Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 23:29, 01 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Zmartwiłaś mnie, ale cenna porada, te 300 sztuk Angeli faktycznie robi wrażenie. Trochę trawnika mogłabym jeszcze gdzieś poświęcić nie będę się spieszyć, zawsze będzie można je posadzić. Najpierw zrobię po kolei to co wiem jak.

Śliwy najwyższe jakie znalazłam w szkółce to 1,80 i takie bym chciała, nawet trochę wyższe.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 09:32, 02 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Dzielę się własnym doświadczeniem z wrzosowiskiem
Od tego czasu wrzosy mam tylko jesienią w donicach.

Śliwy 1,80 to fajne - mi by właśnie takie odpowiadały. A napisz proszę jaka cena?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 09:38, 02 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Jak chcesz założyć wrzosowisko to nie łatwa sprawa. Mam ok 50 szt a roboty z tym od groma, ale tkwię i nie likwiduje. zob piękne wrzosowisko u Andrzeja z Ogród w miescie-ogrodzie tam pewnie ok 1000 szt popatrz od końca wątku w głąb nie pożałujesz.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 10:16, 02 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
ElzbietaFranka napisał(a)
Jak chcesz założyć wrzosowisko to nie łatwa sprawa. Mam ok 50 szt a roboty z tym od groma, ale tkwię i nie likwiduje. zob piękne wrzosowisko u Andrzeja z Ogród w miescie-ogrodzie tam pewnie ok 1000 szt popatrz od końca wątku w głąb nie pożałujesz.

Pozdrawiam


Elu odwiedziłam tę stronę, jaki dywan...moja działeczka to maleństwo, na takiej przestrzeni jak u Andrzeja prezentują się wspaniale.
Gdybym na początku przygody z ogrodem trafiła tutaj to pewnie inaczej bym wszystko zaplanowała Jeszcze chodzi mi po głowie jedno miejsce u mnie, zrobię jutro fotki bo wciąż u mnie pada, a może po prostu zostanę przy donicach tak jak Mirella
Pozdrawiam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:34, 02 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Mirella u mnie w szkółce są po 45 zł najwyższe ok 2m. Chciałabym jutro się przejechać zobaczyć jakie zostały, jak będą nieładne to zakupię na wiosnę.

Jak przychodzi pora kwitnienia wrzosów to jestem napalona na zrobienie rabaty mam ich u siebie niewiele, posadzone w cegiełkę po kilka sztuk, ale to nie ma takiego efektu. Gdyby jednak poszerzyć cały rząd to jest szansa na efekt, ale wiosną zaś jak przycinam to za każdym razem mówię, że są brzydkie zanim będą przyrosty a widzę to miejsce z tarasu i jadalni. Na dużej działce posadzone dalej, gdzie nie widać z bliska tego okresu wiosny to można sobie zakładać takie łany, a na moich 830 m
tak to u mnie wygląda, po dwóch stronach donic takie same sekwencje, zgjęcie ubiegłoroczne:
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 11:34, 02 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Właśnie wrzosy po przycięciu mierny widok, ale jak odbija to już ładnie wyglądają. Niektóre wrzosy rosną u mnie po 10 lat.
Też zrobiłam trochę błędów teraz to widzę. Moglam urwać dużo trawnika bo mam go sporo, ale nie nastawiałam się na sadzenie bylin aby mieć najmniej pracy. Jednak wszystko kusi i zaczęłam siać i kupować i tak wyszło że mam tego za dużo.
Nasadziłam dużo iglaków, które wyrosły może i ładnie wyglądają, ale trzeba już przycinać każdej wiosny.
Pozbierałam wszystkie róże i azalue po kątach posadzone zrobiłam kilka rabat. Dużo roślin zmarnowanych przez lata mokre 2010 i następne.

A tam początki były bardzo trudne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 21:55, 02 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Nie wiem w jakiej odległości od ogrodzenia posadzić śliwy i jak rozmiescic resztę. Zapowiada się przesadzanie w hortensjach. Na drugim zdjęciu widać szerokość

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:28, 05 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Wrzuciłam pytanie w wątku o projektowaniu, ale umieszczę też tutaj.
Nie wiem jak rozmieścić trawy i hortensje na tej rabacie, gdzie Danusia doradziła mi drzewa.

"Tak bym zrobiła, ta rabata potrzebuje wysokości, jednakowe drzewa fioletowe lub bordowe na wysokim pniu, nie patyczki niskie"




Czy drzewa mogę posadzić przed hortensjami oraz czy pomiędzy hortki sadzone po 3 szt. w 85 cm odstępach, miskanty ML powinnam lekko wysunąć do przodu, czy mogą być w tym samym rzędzie z hortensjami. Może po trzy obok to za dużo? Chciałabym to przesadzanie zrobić jeszcze w tym tygodniu.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 11:21, 05 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
https://www.gardenarium.pl/realizacje - zobacz jeżeli nadal chcesz wrzosowisko. To ogrody zakładane przez Danusię. Zajrzyj do "Ogród z wrzosowiskiem" - może coś Cię zainspiruje
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 11:35, 05 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Spotkałam się z tym, że drzewa są wysunięte do przodu. Kwestia gustu i zapewne możliwości. Mi osobiście lepiej się podoba jak drzewa są na drugim lub trzecim planie przy takim zestawieniu.

Masz odstępy 85 cm - ja miałam sadzone w odstępach 50 cm. Teraz jak się wszystko rozrosło odstępy nie są widoczne i tak mi się podoba.

Fachowcem od doradzania to ja nie jestem, ale mogę podpowiedzieć jak ja bym się starała to obsadzić: z tyłu drzewa śliwy wiśniowe szczepione, pomiędzy drzewami trawy Miskanty ML,ale Gracillimus, a przed drzewami i trawami szpaler hortensji.



____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies