Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe

Ivo 12:34, 04 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
A dzisiaj jakiś pesymizm mnie złapał - oglądam inne ogrody na forum, czytam książki i widzę ile jeszcze pracy, aby ogród cieszył oko przez cały rok. Ciągle mam dziury na kwiaty sezonowe, dziury na cokolwiek. Ale widzę jak coś nie gra bo za duże, za mała albo pstrokate Ehhhh...

I na dodatek ten mróz który niszczy wszystko co ledwo wychodzi - buki czerwone całe liście zmarznięte, tak samo połowę funkie, trawy zimozielone itd

No dobra, chwila oddechu - i znowu idę na ogród.
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Monika83 16:45, 04 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Ivo napisał(a)
Monika83 - uśmiałam się z tymi drzewkami owocowymi - podobnych poprzednich właścicieli miałyśmy. Na naszej właśnie miał mini sad. Zostawiliśmy dwie jabłonie z jednej strony (tak gdzie ławka) stoi i z drugiej strony dwie. Nie żałuję że właśnie kilka zostawiliśmy, bo i są owoce, pszczoły i ptaki, no i cień. I pięknie jest wiosną jak kwitną
My z mężem też zostawiliśmy dwie czereśnie, dwie wiśnie jedną jabłoń i orzecha pod nim rosną duże hosty i w pobliżu są też i hortensje anabelki
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:06, 04 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Odwaliłaś kawał ciężkiej roboty. Efekt jest oszałamiający. Przepięknie wyglądają te trawiaste ścieżki wijące się wokół rabat. Kanciki podkreślają ich urodę.
Miałaś bardzo utrudnione zadanie, bo na działce były już nasadzenia. Znakomicie włączyłaś je w nowe rabaty. Brawo! Bardzo klimatyczne miejsce stworzyłaś.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Ivo 15:26, 16 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Jestem, jestem
Odbiłam się - na nowo przyjrzałam się rabatom, planowałam, szukałam rozwiązania, uzupełniłam luki kwitami wczesnymi, uporządkowałam kolorystykę, kwitnienie i sezonowość. Masa pracy - kilka godzin przez ostatnie dni, ale jest mi dobrze, TAK DOBRZE...


Rozchodnik Matrona (uwielbiam!) Kocimiętka Perovskia Turzyca Szałwia Żurawki


Irys Krzewuszka (nowy nabytek) Dereń


Miscant Olbrzymi Irysy (ujęcie z drugiej strony)


Chabry Inne polne Tawuła brzozolistna (a pod nią niebieskie kwiatki - nie widać) - rabata żółot-niebieska + drobne elementy delikatnie różowe




____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Ivo 15:46, 16 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
c.d.

Rozpielnica Hameln Rozchodniki Szałwia



Rozplenica Hameln Jeżówki "coś pięknego różowego" - co to jest? Goździki Trawy Hortensja





____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Zana 09:22, 17 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Coś pięknego różowego to gaura
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Ivo 11:58, 26 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Dzięki za info że to guara

Radości dla oczu, i nosa...

Róża - chyba LOUISE ODIER


Piwonia


Część rabaty żółto-niebieskiej




____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Ivo 12:05, 26 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Rabaty fioletowo-różowo itp.


Szałwia kończy kwitnienie, i powoli wychodzi liatra kłosowa. I szykuje się do królowania Rozchodnik Matrona



Goździki, goździki i gaura która czeka na jeżówki / hortensję i trawy


W oczekiwaniu na róże okrywowe The Fairy
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Ivo 11:21, 09 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Pierwsze dni lipca... Szaleją róże, i nie tylko.














____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Agatorek 22:31, 10 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ivo napisał(a)
Delektuję się aktualnym i czekam na c.d. lato- jesień
I ciągle nie mogę uwierzyć, że 2 lata temu to tylko trawa była...








Hej Iwona
Jestem zachwycona Twoimi rabatami (uwielbiam takie falowane ). Pięknie Ci to wyszło.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies