Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Niby ogródek pszczółki Majki

Pokaż wątki Pokaż posty

Niby ogródek pszczółki Majki

ajka 19:57, 19 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Poczekałabym z miskantami i rozplenicami, aż porządnie ruszą. Jeśli kupujesz sadzonki traw to się wstrzymaj, później będą tańsze i ładniejsze, nawet nie w kwietniu, ale jeszcze później, z tym bym się nie spieszyła, chyba że dzielisz własne. Przekonałam się o tym nie raz, mam sporo traw, więc coś o tym wiem.

Z rozchodnikami i śliwą raczej nie musisz się wstrzymywać.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
SylwiaBe 21:12, 19 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Dzięki dziewczyny, poczekam w takim razie, bo chciałam zacząć właśnie od miskantów i pociągnąć wzdłuż ogrodzenia. Także na spokojnie będę lookać w kwietniu, może bliżej maja co tam mają ciekawego w ofercie szkółki.
I polećcie jakiegoś wysokiego miskanta.
Mam już Zebrinusa i Strictusa, teraz chcę inną odmianę.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
DariaB 15:14, 20 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
A jak wysoki ma być ten miskant? Ja mam na froncie Kliene Fontane, z kwiatostanem ma na pewno ponad 3m. U mnie będzie już 3 rok i właśnie w tym roku były takie wysokie, że przerosły ogrodzenie. Jak je sadziłam to się tego nie spodziewałam. Ale on serio rośnie wielki mimo, że jest z nazwy kleine Trzyma formę, tylko duże opady śniegu go lekko powaliły ale po otrzepaniu ze śniegu wracał do formy.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
SylwiaBe 21:11, 20 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
DariaB napisał(a)
A jak wysoki ma być ten miskant? Ja mam na froncie Kliene Fontane, z kwiatostanem ma na pewno ponad 3m. U mnie będzie już 3 rok i właśnie w tym roku były takie wysokie, że przerosły ogrodzenie. Jak je sadziłam to się tego nie spodziewałam. Ale on serio rośnie wielki mimo, że jest z nazwy kleine Trzyma formę, tylko duże opady śniegu go lekko powaliły ale po otrzepaniu ze śniegu wracał do formy.

Może być taki wysoki, byle się nie pokładał, bardzo dziękuję za polecajkę Dario ))
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 19:30, 21 mar 2024


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Czy tylko moje hortensje Bukietowe jeszcze śpią? Czyżby coś im się stało? dziś obejrzałam wszystkie i żadna nie wypuściła jeszcze ani jednego listka...
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Wiolka5_7 20:23, 21 mar 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
SylwiaBe napisał(a)
Czy tylko moje hortensje Bukietowe jeszcze śpią? Czyżby coś im się stało? dziś obejrzałam wszystkie i żadna nie wypuściła jeszcze ani jednego listka...


Moje mają dopiero malutkie pączki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SylwiaBe 16:14, 07 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Ah witaj wiosno! Piękna pogoda dziś, więc byliśmy na przejażdżce rowerowej. Wczoraj składaliśmy nowe skrzynie pod warzywa.
Dziś wrzucę tylko te zdjęcie.. Czekam, aż pokażą się kolory tulipanów
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 18:08, 08 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Moje pierwsze tulipany zakwitły, czekam na resztę...
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 15:45, 14 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 15:47, 14 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
I kilka ujęć z pierwszej rabaty hortensjowej


____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies