Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 17:52, 23 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Trawnik po nawozie dla iglaków żyje i ma się dobrze



Na koniec różyczki Jesienne barwy jakże inne od letnch i piękne.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 19:21, 23 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan napisał(a)



Molinia świetnie dopasowana do donic. Czy jest tu jakiś plan na tę prawą część rabaty z kulkami?
Jeżówki świetnie Ci rosną, rozplenice to w ogóle olbrzymy, hortensje szaleją, trawnik daje po oczach glancem, mucha nie siada
Miły spacer!
Wiaan 20:37, 23 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Marta miło mi
Ta prawa część to miedzy innymi też lawenda różowa tylko teraz nie kwitnie. Plan jest na okiełznanie lawendy po lewej Za kulkami po prawej są kostki cisowe, tzn. będą Muszę ten przód przemieszać bo taki bajzelek się zrobił. Jak sesleria urośnie to ładnie to ogarnie w ryzy Mimo małych defektów kocham to miejsce
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 12:49, 24 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Wiaan napisał(a)
Coś w tym stylu - bardzo prosto i schludnie jak na front Annabelle pod znakiem zapytania.



lub





Aneta wszystko pięknie wygląda na wizualizacji. Jednak pod brzozami jeszcze trojaczce będzie wszystko słabo rosło.
Brzoza ma pod wierzchem pajęczynę grubych i drobnych korzeni zabierających wszystko woda, nawóz spod innych roślin.
Moim zdaniem nie wiem jakie tam odległości,ale hakomki posadzić przy samym krawężniku, lub zrezygnować z nich i posadzić w samych rogach trzcinniki. Z kulek zrezygnować.
Jeszcze zobacz w necie co posadzić pod brzozami.
Mam brzozy więc wiem co się dzieje i dobrze radzę.

Z trawnikiem pisałam, że wszystko będzie dobrze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:57, 24 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Wapno w grudniu aby przez zimę wsiąkło w ziemię najlepiej rozsiewać na śnieg granulowane, ale nie za dużo z umiarem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 14:33, 24 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
ElzbietaFranka napisał(a)
Wapno w grudniu aby przez zimę wsiąkło w ziemię najlepiej rozsiewać na śnieg granulowane, ale nie za dużo z umiarem.


❤️ Super tak zrobię, zapisałam przypominajkę i do zeszytu

Elu z tymi brzozami to jest fajnie jak są młode. Owszem piękne ale trochę kłopotu jest. Czy masz n myśli trzcinnik krótkowłosy czy KF?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 17:21, 24 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Aneta to tez zależy od gatunku brzozy . Doorenbos nigdy nie będzie tak wysoka jak brzoza zwykła tym samym jej system korzeniowy jest nieco słabszy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 20:11, 25 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
olciamanolcia napisał(a)
Aneta to tez zależy od gatunku brzozy . Doorenbos nigdy nie będzie tak wysoka jak brzoza zwykła tym samym jej system korzeniowy jest nieco słabszy


Justynka najważniejsze, że mam zielone światło aby poszaleć ze zmianami tak moja brzoza to staruszka żarłoczna. Oddam koleżance jałowiec i kosodrzewinę zrobi się dużo miejsca, wtedy dodam trawy. To co miałam zrobić za ogrodzeniem zrobię u siebie
Na zewnątrz ciągle kopią jakieś kable, no i może kiedyś ogrodzenie zrobimy Będzie brzoza utopiona w trawach
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:46, 25 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Pokonałam lenia i trochę podziałałam. Zanim cokolwiek innego zacznę to muszę różankę ogarnąć. Zaczęłam od miejsca z judaszowcem. Z racji, iż różanka jest "szalona" to tutaj chciałam uspokoić to miejsce stosunkowo jednolitym nasadzeniem. Podzieliłam swoją rozplenicę, ona jest niska i nigdy mi nie kwitła, ciekawe czy kiedyś to zrobi.

Było tak:



Niby mała ale nie było łatwo zrobić z niej 5 kawałków



Latem tak wygląda i ją bardzo lubię



Teraz jest tak, nazwałam ją limonkową rabatą, choć judaszek jest w innych barwach. Powiem Wam, że byłam bez planu, dodatkowych zakupów i jestem zadowolona z efektu. Wiadomo jeszcze kostka, wyściółkowanie...
Trawy zetnę, chciałam Wam pokazać jak wyszło:

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:52, 25 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Kiepskie światło bo późno konczylam







Jak zrobimy oświetlenie będzie tez tutaj, tymczasowo zwykły solar.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies