Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 09:27, 27 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Kupiłam rozchodniki okazałe Brillant, znalazłam szkółkę z bylinami, że ja wcześniej o niej nie wiedziałam. Pani z wielką pasją produkuje roślinki, widziałam wreszcie te byliny, o których często piszecie, a w życiu ich nie widziałam Kupiłam na próbę lawendę o kolorze pastelowego różu z wysokim kwiatostanem, ciekawa jej jestem. Zakupiłam z myślą o różance.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
DariaB 11:28, 27 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
ładne sadzoneczki Tacy pasjonaci jak ta Pani są dzisiaj bardzo pożądani. Niech roślinki zdrowo rosną!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 11:37, 27 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
No piękne sadzonki. Ostatnio w sklepie tez widziałam różową lawendę . Zastanawiałam się nad nią ale nie wiem czy zimuje. Mam bialą - jeden krzak.

Ostatnio jak byłam na spacerze z moim Saszką widziałam u sąsiadki łubiny i krwawniki w kolorze kogla- mogla taki rozmydlony żółty No po prostu świetne .
Tylko u mnie nie będą pasowały z różowymi rozchodnikami będą wyglądały jak sorbet malinowo- bananowy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 12:20, 27 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
olciamanolcia napisał(a)
No piękne sadzonki. Ostatnio w sklepie tez widziałam różową lawendę . Zastanawiałam się nad nią ale nie wiem czy zimuje. Mam bialą - jeden krzak.

Ostatnio jak byłam na spacerze z moim Saszką widziałam u sąsiadki łubiny i krwawniki w kolorze kogla- mogla taki rozmydlony żółty No po prostu świetne .
Tylko u mnie nie będą pasowały z różowymi rozchodnikami będą wyglądały jak sorbet malinowo- bananowy


Sorbet malinowo-bananowy uśmiałam się znam to uczucie jak coś wpadnie w oko ale w moim ogrodzie nie pasuje, widziałam w tej szkółce połączenie przywrotnika ostroklapowego z hostami i irysami no bajka, ale u mnie nie te klimaty niestety.

Co do tej lawendy to zimuje, te co kupiłam to nie są młode sadzonki, przetestuję
Rozchodniki takie sporawe po 10 zł, sesleria była po 7zł, lawendy ale naprawdę duże po 10 zł,
większość była w tych okolicach i wszystko takie zdrowe, ładne. Jakie były wielkie już hosty to szok Jeszcze szałwia taka śnieżnobiała. Będę tam jeszcze bo muszę policzyć ile traw kupić i może na coś się skuszę, wiem co mają.
Zrobię zdjęcie żywopłotu z grabów bo był piękny, sprzedają trawę z rolki i w życiu nie wiedziałam, że maja byliny
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 12:37, 27 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Fajny avatarek
Zakupy również
Molinię V. też lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 12:56, 27 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
I ceny przystępne tzn normalne
Pare dni temu podjechałam do ogrodniczego po trawę - muszę posiać w pewnym miejscu bo zrobił się koszmarek - a tam byle jakie lawendy po 18, krwawniki, szałwie i łubiny ( jeden kwiat i liście) po 25 - ogłupieli chyba
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 13:15, 27 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
olciamanolcia napisał(a)
I ceny przystępne tzn normalne
Pare dni temu podjechałam do ogrodniczego po trawę - muszę posiać w pewnym miejscu bo zrobił się koszmarek - a tam byle jakie lawendy po 18, krwawniki, szałwie i łubiny ( jeden kwiat i liście) po 25 - ogłupieli chyba


Dokładnie, też widziałam w innym miejscu łubiny po 30 zł, niech się wypchają
Jakby coś to mogę wysyłać do Was wprawę mam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:16, 27 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Wiolka5_7 napisał(a)
Fajny avatarek
Zakupy również
Molinię V. też lubię


Wiem, że lubisz molinie czy też masz takie wrażenie, że fotki nie oddają jej uroku?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:17, 27 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Chciałam powciskać lawendę nową różową na różankę i powiem Wam, że tam niezły busz ale co tam jedna taka rabata buszasta - ale wyraz mi się zrobił
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
April 13:17, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
U mnie łubiny po 25 zł. Może i bym nawet kupiła, bo sadzonki niezłe ale białych nie mieli. A białe wypierdki które kupiłam z gołym korzeniem, nie zakwitną nawet w przyszłym roku...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies