Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 10:28, 17 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
MartaCho napisał(a)
My Dearest! Oprócz tego kwiecia, do którego wzdycham, podziwiam Twoje ciski- fajne pękate grubaski się zrobiły! Jak to osiągnęłaś? One są w pojedynczym rządku sadzone, prawda? Dobrze widzę?
Moje takie chudzielce, że żal patrzeć…

A na przedpłociu masz super rabatę do obsadzenia! Kleine Silberspinne w połączeniu z seslerią jest u Edyty w Tu ma być ogród! Przepiękne! Więc pomysł Justyny bardzo dobry!


Marta nie wiem czy o te ciski Ci chodzi? Jeśli tak to pojedynczo sadzone i często przycinam. Są niskie ale już się łączą miejscami. Nawożę wiosną i latem.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:35, 17 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Joann napisał(a)

Może hosty?


Wiesz myślałam o hostach. Tutaj są trudne warunki że względu na ogromniastą brzozę. Tak to za dnia wygląda

Najlepiej jakby całą korę przysłoniło tu gdzie żurawki różowe. Myślałam też o przywrotniku ale nie wiem czy tutaj się sprawdzi. Róż mi do czerwieni pierisa nie leży. Będę jeszcze przenosić azalię pod katalpę, odmiana maruschka o karminowych kwiatach więc wtedy to już zupełnie folklor Fakt hortensje są też w różach ale nie w tym czasie co azalia.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 10:49, 17 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
A może te wszystkie kulki przenieś w jedną linię? Łącznie z tymi zza traw.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 11:03, 17 sie 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
Wiaan napisał(a)
Wrzucam moje hortensje ogrodowe dla Moniki do diagnozy

Posadzone w kompoście z kwaśną ziemią. Ta po prawej pod iglakiem na pniu rośnie ze 3-4 lata. Nie wiem jaka odmiana. Nawet trochę złapała niebieski. Te dwie zaraz za hakone są zeszłoroczne i to Magical Revolution.
Zmarzły ale widzę, że kwitną na tegorocznych pędach
Tutaj jest dużo cienia, kilka godzin słońca zaledwie. Jak je podpędzic



To ta starsza



Mlode

Aneta ja tu nie widzę żeby one były bidulkami Wyglądają tak jak powinny Ta starsza to Peppermint ona jest z tych średnio wysokich ogrodówek i nie należy do tych szybko rosnących, moja jest od zeszłego roku to jest malutka. Te Magical one są z tych niższych bo dorastają do 1m max, moja magical revolution ma z jakieś 30cm wysokości Kwiatów ogrmnych nie budują żadna z nich.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiaan 11:07, 17 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
olciamanolcia napisał(a)
A może te wszystkie kulki przenieś w jedną linię? Łącznie z tymi zza traw.


To też jest myśl zwłaszcza, że jak widać im tam pasuje i ładnie rosną, ale nie jak szalone co tutaj jest zaletą Trzy w prawie trójkąt miały być celowo aby było ciekawie z różnicą wysokości ale teraz widzę, że lifting musi być

Duża ogrodówka musi być przesadzona z tego kąta, będzie miała więcej miejsca i światła, coś mi świta
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:23, 17 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Monika83 napisał(a)
Aneta ja tu nie widzę żeby one były bidulkami Wyglądają tak jak powinny Ta starsza to Peppermint ona jest z tych średnio wysokich ogrodówek i nie należy do tych szybko rosnących, moja jest od zeszłego roku to jest malutka. Te Magical one są z tych niższych bo dorastają do 1m max, moja magical revolution ma z jakieś 30cm wysokości Kwiatów ogrmnych nie budują żadna z nich.


Monika rany od razu poznałaś co to za hortka Dziękuję bardzo za pomoc To, że duże nie będą to może nawet zaleta w moim niedużym ogrodzie szkoda tylko, że kwiatów magical nie buduje dużych.

Mam jeszce w donicy, dostałam w prezencie, dziwnie się przebarwia, a była piękna fioletowa.
Co to może być za odmiana? Może ją do gruntu wsadzę przy okazji liftingu

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MartaCho 11:52, 17 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Wiaan napisał(a)


Marta nie wiem czy o te ciski Ci chodzi? Jeśli tak to pojedynczo sadzone i często przycinam. Są niskie ale już się łączą miejscami. Nawożę wiosną i latem.



Tak, te właśnie miałam na myśli. Śliczne są! Może jeszcze też inną odmianę mam- u Ciebie to Baccata? Ja kupiłam Hilli- gdzieś wyczytałam, że te nie mają czerwonych owoców, a nie chciałam, żeby moja psica się częstowała, bo mogłoby się ciężko dla niej skończyć.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Monika83 11:52, 17 sie 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
Wiaan napisał(a)


Monika rany od razu poznałaś co to za hortka Dziękuję bardzo za pomoc To, że duże nie będą to może nawet zaleta w moim niedużym ogrodzie szkoda tylko, że kwiatów magical nie buduje dużych.

Mam jeszce w donicy, dostałam w prezencie, dziwnie się przebarwia, a była piękna fioletowa.
Co to może być za odmiana? Może ją do gruntu wsadzę przy okazji liftingu

Aneta a masz może zdj tej hortki jak była w pełni kwitnienia? Bo tu na zdj jej kwiaty są już przekwitnięte. Duże kwiaty buduje Nikko blue, Endless Summer, Otaksa, Europa, Deustchland ale i też to są krzewy sporych rozmiarów od 1,5m wysokości wzwyż Ze średnich wysokości to duże kwiaty budują seria You &Me Together, Perfection, Expression, Princes Diana, Love i Miss Saori
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiaan 12:32, 17 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Monika takie znalazłam, sama się dziwię, że nie obfociłam



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:33, 17 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Marta moje cisy kupiłam jako hilli ale na kilku widzę owoce więc tak do końca to nie wiem
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies