Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Judith 11:16, 21 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Białe jako towarzystwo zapewnia elegancję. Pomarańczowe - energię i szaleństwo .
Zależy jaki efekt chcesz mieć wiosną .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 12:01, 21 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Judith napisał(a)
Białe jako towarzystwo zapewnia elegancję. Pomarańczowe - energię i szaleństwo .
Zależy jaki efekt chcesz mieć wiosną .


Powiem szczerze, że wiosną energia i szaleństwo wskazane, ale nigdzie nie mam pomarańczowych kolorów, może warto o tej porze zaszaleć podobają mi się z tych kolorów:
TRIUMPH PRINCESS IRENE
LILIOKSZTAŁTNY BALLERINA
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 12:10, 21 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Wiaan napisał(a)
Jakie inne tulipany pasowałyby do połączenia z Curly sue i czosnkami Purple Sensation? Myślałam o białych, ale może coś dla kontrastu aby je podkreślić.
Czy macie sprawdzone białe oprócz EE, które powtarzają?




Ja wczoraj dokupilam sporo cebul. Wstawiłam zdjęcie u siebie jak chcesz to zajrzyj. Są tam czosnki tulipany i hiacynty
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 12:21, 21 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Wiaan napisał(a)
Jakie inne tulipany pasowałyby do połączenia z Curly sue i czosnkami Purple Sensation? Myślałam o białych, ale może coś dla kontrastu aby je podkreślić.
Czy macie sprawdzone białe oprócz EE, które powtarzają?



Osobiście dałabym czarne mam już kilka sezonów odmianę Black Parrot, Paul Scherer a w tym sezonie zakupiłam Queen of Night. Te drugie są piękne.
dość wysokie z cudownym kielichem . U mnie jest policzenie białych czarnych - w przewadze - i właśnie czosnkow . Te tulipany są z późniejszych bo kwitną razem z czosnkami. Przy domu mam posadzone białe przy ścieżce - dość wczesne .
Jak Tobie nue przeszkadza wstawiam fotkę.

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 12:37, 21 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Wiaan napisał(a)


Powiem szczerze, że wiosną energia i szaleństwo wskazane, ale nigdzie nie mam pomarańczowych kolorów, może warto o tej porze zaszaleć podobają mi się z tych kolorów:
TRIUMPH PRINCESS IRENE
LILIOKSZTAŁTNY BALLERINA

Oba są piękne i oba maja ciemniejszą żyłkę NIECO nawiązującą (z tego co na zdjęciach widzę) do fioletów.
Po co sie ograniczać? Bierz dwie odmiany . Ach, się rozmarzyłam i oczami duszy ujrzałam już wiosenne łany tulipanów...
BTW - a dlaczego ja nie mam pomarańczowych tulipanow, skoro one takie piękne są??? Trza kupić, nie ma rady .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 12:47, 21 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Justyna lubię takie połączenie kolorów, też mam białe przy tarasie, co roku kwitną i są w kamykach, początkowo kremowe, później białe a tam gdzie teraz chcę posadzić byłoby po przeciwnej stronie, abym je z okna widziała trochę nosi mnie odrobina szaleństwa w innym kolorze



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 12:51, 21 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Szaleństwo! Tak! Pomarańczowy na wiosnę to bardzo dobry energetyk
Wiaan 12:53, 21 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Judith nie masz ich bo się skupiamy głównie na "bezpiecznych kolorach" pamiętasz może takie zdjęcie u Mirelki jak pokazywała różowo-pomarańczowy tulipan na tle limonkowej wczesnej zieleni - czad po prostu. Fakt ja nigdzie nie mam odcieni pomarańczowego, ale tylko wtedy, tą chwilę byłoby ciekawie nie za dużo ale dla kontrastu Wiosną zaczną klony palmowe czerwone, pierisy także takie malinowo czerwone, reszta sama zieleń, może zaszaleję, zawsze można je usunąć
Elegancko i tak będzie jak wszystko będzie posprzątane a kolor wtedy bezcenny.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 13:10, 21 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Wiaan napisał(a)
Judith nie masz ich bo się skupiamy głównie na "bezpiecznych kolorach" pamiętasz może takie zdjęcie u Mirelki jak pokazywała różowo-pomarańczowy tulipan na tle limonkowej wczesnej zieleni - czad po prostu. Fakt ja nigdzie nie mam odcieni pomarańczowego, ale tylko wtedy, tą chwilę byłoby ciekawie nie za dużo ale dla kontrastu Wiosną zaczną klony palmowe czerwone, pierisy także takie malinowo czerwone, reszta sama zieleń, może zaszaleję, zawsze można je usunąć
Elegancko i tak będzie jak wszystko będzie posprzątane a kolor wtedy bezcenny.

O! Nie nie nie . Lubię mocne kolory: fuksja, czerwień, limonka, mam też pomarańczowe jezowki Sombrero Orange i kolorowe (w tym żółte) Cheyenne Spirit .
Jadę do sklepu, po drodze mam Biedrę - może bedą jeszcze jakieś cebulki .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 13:20, 21 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Pomarańczowe tez świetne . Moja sąsiadka ma łososiowe-.wygladaja mega. Ja i tak zaszalałam z kolorami bo kupiłam kilka odmian w kolorze różu Mam nadzieje ze będzie pięknie. W Lidlu są jeszcze duże paczki żółtych pomarańczowych i czerwonych..
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies