Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 20:04, 13 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
Drzewko rośnie już na swoim miejscu i przesunęłam kulki po lewej stronie różanki, były nieźle wciśnięte. Różami zajmę się w październiku, a to co mogę to juz posadzę. Kończyłam późno więc zdjęcie takie sobie. Mam wolne miejsce po lewej stronie drzewka myślę aby wiosną podzielić rozplenicę, której teraz nie ruszałam. Co by tam dorzucić?



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 09:02, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7112
Aneta czy Twój klon Atropurpureum rośnie w słonecznym miejscu? Mojego przesadziłam do donicy przy tarasie bo żarły go świerki sąsiada a w tej donicy będzie miał bardzo dużo słońca latem i nie wiem czy się zbyt mocno nie przypali
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 09:44, 14 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
olciamanolcia napisał(a)
Aneta czy Twój klon Atropurpureum rośnie w słonecznym miejscu? Mojego przesadziłam do donicy przy tarasie bo żarły go świerki sąsiada a w tej donicy będzie miał bardzo dużo słońca latem i nie wiem czy się zbyt mocno nie przypali


Mój klon już nie rośnie bo to ten co zdechł, ale rósł w słońcu i nie przypalało mu liści.
Musisz pamiętać o podlewaniu, bo w donicy to wiesz jak to jest przy takim słońcu

Też klony traktuję jak drzewa specjalnej troski. Mam w doniczkach Orange dreem i Shirasawy i testuję miejscówki pod kątem przypalania. Na zimę wyniosę do garażu bo teraz to chyba nie bardzo z nimi do gruntu, tak na zimę.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 10:00, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7112
Oki. To da radę. Tak wiem aby podlewać -własnie zabrałam z tej donicy Silver dollar bo codziennie dostawała wiadro wody
Tez mam orange dream ale u mnie rosną w gruncie przy pissardi
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 10:14, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7112
Odnośnie rozplenicy-możesz śmiało ruszać- i tak zaraz zacznie usychać, swoje rozplenice- te w rabacie pod grabami i te od frontu tez dzieliłam na jesieni.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 19:17, 14 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
olciamanolcia napisał(a)
Odnośnie rozplenicy-możesz śmiało ruszać- i tak zaraz zacznie usychać, swoje rozplenice- te w rabacie pod grabami i te od frontu tez dzieliłam na jesieni.


Wolałabym teraz, bo nie znoszę rozgrzebanej rabaty przez zimę.
Co myślisz o zmianach? Ciekawa jestem czy po podziale ta rozplenica będzie kwitnąć w przyszłym roku czy jakaś niekwitnąca to odmiana.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:40, 14 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
Mam takie pytanie, jaką różę i w kolorze najlepiej wybrać do takiego połączenia jakie jest obecnie. Znajdzie się miejsce dla 1-2 szt. Chodzi mi o niezbyt wysoką, zdrową i piękną
Tu jeszce przed zmianami.




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 19:50, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7112
Anetko ja bym tu tę Munstead Wood dała .Taki mocny akcent Na różach to się kompletnie nie znam ale jej kolor jest obłędny ❤️
Odnośnie rozplenic - zakwitną za rok - bez obaw.
Zmiany na plus - im wieksza rabata tym lepiej dla oka
A tych kulek nie chcesz dać troszkę do przodu? Czy coś jeszcze będzie przy samej kostce?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Nowa12 19:55, 14 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)
Mam takie pytanie, jaką różę i w kolorze najlepiej wybrać do takiego połączenia jakie jest obecnie. Znajdzie się miejsce dla 1-2 szt. Chodzi mi o niezbyt wysoką, zdrową i piękną
Tu jeszce przed zmianami.






Może Pomponella z ADR.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
olciamanolcia 19:55, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7112
Mnie się marzy taka rabata ciemnoróżowa peonia Karl Rosenfield, róża MW i w takim kolorze dalie a do tego trawy ale niestety wszystkie trzy Damy nie kwitną o jednym czasie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies