Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 15:17, 02 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)
Wspaniały przegląd, aż trudno wybrać coś jednego co szczególnie się podoba



Zauważyłam, że przegapiłam kwitnienie piwonii.

A teraz na początku sezonu (po wstawieniu zdjęć) mam ogrodowy mętlik w głowie co do tegorocznych "układów".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:56, 02 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Pszczelarnia napisał(a)



A teraz na początku sezonu (po wstawieniu zdjęć) mam ogrodowy mętlik w głowie co do tegorocznych "układów".


Aż trudno uwierzyć, patrząc na zdjęcia cudownie skomponowanych rabat, że ogrodniczka miewa taki stany określone "mętlikiem w głowie". Jeśli już ów stan Cię dopadł, to jedynie na krótko. Wkrótce wszystko stanie się jasne i przejrzyste.
Mnie do cięcia też ręce świerzbią, ale prognozy zdecydowanie zniechęcają do działań na zewnątrz. Jakieś mrozy do połowy lutego wieszczą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 16:28, 02 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11523
A ja musiałam dzisiejsze nerwy odreagować i mimo koszmarnego wiatru ruszyłam z sekatorem na winogrona. Trochę mi lepiej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Szymka 17:33, 02 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Piękne zdjęcia, bez wyjątku. Karmię się tymi podsumowaniami , bez nich człowiek by zimy nie przetrwał
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 18:31, 02 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tak, Ewo, u Ciebie każde zdjęcie, każdy kawałek ogrodu jest przepiękny, trafiony i ciekawy. A wiosna to po prostu cudo.
____________________
Sałatka pokrzywowa
vita 18:45, 02 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Pszczelarnia napisał(a)
Wrzesień



Mniam mniam, ach! Aeonium i pelargonie, mam pytanie czy utrzymałaś taką o pierzastych liściach ode mnie? Któregoś roku nie zrobiłam sadzonek i straciłam odmianę. Zostały mi już tylko pelargonie afrykańskie Pelargonium sidoides. Czy dogrzewasz szklarnię zimą?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:48, 02 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Pszczelarnia napisał(a)



Pięknie wyeksponowałaś śnieżycę letnią. Czy ona rośnie na podwyższeniu? Ostatnio się z Dziewczynami zachwycałyśmy tą śnieżycą.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:01, 02 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Pszczelarnia napisał(a)
Sierpień


Lubię zerkać na to sąsiedztwo, posadzenie tu sadźców (ojej, to chyba tytonie?) bardzo trafione. Co to za rośliny? Bardzo podobało mi się też zestawienie jarzmianek i martagonów z paprociami.
Ale Twoje bukiety są bliskie mistrzostwa florystycznego. Aż się lekko podpaliłam. Pamiętasz rabatę na kwiat cięty u Moni? Zaczynam się rozglądać za naczyniami do bukietów
Super podsumowanie, z rysem indywidualności, inspirujące, piękne.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 19:04, 02 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kocham klimaty jakie tworzysz zarówno w ogrodzie jak i w domu. Kojarzy mi się mocno z "Panem Tadeuszem". Tak sobie wyobraziłabym ogródek Zosi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 19:12, 02 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12054
Wszystko mnie zachwyca: bogactwo roślin na rabatach, układ ogrodu, bukiety, zdjęcia i owe smaczki ogrodowe - tu jakiś układ doniczek, tam jakaś ozdoba, ówdzie jeszcze coś. Po prostu ogrodnictwo ma wyższym poziomie, masz swój styl.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies