Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 14:27, 24 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Wiolka5_7 napisał(a)
Zajrzyj czy cisy nie mają misecznika.Ja właśnie odkryłam na jednym masę tego dziadostwa


Wyoglądałam go na wszystkie strony i nie widzę, zobaczymy co mu dolega.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
April 14:46, 24 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Bardzo mi się podoba jak rozważnie i konsekwentnie planujesz ogród. Żadnej przypadkowości, wszystko przemyślan w najdrobniejszym szczególe. Wspaniałe nowoczesne wnętrze ogrodowe I jeszcze w kolorach które lubię
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 17:37, 24 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolka5_7 napisał(a)
Zajrzyj czy cisy nie mają misecznika.Ja właśnie odkryłam na jednym masę tego dziadostwa


Ojej, to też muszę obejrzeć. Podobno ciężka z nimi walka. Jak odkryłaś, były objawy czy profilaktycznie oglądasz wszystko?
Wiolka5_7 18:04, 24 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Martka napisał(a)


Ojej, to też muszę obejrzeć. Podobno ciężka z nimi walka. Jak odkryłaś, były objawy czy profilaktycznie oglądasz wszystko?

Od góry wypuścił mniej przyrostów,zaglądam a tam oblepione całe gałązki. Mam nadzieję że wygram ta walkę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 18:26, 24 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Masa larw i jeszcze coś takiego
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 18:56, 24 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aneta, korzenie w słabej kondycji. Kuleczki to akurat jest nawóz, nimi nie przejmuj się. Jaja opuchlaka są małe, gołym okiem trudno widoczne, wstawiałam kiedyś link do zdjęcia u Magary (zdjęcie z literatury, nie moje własne). Wykąp je (korzenie) w mospilanie, pozostaw na godzinę, potem posadź w dobrą glebę z dolomitem, mączką bazaltową, kompostem lub obornikiem, tak na bogato.
Wiaan 19:56, 24 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Marta z tych kulek niektórych wypływa coś. Niektóre szczelają po zgniecieniu. Korzenie dramat, niektóre larwy ciężko było wyjąć.
Wyrzuciłam całą ziemię, było jej mega dużo. Donice są czysciutkie, jak pomyślę że może mnie znowu to czekać to nie wiem czy o nie walczyć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 20:02, 24 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Wiaan napisał(a)
Masa larw i jeszcze coś takiego



Moim zdaniem ten nawóz posypany za blisko krzewu i główny przewodnik został uszkodzony.

Trzeba całą ziemię usunąć wykąpać korzeń tak jak Martka radzi.

Z misecznikiem/tarcznikiem nie jest tak źle wystarczy opryskać dokładnie musi spływać po gslaxkach preparatem na misecznika i powtórzyć za 2 tygodnie drugi raz.
Do rozcieńczonego preparatu dodać łyżkę mydła ogrodniczego dłużej się trzyma.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:03, 24 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
pawel2806 napisał(a)
Ja mam ślimaki gołe ale moich host nigdy nie ruszały



Kasiu widocznie mają inne rarytasy u ciebie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 23:35, 24 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Wiaan napisał(a)
Uwielbiam tą azalię, ożywiła zieloną rabatę



Ale ma kolor! Przepiękny

A te hakonki obok to All Gold? Jeśli nie to jakie? I czy ich słońce nie przypala, bo chyba (przez pomyłkę) dostałam All Gold, zamiast albostriaty).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies