Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

olciamanolcia 15:25, 07 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6901
Nie zaszkodzi . Niektórzy tną trawy na jesieni. Mam trawy od siedmiu ,lat cięte jak już pisałam dość wcześnie i zobacz jakie mam okazy. Z resztą trzcinniki już puszczają zielone źdźbła. Ale to Twój ogród - zawsze zdążysz podciąć

Wczoraj tę nową rabatę - tę przy grabach - którą zakładałam na jesieni też ogoliłam do zera. Jeżówki , trawy , rozchodniki i hortki . Te ostatnie przycięłam bardzo krótko-mam nadzieje, że się wzmocnią i wypuszczą nowe pędy.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 16:53, 07 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
olciamanolcia napisał(a)
Nie zaszkodzi . Niektórzy tną trawy na jesieni. Ja mam trawy 7 lat cięte jak już pisałam dość wcześnie i zobacz jakie mam okazy. Z reszta trzcinniki już puszczają zielone źdźbła. Ale to Twój ogród - zawsze zdążysz podciąć

Ja wczoraj tę nową rabatę - tę przy grabach - która zakładałam na jesieni tez ogoliłam fo zera. Jeżówki , trawy , rozchodniki i hortki .


Może wtedy humor mi się poprawi jak wyjdę podziałać w ogrodzie, czekam na pogodę i ruszam z pracami Po sprzątaniu i cięciu przyjdzie czas na realizację planów
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 17:19, 07 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6901
Haha mnie się nie poprawił - wprost przeciwnie ogród jest teraz beznadziejny łyso, bałagan od ściętych traw…. W sobotę dokończę resztę i przede wszystkim zagrabię
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 17:20, 07 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Na pewno się poprawi Ja czekam na pogodę, bo dziś śnieg i deszcz pokrzyżował mi plany. Ciekawa jestem jak rozplanujesz rozbudowę tarasu Ja chyba postawiłabym na płyty, pasowałyby do Twojego ogrodu
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 17:48, 07 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Myślę, że na płytach się skończy, choć chciałabym akcent drewna i mam nawet pomysł w głowie jak to zrobić rozbudowa to okazja na przemycenie nowych roślin znacie to przecież
W tym roku zaproszę na taras jakieś ładne donice z ziołami i zieleniną do kanapek, ostatnio namiętnie gotuję oraz z ozdobnych będzie klon palmowy i formowany grab - jak coś z niego wyjdzie Kwiaty jednoroczne to obowiązkowo, a w rozbudowanej części tarasu- iglaki i trawy, hakonechloa będzie obowiązkowo i jakieś z kwiatostanami także, ale jeszcze nie wiem jakie. Buszu to tu nie będzie ale trochę posadzę Jeszcze może róże pachnące
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Joann 18:04, 07 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Anetko, to już pokaźna lista roślin jest! Akcent drewniany można też uzyskać obijając czarną donicę cienkimi listewkami. Widziałam takie, super to wygląda. Nawet myślałam, że z czasem jedną z moich donic tak obije, jak już mi się zamarzy zmiana
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 20:54, 07 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan napisał(a)
Myślę, że na płytach się skończy, choć chciałabym akcent drewna i mam nawet pomysł w głowie jak to zrobić rozbudowa to okazja na przemycenie nowych roślin znacie to przecież
W tym roku zaproszę na taras jakieś ładne donice z ziołami i zieleniną do kanapek, ostatnio namiętnie gotuję oraz z ozdobnych będzie klon palmowy i formowany grab - jak coś z niego wyjdzie Kwiaty jednoroczne to obowiązkowo, a w rozbudowanej części tarasu- iglaki i trawy, hakonechloa będzie obowiązkowo i jakieś z kwiatostanami także, ale jeszcze nie wiem jakie. Buszu to tu nie będzie ale trochę posadzę Jeszcze może róże pachnące


To już prawie busz Jestem ciekawa tych zmian i wiem, że wyjdzie bardzo spójnie z całością. Z pewnością wyjście do ogrodu poprawi humor Róże? Jakieś już chodzą Ci po głowie? Jeśli tak, to nie męcz się z myślami sama, śmiało pisz
Wiaan 21:43, 07 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Martka napisał(a)


To już prawie busz Jestem ciekawa tych zmian i wiem, że wyjdzie bardzo spójnie z całością. Z pewnością wyjście do ogrodu poprawi humor Róże? Jakieś już chodzą Ci po głowie? Jeśli tak, to nie męcz się z myślami sama, śmiało pisz


Marta cieszę się, że we mnie wierzysz to będzie geometryczny busz
Jaką różę mogłabyś polecić niską i pachnącą, wiadomo przy tarasie fajnie byłoby z zapachem.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:50, 07 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Joann napisał(a)
Anetko, to już pokaźna lista roślin jest! Akcent drewniany można też uzyskać obijając czarną donicę cienkimi listewkami. Widziałam takie, super to wygląda. Nawet myślałam, że z czasem jedną z moich donic tak obije, jak już mi się zamarzy zmiana


Ha ha nie jest tak dużo zwłaszcza, ze teraz jest pusto przy tarasie. Fajny pomysł z tą czarną obitą listewkami, coś w rodzaju modnych obecnie lameli Jak znajdę to o czym myślałam to wrzucę fotkę.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 23:03, 07 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Wiann Wiola napisała w marcu, ale to zależy jaka będzie pogoda. Jak będą przymrozki to raczej nie. Ja bym przyciela jak będziesz widziała że końcówki żółkną czyli szykują się do wzrostu.
Moje duże to różnie przycinam nawet w lecie. To nie ma znaczenia kiedy ale jak chcesz wiosna to przytnij.
Są bardzo ładne jak przytniesz to nabiorą masy w szerz.
Wybierz najniższa utnij z 10 cm i wyrównuj do niej.

U mnie lobelie też żyją i mają się dobrze jednak zadolowalam w donice w foliaku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies