Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

April 10:05, 16 lut 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Pszczelarnia napisał(a)
We wrześniu




To zgapiam Super, mam już nasionka
____________________
April April podbija las Mazowsze
Alija 18:42, 16 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Przepiękne te kwietne rabaty, jak przyjemnie się je ogląda, takie zwiewne i delikatne. Tak sielsko, anielsko!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rench 14:59, 17 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Pięknie opowiadasz, stanowczo za mało zdjęć dodałaś
Marzę sobie, że uda mi się na przełomie maja i czerwca zobaczyć Twój ogród Czy wtedy kwitnie ten lilak pod oknem ?

Szarłaty wysiewasz wprost do gruntu ?
Czekam niecierpliwie, na obiecany post o różach
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Brzozowadzie... 18:57, 17 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ewo, z ogromną przyjemnością obejrzałam Twoje podsumowanie zeszłego roku. Zachwyciłam się Twoimi stelażami z jabłoni!
Ja w tym roku planuję posadzenie dwóch jabłonek, bo jednej wszak nie mogę, bo nie będzie miała zapylacza Czy możesz mi podpowiedzieć jakąś niewielką odmianę, która owocuje latem, a sprawdziła się u Ciebie?? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Tamaryszek 11:57, 22 lut 2021

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Ja, jak zwykle, po długim spacerze u Ciebie. Ot, np. śnieżyce mnie rozczuliły. Cięcie ciemierników do wazonów zbulwersowało (czy ja kiedyś będę na tym etapie?), a daliowe zdjecia "przeleciałam" (nie lubię ich, o, zgrozo).
A zapytam o werbenę hastatę - jak ona się u Ciebie sprawuje?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
beamilusia 12:32, 04 mar 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Pszczelarnia napisał(a)
W sierpniu pachniały jeszcze floksy.















Witaj Ewo. Pokazałaś swoje rabaty kwiatowe pięknie wyglądające o każdej porze roku. U Ciebie tak zwiewnie i sielsko, takie odniosłam wrażenie. A te połączenia floksów z innymi bylinami są wspaniałe. I dzięki Tobie doszłam do wniosku, że lepiej kupić floksy z jednobarwnymi kwiatkami, a nie takie z kropkami czy paseczkami na płatkach. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
paniprzyroda 10:33, 05 kwi 2021

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Cudowne wspominki, różnorodność i kondycja roślin do pozazdroszczenia. Dalie zachwycają, miałam i ja swoje pokazać, ale czasu brakło..
Taki ogród jak Twój to bajka na każdą porę roku, do wzdychania i kontemplowania. Wiosna już pewnie piękna u Ciebie, łany ciemierników i innych w rozkwicie. Czekam z utęsknieniem na wiosenne kadry i opowieści. Zdrowia życzę
____________________
Dwa ogrody
darkowa 22:10, 20 kwi 2021

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Ewo , co tam u Ciebie słychać?????
Działasz w ogrodzie , czy coś innego cię zajmuje??
Wiosna w tym roku nie rozpieszcza , mam wrażenie , że naszą kotlinę tym bardziej,
zimnica u nas straszna.

pozdrawiam
____________________
krystyna
ajka 23:42, 02 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Pszczelarnia napisał(a)


Judaszowce mam dwa: Ruby Falls i Forest Pansy.



Wiem, że stary ten wpis, ale też mam te dwie odmiany. Czy możesz pokazać u siebie jak kwitły?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Pszczelarnia 22:17, 21 maj 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
darkowa napisał(a)
Ewo , co tam u Ciebie słychać?????
Działasz w ogrodzie , czy coś innego cię zajmuje??
Wiosna w tym roku nie rozpieszcza , mam wrażenie , że naszą kotlinę tym bardziej,
zimnica u nas straszna.

pozdrawiam


Oj bardzo zimno. Dopiero w maju troszkę podziałałam w ogrodzie. Ale warzywnik jeszcze nie do końca obsiany. Pięknie kwitną tulipany. W nieatrakcyjnym kącie obejścia zrobiłam taką aranżację z hostami. I zostałam poproszona o zrobienie wieńca pogrzebowego z kwiatów ogrodowych. Bukiety do domu robię zawsze. Tyle w skrócie.

Posadziłam ok. 100 dalii - w części ogrodu, którą nazwałam ogródkiem Annabell.






















____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies