Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 20:48, 05 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
U nas dzisiaj kropi deszcz i to dobre słowo bo nawet kamień pod liśćmi jest suchy, mam nadzieję że w nocy mocniej się rozpada.
Szaro i buro ale róże widać z daleka

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 21:09, 05 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Wiaan napisał(a)
Justynka werbeny kupione, byłam znowu w szkółce z bylinami, chora z tamtąd wracam, wszystko chciałabym jakie już mieli duże trawy ozdobne a wybór mega, o cenach nie wspomnę. Werbeny po 5 zł, małe sadzonki ale co tam, po co mi większe. Piękny był miskant memory, ale już teraz w donicy miał ok 1,20
Miałam ochotę kupić na taras turzyce muskedońskie, wyglądały jak takie palemki, bardzo duże i gęste sadzonki, obawy miałam tylko czy nie są zbyt "poczochrane" i zrobi się bałagan
Jeżóweczki są piękne i rozkrzewiły się mega, zaczynają magnusy, na które czekam z niecierpliwością. Będzie u mnie kwieciście w tym roku, znajomi mnie nie poznają


Werbena rozrośnie się w mig! Ja zaczynałam od pięciu donic i już w pierwszym sezonie miałam pełne rabaty. Także powodzenia w ogarnianiu W tym sezonie mam jej mnóstwo . Części siewek się pozbędę bo co tu z nią czynić .

Ja z bólem serca patrzę na moje jeżówki - sle jest nadzieja - idą w górę i na boki pomino obżartuch i podziurawionych liści czekam na nie ❤️❤️❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 00:00, 06 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
olciamanolcia napisał(a)



Anetko najlepiej pomiędzy ale i tak się będzie wpychała do przodu. U mnie nawet w trawie kiełkuje


Ja znalazłam ostatnio siewki w kostce . Werbena wszędzie sobie poradzi.

Też bym dała pomiędzy hortki, ale tak trochę wysunięte do przodu.

Fajna ta Twoja szkółka, piękne wejście, to dobrze o niej świadczy. I te ceny…
Jeśli chciałabyś trochę werbeny, to mogę Ci wykopać kilka siewek . Tylko nie wiem, czy teraz jest dobry czas, czy może lepiej pod koniec lata.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 15:48, 06 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Agnieszka dziękuję, myślę że teraz chyba nie jest najlepszy czas
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:50, 06 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Mam graba w donicy i jakiś taki szarobury się zrobił. Nowe listki ładne ale całość taki dziwny jest.
O czym może to świadczyć?


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 18:13, 07 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Widoki ze stolicy jakby ktoś pędzlem obraz malował. Zdjęcie nie oddaje tego co na żywo. Dobrze, że betonowe miasto ma mnostwo takich miejsc. Pysznogłówski wyglądają tutaj urzekająco. Jak nie przepadam za tym kolorem tak tutaj się zachwycam

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
pawel2806 11:37, 08 lip 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
zerknij tutaj w sprawie grabów, ale kolory z upływem czasu robią się lekko szarawe to normalne
 
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Wiaan 10:32, 09 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
pawel2806 napisał(a)
zerknij tutaj w sprawie grabów, ale kolory z upływem czasu robią się lekko szarawe to normalne
 

Dziękuję, przeglądałam ten wątek będę obserwować.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:39, 09 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Jeśli 15 minut padającego deszczu można nazwać deszczem to padało

Gdybym nie miała nawadniania to nie robiłabym nic innego tylko podlewała i chyba nocą bo jestem nieczasowa ostatnio. Nawadnianie to nie to samo, jestem zła w tym roku na pogodę. Na szczęście wiele mam już dorodnych roślin i sobie radzą ale mam wrażenie takiej szarej zieleni. Zazdroszczę deszczu u Was. Byłam w Warszawie kilka dni i wczoraj tak super tam padało, aż mi było przykro.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 12:16, 09 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Wiaan napisał(a)
Jeśli 15 minut padającego deszczu można nazwać deszczem to padało

Gdybym nie miała nawadniania to nie robiłabym nic innego tylko podlewała i chyba nocą bo jestem nieczasowa ostatnio. Nawadnianie to nie to samo, jestem zła w tym roku na pogodę. Na szczęście wiele mam już dorodnych roślin i sobie radzą ale mam wrażenie takiej szarej zieleni. Zazdroszczę deszczu u Was. Byłam w Warszawie kilka dni i wczoraj tak super tam padało, aż mi było przykro.



Trzymam kciuki za dobry deszcz u ciebie !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies