Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 17:28, 16 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
anuska2507 napisał(a)
Na MW i ja się czaję mam miejscówkę ze słońcem do 15, może jej podpasuje

Aneta, jak chcesz iść w pomarańcz, to Ewa-Anda podrzuciła kiedyś zestawienie Novalis z pomarańczową Bengali. Bardzo mi się spodobało i to chyba jest zdrowa róża.
Albo może Lady of Shallot - ma ją Asia z Ogrodu w remoncie, albo Lady Emma Hamilton - tę ma chyba Martka.


Ania polecam MW
Czaję się na pomarańczowe ale nie taki oczywisty odcień tylko wymieszany z różem aby nie były kompletnie z innej bajki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 17:31, 16 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
O tej porze roku po południu uwielbiam tą część ogrodu i to jest powód dlaczego taras musi być powiększony. O tej godzinie na obecnym mam cień i chłodno, latem jest fajnie a teraz chlodnawo



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 17:54, 16 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
Co myslicie aby tą część rabaty z drzewkiem podsadzić podzieloną rozplenicą i dodac bordo-fioleto-róż? Zgraloby sie z kolorem drzewa
i w tle sporej ilosci koloru limonkowego byloby ciekawiej. Moze rozchodnik thunderheart podpatrzony u Moniki przepiękny kolor i podsadzony fioletową żurawką. W pobliżu kulek z bukszpanu z ładną zielenią myślę, że sie zgra. Jeśli za bardzo kombinuję smialo mówcie

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 17:55, 16 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
Troszkę słońca i świat jest piękniejszy

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 18:52, 16 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7112
Pięknie wybarwione to drzewko. Odnośnie rozplenic- dobrze będzie- mozesz je przemieszać z rozchodnikiem tylko nie wiem jaki on rośnie wysoko . A zurawki ja tu widzę takie bardzo bardzo ciemne.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 19:37, 16 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9972
Wiaan napisał(a)
Co myslicie aby tą część rabaty z drzewkiem podsadzić podzieloną rozplenicą i dodac bordo-fioleto-róż? Zgraloby sie z kolorem drzewa
i w tle sporej ilosci koloru limonkowego byloby ciekawiej. Moze rozchodnik thunderheart podpatrzony u Moniki przepiękny kolor i podsadzony fioletową żurawką. W pobliżu kulek z bukszpanu z ładną zielenią myślę, że sie zgra. Jeśli za bardzo kombinuję smialo mówcie


A może lepiej, by rośliny przy drzewku nie nawiązywały do niego kolorem?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 22:48, 16 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękny ten judaszowiec... Thunderheart jest ładny, ale nie wiem, czy tu nie za wiele. I jeśli żurawka - to ja bym widziała może zieloną. Peppermint Spice. Albo jakiś bodziszek o zielonych, pełnych liściach?
Monika83 20:33, 17 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3028
olciamanolcia napisał(a)
Pięknie wybarwione to drzewko. Odnośnie rozplenic- dobrze będzie- mozesz je przemieszać z rozchodnikiem tylko nie wiem jaki on rośnie wysoko . A zurawki ja tu widzę takie bardzo bardzo ciemne.
Justyna, Aneta co do rozchodnika Thunderheat to źródła podają że dorasta niby do 60-70cm wys maks, mój ma obecnie 30cm wys kupiony zeszłej jesieni.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiaan 22:59, 17 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
olciamanolcia napisał(a)
Pięknie wybarwione to drzewko. Odnośnie rozplenic- dobrze będzie- mozesz je przemieszać z rozchodnikiem tylko nie wiem jaki on rośnie wysoko . A zurawki ja tu widzę takie bardzo bardzo ciemne.


Mam takiego lenia, że aż się wkurzam na siebie. Weny też brak. Poszukam tego rozchodnika stacjonarnie a jak nie znajdę to zamówię choć nie cierpię kupować roślin przez neta, chyba że są to róże.
Ta rozplenica mi się bardzo podoba, mam ją 3 lata i jest taka niewielka. Widziałam ją w szkółce gdzie kupiłam i zapomniałam spisać nazwę
Rabata różanka jest teraz duża i po bokach muszę fajnie zaaranżować a by ją wyciszyć,a środek będzie iście różany
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:07, 17 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5238
Judith napisał(a)

A może lepiej, by rośliny przy drzewku nie nawiązywały do niego kolorem?


Haha skrajne pomysły, może tak: rozchodnik nawiąże kolorem, a reszta to tylko trawki i dodam kulki różnej wielkości bo trochę ich mam, pozbierałam z "poczekalni". Żurawki mam do wysadzenia z innego miejsca, ale mogę je posadzić w donicy

Judith to na razie lewa strona różanki a jeszcze dojdziemy do prawej
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies