Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

DariaB 12:16, 22 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Tak jeszcze patrzę i rzeczywiście fajnie by Annabellki wyglądały przed żywopłotem cisowym, fajnie by rozświetlały ten zakątek razem z hakonkami i dały trochę wyższe piętro bo tam po lewej są wysokie trawy i nagle tak zapaść.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 12:23, 22 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5301
DariaB napisał(a)
Tak jeszcze patrzę i rzeczywiście fajnie by Annabellki wyglądały przed żywopłotem cisowym, fajnie by rozświetlały ten zakątek razem z hakonkami i dały trochę wyższe piętro bo tam po lewej są wysokie trawy i nagle tak zapaść.


no właśnie też tak sobie o tym myślę. Mam gdzie indziej miejsce na ogrodówki z "ażurowym słońcem" i coś mi się wydaje, że zdobię zmiany
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
DariaB 12:25, 22 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Wiaan napisał(a)


no właśnie też tak sobie o tym myślę. Mam gdzie indziej miejsce na ogrodówki z "ażurowym słońcem" i coś mi się wydaje, że zdobię zmiany

między zdjęciami wpadł jeszcze wpis z roślinami do suchego cienia, może tam znajdziesz inspirację
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 12:49, 22 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5301
DariaB napisał(a)

między zdjęciami wpadł jeszcze wpis z roślinami do suchego cienia, może tam znajdziesz inspirację


Dziękuję, fajny artykuł, właśnie poczytałam Teraz wyszło słonko i na widok z okna kuchennego córka mówi tak: mamo po co chcesz zmieniać jak tam jest fajnie, nie ma bałaganu (tutaj miała na myśli trawy ozdobne) cały tatuś z postrzeganiem traw i co ja mam począć.
W przyszłości mamy plany na ogrodzenie zamiast tej siatki i wtedy można sobie rewolucję zrobić ale do tego czasu chcę aby było ładnie i wszystko grało ze sobą.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 13:34, 22 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
Anabelki sa bardzo duże, nie wiem, ile masz miejsca przed cisami, na zdjęciu wygląda dość wąsko... Chyba trzeba by wyeksmitować rośliny, które tam rosną (hortensje ogrodowe?) .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 14:13, 22 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5301
Judith napisał(a)
Anabelki sa bardzo duże, nie wiem, ile masz miejsca przed cisami, na zdjęciu wygląda dość wąsko... Chyba trzeba by wyeksmitować rośliny, które tam rosną (hortensje ogrodowe?) .


To oczywiste, że ogrodówki musiałyby zniknąć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 14:18, 22 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 15:17, 22 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
A ja pod te brzozy dałabym same trawy. Albo zrobiłabym nasadzenia piętrowe albo poleciałabym dołem z rozplenicami.
U mnie w brzozach trawy rosną jak oszalałe.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 15:37, 22 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5301
olciamanolcia napisał(a)
A ja pod te brzozy dałabym same trawy. Albo zrobiłabym nasadzenia piętrowe albo poleciałabym dołem z rozplenicami.
U mnie w brzozach trawy rosną jak oszalałe.


Trawy przemawiają do mnie bardzo Zaryzykuję z anabelkami pod cisowym żywopłotem i trawami przy brzozie. Może w sobotę uda mi się podziałać.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Monika83 17:06, 22 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3035
Wiaan napisał(a)
W tym miejscu jak żywopłot cisowy zasłoni ścianę i hortensje ogrodowe podrosną będzie ok, lubię nawet ten kawałek. Annabelle tutaj zamiat ogrodówek byłyby ładne na tle ciemnego cisa



Od drugiej strony



Niewiem jakiej szerokości jest ta rabata ale dla anabelek musisz zrobić
sporo miejsca bo one mocno się rozrastają w szerz po przez podziemne rozłogi, za parę sezonów wejdą w cisy i w rośliny przed nimi rosnące.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies