Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Judith 14:19, 19 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Jeśli przytulnie i bez zasłaniania widoków to zgłaszam rozplenice hameln plus jeżowki .

EDIT: no i pytanie gdzie kończy się obszar tarasu i gdzie zaczyna obszar do obsadzenia.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 14:54, 19 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
No zapowiada się nieźle Deski kompozytowe jak najbardziej chociaż ja polecałabym w płyty . Jeśli deski to dałabym takie w kolorze tych co masz na elewacji bądź w korze okien. Taki same szczepieńce co masz przy obecnym tarasie pociągnęłabym na długości tego nowego nie wiem jaki tam jest metraż- a pomiędzy nie może jak lubisz dałabym niskie odmiany białych róż - pisałaś że tez są w planie tarasu.Na tym odcinku -2 zdjęcie z zółtą strzałką- dałabym pas niskich jednolitych traw- jak pisała Judith- byłyby to sprawdzone eleganckie hamelny. Na tej części przy grillu - możesz dać proso albo Morning lighty.
Właśnie a gdzie planujesz wyjście z tarsu?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 16:16, 19 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Wyjście z tarasu jest dokładnie to samo co teraz, tak wygląda jeszcze z innej perspektywy, stare zdjęcie 2020



2021



Żałujemy, że nie zrobiliśmy większego okna przy wejściu na taras, no cóż
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 16:48, 19 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Czyli wyjście będzie jedno na całym tarasie?
Z perspektywy powyższych zdjęć już widzę nasadzenia nieco inaczej


Wysadziłaby te dwa szczepience co rosną przy tarasie , w ich miejsce dałabym dwa krzaki hortensji albo jak chciałaś róże - w róże wplotłabym stipy. Te szczepieńce posadzilabym wzdłuż linii tego nowego tarasu ale co najmniej 4 sztuki i na całej linii dałabym hamelny. Fakt, że przez jakiś czas na dole będzie łyso ale potem jaki efekt.
Ja jestem zwolennikiem „ monotematycznych” nasadzeń całość na końcu możesz zamknąć wyższymi trawami
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 08:28, 20 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Joann to proso oczywiście chodzi mi po głowie, tylko akurat tam gdzie dojrzałaś grill w tej linii jest głównie cień, słońce tylko rano, widać nawet na pierwszej fotce 2020r, gdzie pokazuję wyjście na taras.
Jeśli nie tutaj to na pewno je gdzież zastosuję

Judith
zestaw rozplenice i jeżówki przemawia do mnie, boje się tylko aby nie były giganty jak te co mam u siebie, a kupowałam jako hameln rozważam jeszcze seslerię jesienną, molinię Variegata lub hakonechloe.

Co do końca tarasu i nasadzeń to jest pole do popisu, właściwie nie ma większych ograniczeń muszą zmieścić się rośliny i potrzebuję tyle miejsca aby postawić palenisko i swobodnie usiąść koło niego
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:52, 20 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
olciamanolcia napisał(a)
Czyli wyjście będzie jedno na całym tarasie?
Z perspektywy powyższych zdjęć już widzę nasadzenia nieco inaczej


Wysadziłaby te dwa szczepience co rosną przy tarasie , w ich miejsce dałabym dwa krzaki hortensji albo jak chciałaś róże - w róże wplotłabym stipy. Te szczepieńce posadzilabym wzdłuż linii tego nowego tarasu ale co najmniej 4 sztuki i na całej linii dałabym hamelny. Fakt, że przez jakiś czas na dole będzie łyso ale potem jaki efekt.
Ja jestem zwolennikiem „ monotematycznych” nasadzeń całość na końcu możesz zamknąć wyższymi trawami


Tak wyjście będzie jedno choć z tyłu też jest, ale rzadko korzystamy

Tutaj gdzie rosną szczepione świerki miałam w planie podsadzić je po bokach trawami, wiosną rosną białe tulipany. W ogóle chciałam tutaj podwyższoną rabatę, ale to się zobaczy. Nie myślałam o ich wysadzeniu nawet bardziej wolałabym je powtórzyć w tej samej linii przedłużając właśnie taras i też podsadzić tymi samymi trawami.
Hortensji tutaj nie widzę postaram się wrzucić szkic jak planuję wszystko rozmieścić i wtedy łatwiej będzie rozmieścić nasadzenia
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 09:34, 20 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Wiaan napisał(a)


Tak wyjście będzie jedno choć z tyłu też jest, ale rzadko korzystamy

Tutaj gdzie rosną szczepione świerki miałam w planie podsadzić je po bokach trawami, wiosną rosną białe tulipany. W ogóle chciałam tutaj podwyższoną rabatę, ale to się zobaczy. Nie myślałam o ich wysadzeniu nawet bardziej wolałabym je powtórzyć w tej samej linii przedłużając właśnie taras i też podsadzić tymi samymi trawami.
Hortensji tutaj nie widzę postaram się wrzucić szkic jak planuję wszystko rozmieścić i wtedy łatwiej będzie rozmieścić nasadzenia


Właśnie o tym pisałam aby posadzić te szczepieńce w linii i poprzeplatać trawami- ładnie będzie. Z niskich rozplenic można wybrać Litle Bunny, bądz Hameln Gold. ta pierwsza naprawdę jest mała - moim zdaniem aż za mała A może sesleria Heuflera z czarnymi pałeczkami? Tez fajnie by sie prezentowała.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 11:45, 20 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Moje rozplenice kupione jako hameln, ciężko było wiązać

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:13, 20 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Wrzucam jeszcze inną perspektywę wydłużenia tarasu i tu zaznaczyłam sąsiedztwo różanki


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 12:59, 20 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wiaan napisał(a)
Mam do Was pytanie - mam bardzo wysoką brzozę, chciałabym ją przyciąć od góry, mam wrażenie, że jest nieproporcjonalna w stosunku do całej działki, myślałam o skróceniu o 1/3. Kiedy taki zabieg najlepiej przeprowadzić bez szkody dla drzewa?



Piękna jest ta brzoza. Myślę, że ucięcie o 1/3 spowoduje lepsze proporcje dla widoku.
Co do terminu, to zima/przedwiośnie jest dobra na takie manewry (w tym czasie drzewa są „uśpione”). Także działaj .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies