Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 20:48, 10 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
MartaCho napisał(a)
Super ciski! Zamawiałaś przez Internet czy stacjonarnie? Też chciałabym we wrześniu na frontowej posadzić zgrabny rządek

Kupiłam w Auch..ogród. Bardzo młode sadzonki ale zdrowe i nie są same patyki jakie były w okolicznych szkolkach, myślę że dobrze się nimi zaopiekowałam i się odwdzięczą
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:42, 14 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Cisy po posadzeniu to naprawdę maluszki
Rosną u mnie nie całe dwa tygodnie i już są na końcach przyrosty
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:48, 14 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Trawa jak latem i hortensje mają nowe kwiaty
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 20:11, 15 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Cisy szybko urosną. Te drzewa to katalpy? Takie mają fajne kapelusze
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 22:04, 15 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Mirella tak to są katalpy. Uwielbiam je, mam takiego fajnego sąsiada który robi mi oprysk na mączniaka takim profesjonalnym sprzętem i są wspaniałe
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:45, 30 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Danusia pokazała mi jak zagospodarować miejsce, które nie wiedziałam jak obsadzić, ponieważ chciałam koniecznie przysłonić się drzewem od garażu sąsiadów. Wklejam to co chciałam oraz propozycję Danusi z wątku o projektowaniu rabat, myślę, ze się nie pogniewa Te czerwone kropki to rozplenice, które kiedyś będę musiała wysadzić jak świerki urosną.
Obwódka to turzyce i w środku niskie hortensje bobo. Drzewo planuję śliwowiśnię Pissardi lub Nigra. Podoba mi się, nie wiem tylko czy nie zrobię tego wiosną, zobaczę jak czas i pogoda
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Helen 20:01, 30 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Bardzo ładne propozycje sadź i przesadzaj
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiaan 21:27, 01 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Mam kolejną poradę Danusi z drzewami. Tak jest teraz

Taka propozycja
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:35, 01 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Posadzę śliwy wiśniowe Pissardi, rozmieszczę je w równych odległościach, poprzesadzam hortensje, dołożą miskanty ML i wygospodaruję miejsce na niewielkie wrzosciowisko, mam tam już wrzośce przy zwirowej części.
Tylko czy się zamieszczę...w sobotę ma być w końcu bez deszczu to zrobię pomiary. Nie wiem czy sadzenia będzie teraz czy wiosną ale muszę to zrobić
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 23:11, 01 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Propozycje Danusi bardzo fajnie - nie ma to jak ręką profesjonalisty.

Przemyśl dobrze temat niewielkiego wrzosowiska. Ja miałam i zlikwidowałam. Wrzosowisko, żeby było efektowne musi być duże np. tak jak u Angeliki. Angela ma 300 sztuk wrzosów i to jest efekt wow.
Na moim wrzosowisku było ok.50 sztuk. Szału nie było, a wiosną nawet polecane krokusy między wrzosami brzydko wyglądały.

Na jaką wysokość szczepienia chcesz śliwy?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies