Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Basieksp 21:12, 03 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10459
Śliczny wianek przyjemnie tu sobie tak posiedziałam taka mała chwila, a jak można fajnie się wyciszyć
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 21:37, 03 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12246
Zachwyca mnie jak zwykle niemal wszystko, wpadła mi w oko porcelanowa zastawa. Masz jakieś dłuższe doświadczenia z werbeną Bampton? Przetrwa zimę? Jeżeli tak to przyciąć ją na wiosnę?
O pani Raven po raz pierwszy przeczytałam na blogu Kasi B.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gruszka_na_w... 22:52, 03 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22251
Nieco spóźniłam się na gorącą herbatkę, ale nie szkodzi. Podjadłam nieco winogron, zobaczyłam śliczny wianek, rzuciłam okiem na książki i pospacerowałam po pięknym ogrodzie. Bardzo przyjemne zakończenie niedzielnego wieczoru. Dziękuję!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
hankaandrus_44 09:06, 04 wrz 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7206
Dziękuję za zaproszenie na herbatkę. W angielskim wydaniu. Cudnie zaaranżowane miejsce, Gratuluję pomysłu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
antracyt 09:44, 04 wrz 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11864
Ewo, jak długo taki wianek utrzymuje Ci się w przyjemnym dla oka stanie?
Fenkuł w tym roku u mnie zastrajkowawał, wysiał się, ale nie chciało mu się z konkurencją na wiejskiej walczyć. W ramach zamiennika do bukietów używam nasienników barszczu zwyczajnego. Jest mocniejszy w odbierze, bardziej strukturalny.

Ogród i kompozycje roślinne Sary Raven to cudowna baza inspiracji. Jak kiedyś będę miała okazję, to na pewno powiększę kolekcję dalii o jej anemonową czerwoną.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 10:39, 12 wrz 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
darkowa napisał(a)
Ewo z przyjemnością posiedziałam na ławeczce i słuchałam o Sarah.
Obserwuje ją, ale nie znam ang.i ciężko.

Czy mogłabyś napisać jak rozmnażasz
szałwie amistad?? aby mieć na następny rok?
pozdrawiam



Ja znam angielski tylko w wersji pisanej - w czytaniu pomagają mi słowniki.

Rozmnażanie szławii 'Amistad': w sierpniu należy uciąć sadzonki z łodyg bez kwiatu, z bocznej gałązki (ew. obciąć kwiat) i posadzić do doniczek z lekką ziemią (piasek lub perlit w ziemi wskazany). Korzenią się szybko. Młode sadzonki przechowywać w jasnym pomieszczeniu o temperaturze do 10 st. sporadycznie podlewając; wiosną posadzić do gruntu lub do donic.

Ja już nie robię sadzonek, bo nie mam miejsca na zimowe przechowywanie.

Szałwia 'Amistad'



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:45, 12 wrz 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Ewo, jak długo taki wianek utrzymuje Ci się w przyjemnym dla oka stanie?
Fenkuł w tym roku u mnie zastrajkowawał, wysiał się, ale nie chciało mu się z konkurencją na wiejskiej walczyć. W ramach zamiennika do bukietów używam nasienników barszczu zwyczajnego. Jest mocniejszy w odbierze, bardziej strukturalny.

Ogród i kompozycje roślinne Sary Raven to cudowna baza inspiracji. Jak kiedyś będę miała okazję, to na pewno powiększę kolekcję dalii o jej anemonową czerwoną.



Do 2 tygodni.

Barszcz zwyczajny - dla mnie nowość.

Dalie i kolorowy początek jesieni





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:51, 12 wrz 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Joku napisał(a)
Zachwyca mnie jak zwykle niemal wszystko, wpadła mi w oko porcelanowa zastawa. Masz jakieś dłuższe doświadczenia z werbeną Bampton? Przetrwa zimę? Jeżeli tak to przyciąć ją na wiosnę?
O pani Raven po raz pierwszy przeczytałam na blogu Kasi B.


Tak, mam tę werbenę od 2019 r. Ta werbena rozsiewa się (najchętniej w bruku). Czasami macierzysta roślina przetrwa zimę ale to loteria. Na wiosnę przyciąć.


A to jest śniedek w donicy. Wiosną dostałam od koleżanki piękne duże grube cebule.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:02, 12 wrz 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dziś, wyjątkowo we wtorek, zaległa five o'clock

Nakryłam do stołu na tarasie



z widokiem na rabatę "lewą i prawą do strumienia"



na tarasie powtarza kwitnienie i delikatnie zmysłowo pachnie róża pnąca 'Iceberg'







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:07, 12 wrz 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Elementy









Efekt



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies