Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

DariaB 14:51, 26 paź 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
O ja ile tulipanów! Ja jeszcze nic nie posadziłam. Cudny torcik! Sto lat dla córci, duża panna już U mnie ML też kwitnie pierwszy raz.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 10:35, 27 paź 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
DariaB napisał(a)
O ja ile tulipanów! Ja jeszcze nic nie posadziłam. Cudny torcik! Sto lat dla córci, duża panna już U mnie ML też kwitnie pierwszy raz.


Dziękuję, tak jedno dziecko dorosłe, dobrze, że mam jeszcze 13 latka to człowiek trochę młodziej się czuje

Sadzenie cebulek jak się to zrobi pierwszy raz to później stanie się nawykiem

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:42, 27 paź 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Wyciszenie na forum duże, ale to oczywiste o tej porze Trochę dziwna tegoroczna jesień, mnie się nic nie chce robić, nawet liście leżą i nie ma kto posprzątać Za oknem szaro/buro.



Miałam wybrać drzewo w miejsce gdzie aż się prosi i dalej nie jest wybrane



Świdośliwy się powoli przebarwiają, a szałwia dalej nie czuje, ze trzeba ze sceny zejść





____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:56, 27 paź 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Mam posadzone klony w orientalnym zakątku i o ile ten czerwony dissectum garnet jest wolno rosnący-(to ten co był złamany), to drugi sango kaku wystrzelił nie wiadomo kiedy. Mam obawy, że wybrałam złe miejsce. Nie chodzi o warunki bo tutaj jest półcień i utrzymuje się wilgoć, ale poczytałam, że on całkiem spory może urosnąć. Czy wzrost klonów palmowych można ograniczać cięciem? On-sango kaku mi tu idealnie pasuje teraz.
Na wiosnę mur będzie zasłonięty pergolą, nie wyrobiliśmy się w tym sezonie. Jeszcze dojdzie misa wodna. Siedząc na tarasie świetnie rośliny odbijają się w lustrze i do tego jak jest ładny zachód słońca to jest bajecznie Tutaj lubię czerwień

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 11:53, 27 paź 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Odnośnieb drzewa- może ambrowiec, tulipanowiec może deren jadalny- pieknie się przebarwia tylko nie szczepieniec
Ps a może roztrzepana śliwa wisniowa ? Bordowego drzewa nie masz- ja wczoraj swoje posadziłam docelowo.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 13:20, 27 paź 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
olciamanolcia napisał(a)
Odnośnieb drzewa- może ambrowiec, tulipanowiec może deren jadalny- pieknie się przebarwia tylko nie szczepieniec
Ps a może roztrzepana śliwa wisniowa ? Bordowego drzewa nie masz- ja wczoraj swoje posadziłam docelowo.


Bordowe bardzo się mojemu synowi podoba i byłoby widoczne z pokoju, w którym pracuję, ddatkowo widzę samą zieleń i dobrze aby cały rok coś było na przełamanie. Wiosną kwiaty i "słodkie" listki, o zachodzie słońce prześwietlające gałęzie też ładny widok Taki był początkowy plan
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Iwonka 12:06, 28 paź 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
Wiaan napisał(a)
Przed i po Tak mnie naszło Aż sama nie wierzę jaką ja przeszłam zmianę...
Zdjęcie jak z katalogu, perfekcyjny kadr, można patrzeć bez końca... Niesamowicie to skomponowałaś. Taras marzenie

Tort pychota, prawdziwie jesienny Moi synowie są pomiędzy twoją Córcią, 21, 23
Zawsze robię im dwa torty w lipcu.

Ja też jestem jesieniarą Lubię wrzesień, październik, uwielbiam listopad a grudzień to wiadomo Pogoda nas rozpieszcza, mam teraz więcej energii niż w upalne dni. Choć bywa moment, że śpię i śpię

Myślę nad drzewem na twoją zieloną ścianę... Po latach z bordowymi liśćmi moim top jest nadal buk. Kolumnowy albo Fountain dla odważnych No i klony, to wiadomo

Z zielonych najzdrowszym u mnie jest buk Dawyck gold (mimo nazwy gold, jest bardziej zielony, pięknie się przebarwia).

I miłorząb - należy do iglastych - ale dla mnie to liściaste drzewo Uwielbiam! Teraz kupiłabym w formie naturalnej, ja mam kulę na za niskim pniu.

Z drzew których nie mam podoba mi się ambrowiec i grujecznik - też w klasycznej, naturalnej odsłonie.

Tulipanowiec, grab, pissardi, umbra, wiąz - nie kupiłabym ponownie.

Klony tnie Madzia, jestem ciekawa ich formy za kilka lat.

Po latach stwierdzam, że drzewa cięte bywają kłopotliwe, ponieważ nadmiernie przyrastają.
Powinnam podcinać je w sierpniu, ale jest to kłopotliwe ze względu na busz na rabatach.
No i gałęzie spadają cięższe bo z liśćmi.

Pozdrawiam Anetko kiedyś bardzo często podczytywałam twój wątek, potem gdzieś mi umknął, a i ja rzadziej bywałam na forum.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Monika83 12:34, 28 paź 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3212
Wiaan napisał(a)
Wyciszenie na forum duże, ale to oczywiste o tej porze Trochę dziwna tegoroczna jesień, mnie się nic nie chce robić, nawet liście leżą i nie ma kto posprzątać Za oknem szaro/buro.







Też mam orzecha i z każdym rokiem więcej liści mam do grabienia pod nim, masakra, dobrze że w tym roku nie mam orzechów do zbierania bo rok temu to miałam kilka skrzynek...
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Iwonka 14:41, 28 paź 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
No właśnie jeszcze słówko o orzechu. Wiem, że liści do grabienia dużo i nie są dobrej jakości.
Ale jaką on ma piękną korę i formę! Super, że rósł na działce wcześniej.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiaan 14:53, 04 lis 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Świdośliwa choć jeszcze mała ale pięknie zaczęła łapać kolory



Klon kupiony w zeszłym roku w biedrze jako tycia sadzonka



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies