Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 21:04, 25 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Podsumowując 5 rozplenic i kulki bukszpanowe, które miałam, a jeszcze jeżówki green jewel widoczne zza trawek Ta część na prawo z różami musi trochę poczekać bo mogę przesadzać dopiero w październiku i nowa Mary Ann i MW dotrze po 10 października właśnie.

Tam będzie obwódka bukszpanowa jako rama, dojdą trzcinniki KF wystajace zza róż średnich, perovskia, szałwia przed żywopłotem i korci mnie sesleria
i lawenda. Sesleria byłaby zaraz od lewej przy kulkach jako część obwódki, potem przeszłaby w bukszpan. Wyjdzie w praniu bo tak mi sie najlepiej tworzy jednak
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:13, 25 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Zwykle kminię długo ale tak pokochałam róże, że tutaj przyjemnie mi się tworzy Przyszły sezon pokaże czy wszystko pasuje ale nawet jak coś nie tak wyjdzie to się zrobi korektę tyle jeszcze zostało



Mam tu wszystko co lubię i ćma będzie miała używanie
Cyknę jutro fotkę jak będzie słońce.
Rozpisałam się konkretnie bi humor mi się poprawił
Będą też cebulki, to jest zaleta tworzenia rabaty jesienią, nie trzeba brodzić między roślinami
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:16, 25 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Będą takie zestawy wraz z tymi, które dostałam. Druknęłam fotki abym wiedziała co mam

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 19:29, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Wiaan napisał(a)
Pokonałam lenia i trochę podziałałam. Zanim cokolwiek innego zacznę to muszę różankę ogarnąć. Zaczęłam od miejsca z judaszowcem. Z racji, iż różanka jest "szalona" to tutaj chciałam uspokoić to miejsce stosunkowo jednolitym nasadzeniem. Podzieliłam swoją rozplenicę, ona jest niska i nigdy mi nie kwitła, ciekawe czy kiedyś to zrobi.

Było tak:



Niby mała ale nie było łatwo zrobić z niej 5 kawałków



Latem tak wygląda i ją bardzo lubię



Teraz jest tak, nazwałam ją limonkową rabatą, choć judaszek jest w innych barwach. Powiem Wam, że byłam bez planu, dodatkowych zakupów i jestem zadowolona z efektu. Wiadomo jeszcze kostka, wyściółkowanie...
Trawy zetnę, chciałam Wam pokazać jak wyszło:





Ładna rozplenice, ale taki ładny korzonek i nie kwitła? Czy ma słoneczne miejsce?
Dziel jeszcze nie jest zimno. Przykryj na zimę liśćmi z brzozy.
Albo wysadz całą do cieni gdzie ma rosnąć a wiosna podzielisz. Możesz też do donicy posadzić.

Chodzi mi o trzcinnik Bechatrycze.
Ta brzoza niestety nie jest maleńka ta piękne dorodne drzewo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 22:50, 26 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Elu ja już podzieliłam tylko czy ścinać liście aby energia poszła w korzenie i wtedy na zimę przykryć liśćmi z brzozy?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:57, 26 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Miskanty Kleine Silberspinne szaleją


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:59, 26 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Aspirin Rose kwitnie obficie tym razem w odcieniach różu



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 08:02, 27 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20563
Tak rozplenice przytnij, żeby część nadziemna nie była większa niż korzenie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 11:30, 27 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7120
Aneta odnośnie dzielenia traw jesienią-nie ma czego się obawiać. na wiosnę ruszą teraz zapewne lekko podeschną ale zdążą się ukorzenić.
Rabatę frontową robiłam w listopadzie i wtedy tez dzieliłam rozplenice-na wiosnę ruszyły bardzo szybko. Rabatę pod grabami obsadzałam w październiku-również dzieliłam trawy-rosną i kwitną z powodzeniem .
Nie przycinałam rozsadzonych traw. Dopiero podcięłam wszystkie na początku marca albo na koniec lutego-nie pamiętam
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:32, 27 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7120
Wiaan napisał(a)
Miskanty Kleine Silberspinne szaleją




To raczej jest Silberspinne. Kleine jest niski, ma wąskie sztywne źdźbła.
Piękne okazy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies