Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 08:44, 08 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5124
Elu tak wiadomo musi być odpowiedni czas. Nie spieszę się z tujami, jak w tym sezonie nie dam rady czasowo to zrobię to w przyszłym, tutaj nie mam pośpiechu na szczęście
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 21:43, 08 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aneta, w temacie róż raczkuję trudno mi więc doradzić. Z pachnących poznałam osobiście tyle róże Austina, o innych nie mogę się wypowiadać. Mistrzynią zapachu jest dla mnie Gertrude Jekyll. Kiedy przywiozłam ją do siebie w październiku, to tylko jeden kwiatek tworzył przed wejściem chmurę aromatu. Nie jest to jednak róża mała, urośnie powyżej metra.
Agatorek 08:08, 09 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wiaan napisał(a)
Tęsknie za słońcem, nie pamiętam jak to jest jak świeci prognozy zapowiadają korzystne i mam nadzieję, że do mnie też dotrą.

W pierwszej kolejności muszę posprzątać na rabatach, wszędzie pełno gałązek z brzóz i liści, których nawiało mnóstwo. Później przytnę seslerię, jeżówki i szałwie, których nie ścięłam na zimę. Resztę cięcia traw i hortensji chyba wstrzymam do marca. Czy wczesne cięcie i ewentualny mróz w nocy tak ok -5 nie zaszkodzi trawom?
Nigdy nie cięłam w lutym a widzę wiele z Was działa ostro


U mnie dziś swieci słońce, ale nie jest jeszcze za ciepło. A ja się jeszcze nie otrząsnęłam z zimowego, ogrodowego lenistwa. Miałam ruszyć z wycinką, ale chyba jeszcze poczekam na lepszą pogodę, jak będzie odrobinę cieplej .

Niestety w planowaniu nie jestem zbyt dobra, szczególnie jeśli chodzi o uporządkowane rabaty . Ale jestem pewna, że to, co zaplanujesz, będzie piękne.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 08:38, 09 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiaan, a jak tam temat przycięcia brzozy? Kiedy akcja?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 09:38, 09 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5124
Judith napisał(a)
Wiaan, a jak tam temat przycięcia brzozy? Kiedy akcja?


Znaleźliśmy firmę koło siebie za zupełnie inną kwotę mielą sobie to co zetną stąd pewnie taka różnica w cenie. Jak będzie dobra pogoda, bez deszczu to będą w tym tygodniu. Mam jeszcze jedną brzozę po drugiej stronie działki i ją też skrócimy. Rzadko pokazuję to miejsce bo tutaj nic się specjalnie nie ďzieje
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:41, 09 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5124
Agnieszka jak tak dalej pójdzie to w depresję popadnę. Znowu bez słońca i pada deszcz. Co z tego, że jest ciepło jak tak nieprzyjemnie
Mam możliwość pracować w ogrodzie tylko w weekendy, ale czy akurat wtedy będzie pogoda, to się zobaczy. Zresztą to dopiero luty, najwięcej prac zaplanowałam na marzec.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:43, 09 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5124
Marta ja to nawet myślałam o róży do donicy
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 10:05, 09 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiaan napisał(a)


Znaleźliśmy firmę koło siebie za zupełnie inną kwotę mielą sobie to co zetną stąd pewnie taka różnica w cenie. Jak będzie dobra pogoda, bez deszczu to będą w tym tygodniu. Mam jeszcze jedną brzozę po drugiej stronie działki i ją też skrócimy. Rzadko pokazuję to miejsce bo tutaj nic się specjalnie nie ďzieje

No to powodzenia .
Co do prac ogrodowych - ja nie robię na razie nic . W ogrodzie bałagan, czekam na marzec i ciepłe dni czyli czas, gdy ogrodowanie będzie tylko przyjemnością .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 18:42, 16 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wiaan napisał(a)
Agnieszka jak tak dalej pójdzie to w depresję popadnę. Znowu bez słońca i pada deszcz. Co z tego, że jest ciepło jak tak nieprzyjemnie
Mam możliwość pracować w ogrodzie tylko w weekendy, ale czy akurat wtedy będzie pogoda, to się zobaczy. Zresztą to dopiero luty, najwięcej prac zaplanowałam na marzec.


Dobrze piszesz, to dopiero luty. Zazwyczaj w tym czasie jest mróz i leży śnieg. I nikt nie myśli o pracach w ogrodzie.
U mnie dziś było 8 stopni i słoneczko, ale wiał wiatr i nie wyszłam. Szczerze mówiąc, gdyby nie wiał, też bym nie wyszła. Jak to mówi Judith, dziś nie było melodii do ogrodu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 22:25, 21 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5124
U mnie ogrodowa cisza, pogoda nie sprzyja. Jedynie co zrobiłam to przycięłam seslerię, szałwię i jeżòwki, ale nie mam ich wiele.
Brzozy przycięte, bez liści nie wygląda to pięknie, zwłaszcza ta duża, ale jak się zazieleni będzie ok.
Coraz więcej cebulek zaczyna się pojawiać
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies