Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Joann 18:02, 20 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
A może dokup jednego świerka i posadz trzy koło siebie, a w nogach trawę, np. seslerię?
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 18:15, 20 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aneta, ostre planowanie Taraz z deski może być ciekawy, kompozytowa nie jest moją faworytką z powodów nie tylko estetycznych, jako że to nasłoneczniony taras, drewno modrzewiowe chyba sprawiłoby się lepiej, sądzę że nie nagrzewa się aż tak jak kompozyt. Inne odczucie stąpania po nim. Są też oczywiście względy praktyczne, które za drewnem nie przemawiają. Z roślinności poleciłabym Ci przywrotnik pomieszany z trawami. Z traw bardzo polecam sporobolus, w pierwszym sezonie nie jest jeszcze zaskakujący, ale w kolejnych już tak, sądzę tak po zdjęciach i po końcówce pierwszego sezonu u mnie. Na jesień pięknie się przebarwia i posadzony w większej ilości zrobiłby nadzwyczajny efekt. Nie urośnie bardzo duży, ale zauważalnie okazały Oczywiście hakonechloa polecam również. Będzie pięknie falowała. Oczywiście to tylko inspirki, wiem, że wybierzesz swoją koncepcję i będzie świetna.  
Wiaan 14:08, 21 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Dziewczyny pan z firmy do podcięcia brzozy umówiony na oględziny
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 14:18, 21 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Fajnie teraz odpowiednia pora
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 13:02, 24 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Cena za podcięcie trzech brzóz, bo ona jest potrójna to 700 zł, powiem szczerze, że drogo z pocięciem drewna.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
nicol21 17:50, 24 sty 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Kiedyś rozkminiałam temat przycięcia brzozy właśnie. Parę osób, w tym ogrodników odradziło mi przycinanie brzozy. Bardzo źle to znosi i ona nie odrasta jak inne drzewa..... także żebyś później nie żałowała. Reszta ogrodu urośnie, ok, brzozy nie dogoni, ale ja bym nie ruszała.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Judith 19:02, 24 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiaan napisał(a)
Cena za podcięcie trzech brzóz, bo ona jest potrójna to 700 zł, powiem szczerze, że drogo z pocięciem drewna.

Cyz to jest drogo zależy jaka to bedzie opcja: z wysięgnika czy będzie to przycięcie tzw. alpinistyczne. Ta pierwsza opcja zawsze była znacząco droższa... Jak ma być u Ciebie?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 00:01, 25 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Judith byłaby to opcja z wysięgnika.

nicol21 zmartwiłaś mnie, nie ukrywam mam obawy, nie wiem jak drzewo się zachowa. Ogród fakt dojrzeje, na razie rama ogrodu w postaci żywopłotu tujowo cisowego jest jeszcze niska i ta brzoza wydaje się taka z innej parafii za kwotę wycinki można coś dokupić przemyślimy raz jeszcze ten pomysł
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:49, 27 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Wracam z tematem tarasu zaznaczyłam w kilku widokach jakie miejsce mam do aranżacji. Dalej nie wiem na jaką nawierzchnię się zdecydować, czy deska zrównana z wysokością obecnego tarasu, czy płyty takie jak u Justyny - olciamanolcia i byłoby nieco niżej. Węższy pasek na pierwszym zdjęciu byłby ścieżką z płyt i wylewającą się hakonechloa (dużo cienia). Początkowo myślałam tam też o grabach ale chyba za blisko domu. Taka sama ścieżka byłaby powtórzona w ogrodzie.

Coś do siedzenia przy palenisku myślę aby było mobilne, nawet planowałam aby te meble obecne na tarasie wykorzystać tutaj, a w ich miejsce marzy mi się narożnik

Co do roślin to minimalizm w postaci traw, cisów ciętych równo może kostki i one byłyby rosnące bezpośrednio w glebie a dodatkowo ustawione duże donice na małe drzewko ozdobne przebarwiające się jesienią i sezonowo moje ulubione surfinie wymiennie z wrzosami na jesień. Wiosną cebulowe obowiązkowo.

Tylko jak to rozmieścić


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
pawel2806 13:55, 27 sty 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Zrób nam rzut z góry, będzie łatwiej
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies