Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 08:50, 08 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Marta róża Munstead Wood o poranku

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ajka 10:01, 08 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Wiaan napisał(a)
Rzadko wrzucam zdjęcie moich katalp od frontu, aby nie być gołosłownym, że u mnie są zdrowe to zanim zrzucą swoje ogromne liscie to fotka z dziś pod nimi mikro żywopłot z cisów




A mi się bardzo ten widok podoba i bardzo lubię te drzewa Może i oklepane, ale piękne.

EDIT: Też myślałam o katalpach, ale postawiłam na klony globosum. Moim zdaniem równie oklepane
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
olciamanolcia 15:39, 08 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Wiaan napisał(a)
Dzisiaj rozkopałam kilka roślin na nowej rabacie, coś mi nie pasowało z proporcjami, przesunęłam jeden rząd cisów w tył bo była taka dziura pomiędzy rozplenicami, a kostkami. Nie skończyłam oczywiście bo ciemność mnie zastała. Teraz to nieciekawie wygląda, ale o coś takiego mi chodzi. Tutaj z przodu będą płyty w żwirku, tak jak wcześniej zaplanowałam. Chyba mam brak weny



Edit, za dnia to zupełnie inaczej wygląda




[/quot

O i podsunęłaś mi pomysł z płytami Dzięki

Fajna uszeregowana rabatka .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 15:49, 08 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Zabieram się za sadzenie bo przymrozki mnie przestraszyły mam nadzieje, że wyjdzie ładnie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 17:33, 10 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
W piątek posprzątane, a dziś orzech zaszalał z liśćmi

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 22:26, 10 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan napisał(a)
Marta róża Munstead Wood o poranku



Aneta, MW urzekająca... ponoć w przypadku róż Austina na spektakularne efekty trzeba poczekać trzy sezony. Ale nawet pojedyncze kwiatki warto oglądać, są tak subtelne. Jestem zachwycona. Niech Ci dobrze rośnie w kolejnych sezonach. Moje MW przyjdą z gołym korzeniem, jeszcze nigdy nie sadziłam golasków. 
nyna76 23:31, 10 paź 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
I ja dostałam MW. Co prawda zamawiałam glaska i na stronie był dostępny, ale na miejscu dostałam w doniczce. Nie bardzo wiem o co chodzi.

____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nicol21 21:52, 11 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Katalpy świetnie wyglądają. Pięknie i zdrowo, no ale rozumiem, że oprysk był. One chyba mączniaka lubią złapać.
Jak podrosna cisy to będzie szczelna ściana latem.

kiedyś gdzieś o katapie przeczytałam, że to fajen drzewo tarasowe- późno wypuszcza liście [co mnie akurat mniej się podoba] i dość szybko gubi sprawiając że daje cien w tych upalnych miesiącach, a w innych przepuszcza [do domu] słonce.


Nowa rabata też niczego sobie. Za dnia lepiej się prezentuje. Czasem trzeba poprzestawiać o 10cm parę roślin i robi się ładny porządko-niby-bałagan
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wiaan 07:50, 12 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Marta obawiałam się sadzenia golasków zupełnie niepotrzebnie, jedynie co, to nie było wiadomo co to za odmiany, same patyki pamiętasz pewnie moje kartki kolorowe na patyku aby zobrazować kolor fajnie wspominam każdy etap różanki, najbardziej ze wszystkich rabat. W nich jest jakaś magia chętnie zrobilabym drugą z innymi kolorami ale nie mam gdzie, tak aby było słonecznie. Jedynie przy tarasie, jak będziemy powiększać to pomyślę.

Ania gdzie kupowałaś MW? Będziemy podziwiać w przyszłym sezonie

Ewelina katalpy oczywiście po oprysku. Jeśli chodzi o późne wypuszczanie liści to fakt, to mnie denerwuje, ale na szczęście szybko nadrabiają. Moje są olbrzymie, a te ze zdjęcia mają 3 pełne sezony. Jesienią długo trzymają liście, jeszcze są całkiem zielone.
Z nową rabatą trochę mi nie szło ale teraz jest ok

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
nyna76 08:45, 12 paź 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682


Ania gdzie kupowałaś MW? Będziemy podziwiać w przyszłym sezonie




ROSARIUM
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies