Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Martka 08:03, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan napisał(a)
Zwykle kminię długo ale tak pokochałam róże, że tutaj przyjemnie mi się tworzy Przyszły sezon pokaże czy wszystko pasuje ale nawet jak coś nie tak wyjdzie to się zrobi korektę tyle jeszcze zostało



Aneto, ale zapał, nie do wiary, jakie tu zaszły zmiany
Rozplenice dzielisz o tej porze, może i ja w takim układzie zrobię z 5ciu dziesięć? Jednak muszę zastąpić seslerię przy hortensjach Limelight rozplenicami, bo te pierwsze tam się nie sprawdziły. Zachęciłaś mnie! To ogromna radość, gdy można w ogrodzie działać dzieląc swoje rośliny !
Wiaan 08:55, 28 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Martka napisał(a)


Aneto, ale zapał, nie do wiary, jakie tu zaszły zmiany
Rozplenice dzielisz o tej porze, może i ja w takim układzie zrobię z 5ciu dziesięć? Jednak muszę zastąpić seslerię przy hortensjach Limelight rozplenicami, bo te pierwsze tam się nie sprawdziły. Zachęciłaś mnie! To ogromna radość, gdy można w ogrodzie działać dzieląc swoje rośliny !


Marta ja po prostu nie znoszę rozgrzebanych rabat i dlatego podzieliłam teraz. Mnie też jakoś sesleria przy hortensjach nie leży, lepiej zwiewne trawki.
Kusi mnie wplecenie właśnie seslerii w żywopłot, który tu zrobię ale cały czas się zastanawiam czy warto bo do róż też nie jestem przekonana do sztywnej trawy.

Masz rację, radość z własnych roślin ogromna

Cały czas się zastanawiam nad bukszpanem jako żywopłot przy różach, waham się czy nie dać cisa. Ostatnio widziałam w szkółce taką odmianę cis stricta viridis-miał jaśniejsze igły od innych ale nie żółte. Jest kolumnowy, ale sadząc blisko siebie byłoby pewnie ok. Listeczki buksów trudno zastąpić ale takie czasy. Ostrokrzew karbowanolistny, nie podoba mi się jego pokrój i w to nie idę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 10:02, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Obwódka z cisa może zapewnić Ci spokój o wygląd różanki, pilnowanie bukszpanów… jest chyba lekko stresujące. Nie spotkałam tego cisa, jestem ciekawa, co ostatecznie wybierzesz
Mam seslerie na jednej rabacie z różami, ale jest tam lekkie i przepuszczalne, nasłonecznione podłoże, sesleria rośnie jak należy i przez to cała rabata ma wygląd mało tradycyjny, róże są odczarowane. Przy hortensjach mam glinę i sesleria nie chce tam dobrze rosnąć. Dlatego przeprowadzka
nicol21 21:23, 28 wrz 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
Ja w bukszpany bym się nie pakowała. Ciągle pryskanie to chyba nie to czym chcesz się stresować. A nawet przegapienie o kilka dni może położyć długie starania....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Judith 22:08, 28 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Zgadzam się zprzedmówcyzniami . Dla mnie bukszpan jako roślina domogrodu już od dawna nie istnieje. Poza tym - śmierdzi .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 00:06, 29 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Dziewczyny tak zrobię, będzie z cisa. Mam sporo bukszpanów ale nie idę już w nowe. Poza tym wolę ciąć cisy aniżeli buksy. Potrzebuję tylko odmiany, która ma ładny, jasno-zielony kolor igieł. Tak jak wcześniej pisałam odmiana stricta viridis ładna, nie znałam jej i nie wiem jaki tworzy żywopłot.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 09:34, 29 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Judith napisał(a)
Zgadzam się zprzedmówcyzniami . Dla mnie bukszpan jako roślina domogrodu już od dawna nie istnieje. Poza tym - śmierdzi .


Śmierdzi jak cholera
Z tego powodu u mnie rośnie przed bramą. A i ta roślina bukszpanopodobna -ostrokrzew karbowany-też "pachnie' kocim sikiem
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 09:35, 29 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Wiaan napisał(a)


Tak wiem właśnie, że zakwita ostatni, ale tam gdzie pójdzie może sobie zostać samotnie jak pozostałe przekwitną.

Czy te cudenka masz na mysli?
Czarne znasz, a pozostałe to takie cosik



Czy Paul Scherer też jest późny?


Aneta Paul zakwitają na początku maja. Są najpóźniejsze ze wszystkich które posiadam.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 11:34, 29 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
olciamanolcia napisał(a)


Aneta Paul zakwitają na początku maja. Są najpóźniejsze ze wszystkich które posiadam.


Dodam im białe późne, zobaczymy czy faktycznie się zgrają
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:36, 29 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Wracając do cisa kupię hoseri, takiego jak już mam na kostki przy domku narzędziowym.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies