Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

darkowa 20:57, 14 lut 2021

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Witaj Ewo
Z wielką przyjemnością przeszłam z Tobą wspominki

A czy mogłabyś podać nazwę tej znanej czeskiej szkółki??
____________________
krystyna
Pszczelarnia 17:14, 15 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)


Mam wątek, jako tak mnie wzięło znienacka.
Ale mój ogród zupełnie inny od twojego, nie wiem czy ci się podoba bo występuję przeciwko temu, czemu ty hołdujesz. Zmagam się z naturą, często przeciw niej.
Ale zapraszam.



Ależ Aprilu, ja też się zmagam. Nie akceptuję mojej kamienistej wypłukującej się gleby, nie sadzę roślin jak Beth Chatto stosownie do siedliska (u niej ogród żwirowy, ogrody wodne) i walczę z jeżynami na skarpie - ogrodowa donkiszoteria to moja specjalność.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:37, 15 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ciekawe, jaki kolor będzie miała sąsiadowa ciężarówka. Ten czerwony świetnie się wpasowywał w nasadzenia.
Ubiegły rok był ciężki, ale na Twoich zdjęciach w ogóle tego nie widać. Bujność nad bujnościami. Subtelna. Lekka.
Moje ulubione narcyzy to te, które rosną u Ciebie na łące. Stara odmiana. U mnie rośnie od kilku lat i wciąż zakwita tylko jednym kwiatem.
Cudownie się teraz biega na nartach. Rozumiem Twoją radość z możliwości pokonania w ten sposób odległości do sklepu.
Zapowiadają gwałtowne ocieplenie. U mnie to będą narciane ostatki.




Jest nowa naczepa - szara. Pasuje do polskiego nieba.

Ubiegłego roku nie oceniam jako ciężkiego dla ogrodu. Tak, padły szybko pomidory w gruncie i bukszpany od deszczu ale wreszcie ogród dostał normalną dawkę wody, jak za dawnych czasów. U mnie nie było jej za dużo. Ładnie się wchłaniała, wsiąkała na rabatach. Raz na trawniku miałam wrażenie dziwnej miękkości podczas chodzenia - chlup, chlup. Ale wielkie drzewa są nieocenione w całym tym ogrodowym zegarze. Bardzo ładnie pobierały wodę.


Ostatki, czas na ogrodowe wspomnieniowe ostatki - wrzesień.















____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:43, 15 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
darkowa napisał(a)
Witaj Ewo
Z wielką przyjemnością przeszłam z Tobą wspominki

A czy mogłabyś podać nazwę tej znanej czeskiej szkółki??



Lucon Bulbs. Specjalizują się w bylinach (piwonie, irysy, dalie i hosty). Pola, pola bylin. Można się umówić na odbiór zakupionego towaru.









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anabell 18:48, 15 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
W lutym 19 r zamawiałam w tym samym miejscu karpy dalii,
ale przesyłka b. wysoka wręcz szokująca.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
darkowa 21:06, 15 lut 2021

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
dziękuję Ewo

i pokazuj dalej , z przyjemnością czytam
____________________
krystyna
Pszczelarnia 21:25, 15 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
O
Anabell napisał(a)
W lutym 19 r zamawiałam w tym samym miejscu karpy dalii,
ale przesyłka b. wysoka wręcz szokująca.


Haniu, wiem. Dlatego pojechałam osobiście po zamówienie. Ode mnie to niedaleko, fajna wycieczka. Po drodze jakieś atrakcje turystyczne (i inne ogrodnicze; 2 fajne centra ogrodnicze) lub znajomi.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:46, 15 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pochwalę się jeszcze moją (naszą) pracą u siostry. Dom budowany systemem gospodarczym w trudnych latach 90-ych, a więc wymagający remontu (co ciągle się dzieje), zyskał oprawę. Niesamowite jest to, jak ogród podnosi atrakcyjność całości. Wcześniej rosły jałowce i tuje i był wielki warzywnik. Dziś warzywnik pozostał a po jałowcach nie ma śladu.
Siostra ma zielone palce do rozmnażania roślin i lubi pracę w ogrodzie. Szwagier też.






















____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:56, 15 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A u nas we wrześniu dalie zachwycały. Nie wiem, co mają w sobie ale mogę się gapić na nie godzinami i porównywać zestawienia kolorów i pokrojów.



W ubiegłym sezonie posadziłam je troszkę za luźno. Kilka karp wypadło (wyjątkowo źle się przechowały) już w gruncie, nie zdążyłam uzupełnić wszystkich luk.









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:14, 15 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
















____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies