Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

antracyt 06:43, 12 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kurzy, podobnie jak gołębi dodawałam po ok. 2 latach. Ten drugi w małych dawkach.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Napia 19:07, 12 sty 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Czyli jednak się wstrzymam. Szkoda...
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Pszczelarnia 11:36, 13 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Kurzy, podobnie jak gołębi dodawałam po ok. 2 latach. Ten drugi w małych dawkach.


Tak też uważam, żeby wstrzymać się z dodawaniem ptasiego obornika po roku.
Kiedyś rozłożyłam taki w niewielkiej ilości po roku kompostowania przy żurawkach bordowych (wyglądał jak dobrze przerobiona ziemia) - żurawki natychmiast stały się zielone a potem zwiędły na amen.

Od tego roku będę miała obornik owczy - nie wiem zupełnie jak się z nim postępuje.


Z tego wianka w ubiegłym roku ptaki pobierały budulec do gniazd.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 06:57, 14 sty 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewa, owczy zalicza się do nawozów tzw "zimnych". Gorące to kurzy i koński, które mogą spalić rośliny. Owczy jest znacznie bardziej bezpieczny i można go rozkładać pomiędzy roślinami.
Ma niski poziom azotu a wysoki potasu i fosforu. Gdzieś czytałam, że na owczym sałata rośnie w zastraszającym tempie. Można nim ściółkować rabaty nawet na świeżo bo tak nie śmierdzi jak inne odchody. Ale najlepiej go rozsypywać po grządkach jesienią.

Wygląda na to, że odkryłaś żyłę "złota
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 19:17, 17 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Ewa, owczy zalicza się do nawozów tzw "zimnych". Gorące to kurzy i koński, które mogą spalić rośliny. Owczy jest znacznie bardziej bezpieczny i można go rozkładać pomiędzy roślinami.
Ma niski poziom azotu a wysoki potasu i fosforu. Gdzieś czytałam, że na owczym sałata rośnie w zastraszającym tempie. Można nim ściółkować rabaty nawet na świeżo bo tak nie śmierdzi jak inne odchody. Ale najlepiej go rozsypywać po grządkach jesienią.

Wygląda na to, że odkryłaś żyłę "złota




Dziękuję.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:28, 17 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ogniska dym.

Bardzo się zmotywowałam i postanowiłam uporządkować nieswoje zapłocia, które widzę. Podcięłam lilaki wyprowadzając je na wielopniowe, pozbierałam konary, gałęzie i podkrzesałam drzewa gminne. 2 suche zagrażające całkowicie usunęłam.









Taka rozgrzewka. Kolejny etap to zejście na skarpę i do strumienia - tam gąszcz jeżyn i samosiejek olch, wierzb i innych. Muszę je usunąć, bo za chwilę nie zobaczę słońca w ogrodzie od strony południowej.

W międzyczasie miły odpoczynek w ciepłej szklarni.








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kordina 20:10, 17 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
Szwedzi mają na czas zimy polarnej, braku światła i depresji świetlne pokoje, a Ty masz szklany domek. Jeszcze jedno zastosowanie domku
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
darkowa 23:39, 18 sty 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Zaczęłaś z mocnym przytupem.. i od razu świat ładniejszy

Widzę nowe nabytki w szklarni??
____________________
krystyna
April 07:40, 19 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
Ewo, przyglądałam się zimowym i świątecznym ozdobom, i nie mogę wyjść z podziwu. Ze zwykłych, pospolitych sprzętów, gałązek i drobiazgów, potrafisz wyczarować klimatyczne ozdoby. I jeszcze jak ładnie je prezentujesz na zdjęciach
To faktycznie dar, jak dziewczyny wcześniej pisały
Styczeń pozwolił na chwilkę popracować w ogrodzie. Piękny masz kompost. Mój chyba za suchy, nie przerabia się tak ładnie. Muszę spróbować przesiać. Choć u mnie ciągle go mało, mimo czterech komór zrobionych z palet. Na bieżąco zużywam, nawet taki nie do końca przekompostowany, wypełniając dołki przy sadzeniu drzew i krzewów.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Pszczelarnia 18:55, 19 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kordina napisał(a)
Szwedzi mają na czas zimy polarnej, braku światła i depresji świetlne pokoje, a Ty masz szklany domek. Jeszcze jedno zastosowanie domku


Dobrze, że służy przez cały rok. I jeszcze ruch na powietrzu w każdą pogodę - to jest dobre dla zdrowia.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies