Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Agatorek 18:35, 12 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Aneta, piękne u Ciebie, jeszcze kolorowo
Katalpy bardzo ładne , też mam u siebie kilka sztuk, ale nie na pniu, rosną sobie „dziko” . Lubię te ich wielkie liście (w tym roku po raz pierwszy mi kwitły!).
Przesadzaniem na „świeżej” rabacie się nie przejmuj. Chyba większość z nas ma to za sobą (mój rekord to przesadzanie po 10 minutach, bo mi się przypomniało, że miałam dać w to miejsce coś innego ).
Piękna róża MW , a ta biała to Artemis?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 23:10, 12 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Agatorek napisał(a)
Aneta, piękne u Ciebie, jeszcze kolorowo
Katalpy bardzo ładne , też mam u siebie kilka sztuk, ale nie na pniu, rosną sobie „dziko” . Lubię te ich wielkie liście (w tym roku po raz pierwszy mi kwitły!).
Przesadzaniem na „świeżej” rabacie się nie przejmuj. Chyba większość z nas ma to za sobą (mój rekord to przesadzanie po 10 minutach, bo mi się przypomniało, że miałam dać w to miejsce coś innego ).
Piękna róża MW , a ta biała to Artemis?


Agnieszka teraz już w większości hortki zbrązowiały, a róże nadal kwitną nie mam dużego ogrodu, ale kolory faktycznie się pojawiły, wreszcie mam drzewa, które zmieniają kolor liści, są aż dwa klony i nowe graby, ale się z nich cieszę.
Biała róża to Artemis, dałam ją w tyle i nie widać opadających płatków i to był dobry wybór, bardzo ją lubię, MW ciekawy kolor, czekam na jej urok w przyszłym sezonie

Trochę mieszałam na nowej rabacie, ale ukończyłam nasadzenia, jest tam jedynie kulka zastępcza do podmiany na jednakowe, bo nie mam czasu pojechać do szkółki zapowiada się ładna pogoda za tydzień to może uda się położyć obrzeże, płyty i żwirek, a na razie rozłożę kartony.







____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 23:19, 12 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Wiaan napisał(a)

[...]
Trochę mieszałam na nowej rabacie, ale ukończyłam nasadzenia, jest tam jedynie kulka zastępcza do podmiany na jednakowe, bo nie mam czasu pojechać do szkółki zapowiada się ładna pogoda za tydzień to może uda się położyć obrzeże, płyty i żwirek, a na razie rozłożę kartony.




Wiaan, nie pamietam z czasu planowania tej rabaty koncepcji z płytami. One maja mieć funkcję użytkową czy ozdobną?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 23:36, 12 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Judith napisał(a)

Wiaan, nie pamietam z czasu planowania tej rabaty koncepcji z płytami. One maja mieć funkcję użytkową czy ozdobną?


Płyty będą, ale nie takie białe dające po oczach ta tylko leżała do przymiarek.
Funkcja dekoracyjna, ale chodzi też o to, że na tą rabatę patrzy się z dalszej odległości i nie chcę aby zlała się z trawnikiem tylko była ładnie widoczna one były w planach Płyty będą kontynuowane przy placyku z ogniskiem, które będziemy "projektować" na papierze zimą więc będzie spójnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 23:57, 12 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Kumam
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 06:53, 13 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aneta, bardzo fajnie wyszła ta rabata, spójnie z całością. Niech no tylko hakonechloa się rozwinie, będzie szał. Graby tu pasują jak ulał , moje jeszcze zielone, zastanawiam się, czy w ogóle osiągną żółtość, zanim zrobią się brązowe?
Agatorek 20:59, 13 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Bardzo ładna jest ta nowa rabata. Bardzo dobrze się zgrywa z całym ogrodem .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 10:16, 14 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Mam możliwość kupić taką świdośliwę jak na zdjęciu, właściciel nie wie jaka to odmiana, muszę też sama wykopać ładny okaz muszę tylko sprawić sobie wycieczkę tylko czy to lamarcka? Czy dolne galazki można usunąć i prowadzić na wielopniową ?

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 11:46, 14 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Aneta, ja nie ryzykowalabym z tym zakupem.
Przesadzanie drzewka to zawsze ryzyko (które można podjac z własnym drzewem bez opłat ), do tego nie ma pewności co do odmiany.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 11:49, 14 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
To zależy, jaka cena. Wiem, że Hania Gruszka ma tę odmianę, może zapytaj ją?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies