Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

ElzbietaFranka 17:21, 10 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Aneta odnośnie pomyłki nawozów nic się nie stanie. Przeczytaj sobie skład tych nawozów. W razie czego możesz rozrzucić trochę wapna granulowanego w grudniu. Chodzi o to aby ten do iglaków nie zakwasił za bardzo ziemi w trawniku.

Czytałam porównałam więc będzie wszystko dobrze.

Ja tam nie mam siły do ściągania darni, przykrywam folia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
DariaB 12:22, 12 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Wiaan napisał(a)
Daria gdyby taki pomysł Ci przyszedł to dam namiary na szkółkę gdzie są fajne ceny

Zdjęta profesjonalnie, nie robiłam tego sama bo mój kręgosłup juz mi na to nie pozwala niestety, ale znajomi sami chcieli to zrobić i od razu jedzie w docelowe miejsce

Aneta tak mnie kusisz tym judaszowcem, że już przymiarki do niego robię z tym, że mogę sobie pozwolić na bardzo kompaktową odmianę.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 12:24, 12 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9976
DariaB napisał(a)

Aneta tak mnie kusisz tym judaszowcem, że już przymiarki do niego robię z tym, że mogę sobie pozwolić na bardzo kompaktową odmianę.

Daria, Ty zdecydowanie musisz pomyśleć o większej działce .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 12:39, 12 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Judith napisał(a)

Daria, Ty zdecydowanie musisz pomyśleć o większej działce .

Haha w totka muszę zacząć grać Pisałam właśnie u siebie o ogrodniczce, która na 4 arach ma chyba więcej drzew ode mnie roślinoza nieuleczalna jest
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 14:49, 12 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
Judith napisał(a)
Wiaan, widzę, ze używamy identycznych narzędzi do wyznaczania rabat - biały sznurek i szpilki do ekobordow .


To się zawsze sprawdza
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:07, 12 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
Nowa12 napisał(a)
Jakie masz plany do tego powiększonego miejsca? Że judaszowiec to wiadomo a reszta ?


Głównie założeniem jest powiększenie różanki bo jak słusznie Wiola zauważyła rabata złapie oddech
Przy tej okazji zrobię żywopłot z zachowaniem większego odstępu od róż i bylin.
Rabata jest długa i żywopłot będzie tylko ramą dla róż, a częściowo skorzystam z okazji i dodam jako obwodkę seslerię lub hakone. Dopiero się klaruje jak to ma być.
Na samym końcu poszerzam tą żwirową rabatę i chciałam dosadzić hortensję ogrodową bo tam jest idealne miejsce pod kątem słońca. Mam ją obecnie w donicy, kwitnie w fioletoróżach więc w niedalekiej odległości od róż zgra się kolorem.
Kilka róż pójdzie trochę do przodu, może coś dokupię Dodając seslerię połączyłabym z szałwią. Reszta wyjdzie w praniu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:09, 12 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
olciamanolcia napisał(a)

a chyba, że tak


Gdybym tak zaszalała to musiałabym tam jakąś ścieżkę zrobić bo jak się do róż dostać
Może trochę jeszcze wykroję trawnika
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:10, 12 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
ElzbietaFranka napisał(a)
Aneta odnośnie pomyłki nawozów nic się nie stanie. Przeczytaj sobie skład tych nawozów. W razie czego możesz rozrzucić trochę wapna granulowanego w grudniu. Chodzi o to aby ten do iglaków nie zakwasił za bardzo ziemi w trawniku.

Czytałam porównałam więc będzie wszystko dobrze.

Ja tam nie mam siły do ściągania darni, przykrywam folia.


Elu czytałam skład, będzie dobrze nie wiedziałam, ze mogę w grudniu wapno rozsypać, dziękuję za poradę .
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:12, 12 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
DariaB napisał(a)

Haha w totka muszę zacząć grać Pisałam właśnie u siebie o ogrodniczce, która na 4 arach ma chyba więcej drzew ode mnie roślinoza nieuleczalna jest


Nawet nie wiedziałam, że ta pasja ogrodnicza jest aż tak silna Doskonale Cię rozumiem
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:09, 12 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
Myślę, że drzewko tutaj się wpasuje, jest widoczne z tarasu i fajnie padają promienie słońca a takie listki warto podkreślić.
Przy hakone kostka zostanie przesunięta i kamień uzupełniony. Teraz te wycinki dziwnie wyglądają bo jest jeszcze właśnie obecne obrzeże.
Kule bukszpanowe i hakonki zostaną na swoim miejscu, wysadzę trzmielinę i mam plan na posadzenie hortensji ogrodowej bo nie mam na nią miejsca, a rośnie w donicy, jest spora. Tutaj byłaby tylko kosmetyczna zmiana.

Przy judaszowcu nie wiem co posadzić. Mam fajną niską, bez kotków rozplenicę i będę ją dzielić. Może właśnie ona będzie towarzystwem

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies