Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Judith 15:50, 04 lis 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Moja ŚŚ nie ma już ani jednego liścia! . A przebarwila się od razu na żółto. To jej pierwszy sezon u mnie i muszę powiedzieć, ze póki co nie zachwyca nic a nic… Niezmiernie mało urosła od posadzenia, ale sezon był ekstremalnie suchy, zatem może to jest powód.
Twoja na piękny kolor!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 10:39, 05 lis 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Anetko, pozdrawiam jesiennie! Zaglądam i podziwiam ogród w jesiennej odslonie w przyszłym sezonie muszę zakupić klona palmowego do donicy, pięknie wygląda ten Twój!
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 14:17, 07 lis 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
olciamanolcia napisał(a)
Odnośnieb drzewa- może ambrowiec, tulipanowiec może deren jadalny- pieknie się przebarwia tylko nie szczepieniec
Ps a może roztrzepana śliwa wisniowa ? Bordowego drzewa nie masz- ja wczoraj swoje posadziłam docelowo.


Ciężki orzech do zgryzienia Wrzucę miejsce z innej perspektywy, może łatwiej będzie dopasować drzewo.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:23, 07 lis 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Iwonka napisał(a)
Zdjęcie jak z katalogu, perfekcyjny kadr, można patrzeć bez końca... Niesamowicie to skomponowałaś. Taras marzenie

Tort pychota, prawdziwie jesienny Moi synowie są pomiędzy twoją Córcią, 21, 23
Zawsze robię im dwa torty w lipcu.

Ja też jestem jesieniarą Lubię wrzesień, październik, uwielbiam listopad a grudzień to wiadomo Pogoda nas rozpieszcza, mam teraz więcej energii niż w upalne dni. Choć bywa moment, że śpię i śpię

Myślę nad drzewem na twoją zieloną ścianę... Po latach z bordowymi liśćmi moim top jest nadal buk. Kolumnowy albo Fountain dla odważnych No i klony, to wiadomo

Z zielonych najzdrowszym u mnie jest buk Dawyck gold (mimo nazwy gold, jest bardziej zielony, pięknie się przebarwia).

I miłorząb - należy do iglastych - ale dla mnie to liściaste drzewo Uwielbiam! Teraz kupiłabym w formie naturalnej, ja mam kulę na za niskim pniu.

Z drzew których nie mam podoba mi się ambrowiec i grujecznik - też w klasycznej, naturalnej odsłonie.

Tulipanowiec, grab, pissardi, umbra, wiąz - nie kupiłabym ponownie.

Klony tnie Madzia, jestem ciekawa ich formy za kilka lat.

Po latach stwierdzam, że drzewa cięte bywają kłopotliwe, ponieważ nadmiernie przyrastają.
Powinnam podcinać je w sierpniu, ale jest to kłopotliwe ze względu na busz na rabatach.
No i gałęzie spadają cięższe bo z liśćmi.

Pozdrawiam Anetko kiedyś bardzo często podczytywałam twój wątek, potem gdzieś mi umknął, a i ja rzadziej bywałam na forum.



Iwonka cieszę się bardzo, że zaglądasz Sadzenie drzew zwłaszcza na małej działce musi odbywać się z rozwagą. Widzę nie raz jak znajomi, którzy mieszkaja w domach po rodzicach, czy dzadkach wycinają mnóstwo drzew bo jest zbyt dużo cienia i gąszcz. Mam na myśli wielkie drzewa. U mnie i tak jest sporo i w tym wielkie brzozy
Cały czas chodzą za mną klony palmowe, uwielbiam. Mam już kilka i ciągle niedosyt
Wrzucę zaraz fotkę ile mam miejsca.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:24, 07 lis 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Monika83 napisał(a)
Też mam orzecha i z każdym rokiem więcej liści mam do grabienia pod nim, masakra, dobrze że w tym roku nie mam orzechów do zbierania bo rok temu to miałam kilka skrzynek...


Mój już bez liści Też nie było owoców w tym roku.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:27, 07 lis 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Iwonka napisał(a)
No właśnie jeszcze słówko o orzechu. Wiem, że liści do grabienia dużo i nie są dobrej jakości.
Ale jaką on ma piękną korę i formę! Super, że rósł na działce wcześniej.


Liście orzecha najszybciej opadają, posprzątamy szybko i gotowe. Nie jest problematyczny i także docaniam jego formę i korę Załapał się już goły do zdjęcia



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:28, 07 lis 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Judith napisał(a)
Moja ŚŚ nie ma już ani jednego liścia! . A przebarwila się od razu na żółto. To jej pierwszy sezon u mnie i muszę powiedzieć, ze póki co nie zachwyca nic a nic… Niezmiernie mało urosła od posadzenia, ale sezon był ekstremalnie suchy, zatem może to jest powód.
Twoja na piękny kolor!


Moje dwie też wyłysiały, ale rosną w bardziej wietrznym miejscu, ta ma zacisznie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:32, 07 lis 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Joann napisał(a)
Anetko, pozdrawiam jesiennie! Zaglądam i podziwiam ogród w jesiennej odslonie w przyszłym sezonie muszę zakupić klona palmowego do donicy, pięknie wygląda ten Twój!


Pozdrawiam Asia Mam obecnie 4 klony w donicach i niedosyt Orange dream ma zrobione niezłe ocieplenie i stał zimą na dworze, tylko w większy mróz dostał okrycie. Shirasawy stał w garażu, dwa inne to nowe nabytki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:35, 07 lis 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Tutaj mam miejsce na drzewa, ale nie mogą być duże bo jest wąsko.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:40, 07 lis 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Listopad trawiasty



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies