Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 12:21, 06 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5217
Judith napisał(a)

Wszystko można powiedzieć, ważne jak . A tu wszak zajmujemy sie intensywnie właśnie wymianą opinii i szczerość jest wskazana.
Dlatego nie nie twierdzę, ze napisałaś coś złego, ale ze nie najlepiej dobrałaś słowa. Tę samą rzecz można powiedzieć na wiele różnych sposobów, z czego - mam wrażenie - zdajesz sobie sprawę, wszak przyszło Ci na mysl, ze mogło to kogoś urazić . Gdybys napisała wcześniej to, co teraz do mnie, taka mysl by sie nie pojawiła .
To tak jak w tej anegdocie o zwalnianiu pracownika: można to zrobić tak, ze odbierze mu się poczucie własnej wartosci, ale można tak, ze będzie sie cieszył na nowe wyzwania w innej firmie .




Dobrze, że akurat jestem w fazie zadowolenia z poczynionych prac, bo inaczej mogłoby być mi przykro
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:29, 06 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5217
Nowa12 napisał(a)
Piękne fotki w jesiennym słoneczku. Katalpy śliczne masz. Ja mam za płotem u sąsiadów zwykłą i nie cierpię jej bo pełno liści u mnie jesienią a jeszcze gorsze w sezonie te wielkie strąki i siewki. Ale Twoje kule cudnie się prezentują.


Dziękuję zasłaniają całkowicie ulicę, mam niedużą odległość do ogrodzenia i naprawdę się sprawdziły. Widok od wewnątrz tych liści przeogromnych jest super
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 12:30, 06 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7103
Judith nie czuje die niczemu winna po prostu mam takie zdanie o tej nieszczęsnej katalpie i tyle w temacie.
Już w pierwszej wypowiedzi napisałam że tu na foto wyglądają fajnie…
Z reszta najważniejsze ze podobaja się właścicielce i nic mi do tego.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 12:31, 06 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5217
LIDKA napisał(a)
Katalpy masz przepiękne. Róże zapierają dech i wszystko inne też mi się podoba.


Lidka ja to cieszę się jak małe dziecko i przypomina mi się jak latałam z tymi kolorowymi kartkami na patyku przymierzając się do różanki i wyszło lepiej niż planowałam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:31, 06 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5217
Helen, Martka dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:42, 06 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5217
Kupiłam małego graba i chciałabym go formować w takie chmurki ale dodatkowo powyginać go lekko. Czy mogę główny pień zadrutować? Jest w miarę miękki. Chmurki będę formować na tyczkach bambusowych, wiosną przytnę.

Czy doniczkę lepiej zadołować na zimę, czy okryć w zacisznym miejscu?

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 13:55, 06 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aneta, grab i chmurki - rozkręcasz się Nie mam z tym doświadczenia, ale chętnie się dowiem, co można zrobić z grabem. Stwierdzam, że sympatyczne to drzewka
Wiaan 14:09, 06 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5217
Martka napisał(a)
Aneta, grab i chmurki - rozkręcasz się Nie mam z tym doświadczenia, ale chętnie się dowiem, co można zrobić z grabem. Stwierdzam, że sympatyczne to drzewka


Rozweselasz mnie dzisiaj zresztą nie tylko dzisiaj, rozkręcam się, dobre, dobre Jak kupowałam graby na pniu to spotkałam mamę koleżanki, która wręcz wcisnęła mi go abym zrobiła sobie własne drzewko i mam i coś wykombinuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 14:12, 06 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9961
Wiaan napisał(a)
Kupiłam małego graba i chciałabym go formować w takie chmurki ale dodatkowo powyginać go lekko. Czy mogę główny pień zadrutować? Jest w miarę miękki. Chmurki będę formować na tyczkach bambusowych, wiosną przytnę.

Czy doniczkę lepiej zadołować na zimę, czy okryć w zacisznym miejscu?

Ja mam trzy graby kupione w zeszłym sezonie, które chcę formować na prostopadłościany. Przycięłam ładnie po posadzeniu. Problem w tym, ze w tym sezonie o nich zapomniałam - schowały sie za hibiskusy . I mam rozczochrańce.
W temacie drutowania i dołowania nie doradzę. Ale chętnie zobaczę inspirację chmurkową .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 19:42, 07 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5217
Dzisiaj rozkopałam kilka roślin na nowej rabacie, coś mi nie pasowało z proporcjami, przesunęłam jeden rząd cisów w tył bo była taka dziura pomiędzy rozplenicami, a kostkami. Nie skończyłam oczywiście bo ciemność mnie zastała. Teraz to nieciekawie wygląda, ale o coś takiego mi chodzi. Tutaj z przodu będą płyty w żwirku, tak jak wcześniej zaplanowałam. Chyba mam brak weny



Edit, za dnia to zupełnie inaczej wygląda




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies