko nad stanowiskiem. Z moich obserwacji wynika, że żywokost lubi cień a w internetach zalecają sadzić w słońcu. Pójdę chyba na kompromis i posadzę w półcieniu. Pozdrawiam całą Pszczelarnię.



Chyba popiół potrzebny ... .

Żywokost lubi wilgoć i jak ma dużo słońca bez wody , to mu ciężko. To roślina świetlistych mokrych rowów (lubi się z dzięglami). Cień to nie bardzo, raczej półcień ale ze słońcem, choćby zachodnim.

U mnie przy malinach i poziomkach (i to i to ekspansywne). Mam też go w zielniku i na starym miejscu (teraz pod choinami) cały czas odrasta.

Co do "jest pięknie":
wyklarował się układ rabat, nadzoru kosiarkowego, stałego pielenia i zaniechania pielenia - a to już coś. Trochę przejrzało ale natura od skarpy (samosiejki drzew: lipy, akacje, sumaki, olchy, brzozy, klony, leszczyny; jeżyny, pokrzywy i podagrycznik - cała masa zagrożeń dla rabat - atakują z mocą. Potężna jest natura.


Pozdrawiamy Grupę trzymającą ... na pewno o tej porze roku najlepsze sadzonki pomidorów!










____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agania 11:38, 20 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ogrodowy monitoring i dobra organizacja prac to wielki sukces
Jak druga połówka pomaga regularnie to też zaczynam ogarniać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
grupa_trzyma... 11:49, 20 maj 2020

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Pszczelarnia napisał(a)



Chyba popiół potrzebny ... .



Już posypałam głowę popiołem, jeśli o to ci chodzi











____________________
Agnieszka - ogród w lesie
sylwia_slomc... 11:57, 20 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
To już wiem czemu u mnie żywokost tak marnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 23:18, 22 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
A u mnie żywokost tak świetnie Nie zobaczę Pszczelarni buuu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies