Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Mgduska 21:00, 26 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
Ewo, czytam że fasolnika egipskiego siałaś. A zdążył ci ładnie zakwitnąć? Bo u mnie pokazały się może trzy marne kwiatki. Poddałam się. Masz zdjęcia z nim?


Też jestem ciekawa Piękny jest, ale u mnie też bardziej był ozdobny z liści, bo kwiatków miał niedużo.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Pszczelarnia 13:36, 30 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)
Ewo, czytam że fasolnika egipskiego siałaś. A zdążył ci ładnie zakwitnąć? Bo u mnie pokazały się może trzy marne kwiatki. Poddałam się. Masz zdjęcia z nim?





Mgduska napisał(a)


Też jestem ciekawa Piękny jest, ale u mnie też bardziej był ozdobny z liści, bo kwiatków miał niedużo.




Nie mogę znaleźć zdjęć. Tak kwiatki rozrzucone były, nie jest to obfitość kwitnienia jak u groszka pachnącego.

Znalazłam zdjęcia z połowy sierpnia z Holandii (ogród Joke). Nie widać szału kwitnienia. Fasolnik ma ładny pokrój (nie jest zbitą masą jak powojniki) i ma ładne pędy kwiatowe. Będę siać w tym roku również.










Przy okazji, dom i kawałek ogródka Joke







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rojodziejowa 07:51, 31 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Ewo, szwędam się teraz po O i pytam o doświadczenia z odmianami pomidorów. Jakie będziesz mieć w tym roku? Czy jest jakaś odmiana, która Cię zawiodła?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
April 10:36, 01 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Dzięki Ewo za fasolnika. Ja już nie próbuję. Efekt jednak taki sobie, choć przyznam, fotogeniczna roślinka.
Ogród Joke piękny Choć zanim doczytałam, była pewna że to od Ciebie zdjęcie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Pszczelarnia 10:49, 02 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rojodziejowa napisał(a)
Ewo, szwędam się teraz po O i pytam o doświadczenia z odmianami pomidorów. Jakie będziesz mieć w tym roku? Czy jest jakaś odmiana, która Cię zawiodła?



Asia, nie mam obserwacji pomidorowych. Choć od lat uprawiam pomidory. Sieję kilka odmian tradycyjnych. Lubię odmiany bawole, malachitową szkatułkę, czarnego księcia i średnie żółte gruszki. Od koneserek dostałam w tym roku nasiona opisane jako "naj od Gabrysi", polecany przez Izę". Iza - Kuklik (wątek na O.) uprawia 150 krzaczków różnych co roku. Dopytam ją.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:50, 02 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)
Dzięki Ewo za fasolnika. Ja już nie próbuję. Efekt jednak taki sobie, choć przyznam, fotogeniczna roślinka.
Ogród Joke piękny Choć zanim doczytałam, była pewna że to od Ciebie zdjęcie



To ja się postaram o te fasolniki w tym roku. Żeby mieć o nich zdanie ugruntowane.

Znalazłam zdjęcie z siewu zeszłorocznego, jest data, 22.03.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:59, 02 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pobieżny przegląd fotograficzny "2022"

Marzec










____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:11, 02 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kwiecień












____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:22, 02 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Maj









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rojodziejowa 11:24, 02 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Ewo, a Twoja szklarenka do gdzie kupowana?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies