Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Anda 09:27, 08 lis 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Wiaan napisał(a)
Tutaj mam miejsce na drzewa, ale nie mogą być duże bo jest wąsko.



Fajna piętrowość z żywopłotem sąsiada jako najwyższe piętro. I ładna oś widokowa zakończona tą piękną brzozą
Anetko, nie sadziłabym tu już żadnych drzew kolumnowych. Ewentualnie mogłabyś lekko poszerzyć rabatę pod Twoim żywopłotem i dodać najniższe piętro. Podkreśliłoby to dodatkowo piętrowość tych dwóch żywopłotów. Bardzo elegancko to wygląda

Kolumnowe graby, buki wcale nie są takie wąskie. Po ok. 10-15 latach mogą mieć lekko 2-3 a nawet 4m szerokości i w stosunku do wysokości 10-15 a nawet 20m jest to oczywiście niewiele, ale małe i naprawdę wąskie to to nie jest. Dęby rosną wolniej, ale po 15-20 latach też są duże.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 13:45, 08 lis 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Popieram Ewę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MirellaB 09:42, 18 lis 2023


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Całkiem szczerze to ja bym tu drzew nie sadziła. Tuje sąsiada piękne, Twoje niskie - piękne, bym cięła do wysokości płotu. To miejsce jest super tak jak jest - mniej znaczy więcej
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Angelika95 11:44, 27 lis 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1116
Mi też podoba się tak jak jest teraz, ale rozumiem też chęć dosadzenia czegoś

Mam jeszcze jedno pytanie o jeżówkę Sunseekers White, jaką u Ciebie ma wysokość? W internecie co strona to inna wysokość podana
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Wiaan 23:25, 23 gru 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Hej bardzo dawno mnie nie było, mam mnóstwo zaległości w Waszych wątkach ale spokojnie, nadrobię Nawet nie odpisałam na pomysły z drzewem i wrócę do tematu wiosną, dziękuję za rozkminki
U mnie ostatnio totalny brak czasu, pogoda nie zgrywała się z chwilami wolnego i śnieg spadł na ogrom liści z katalp. Pod śniegiem było ładnie ale jak stopniał to lepiej nie mówić. Dopiero tydzień temu sprzątneliśmy liście i wiązaliśmy trawy leżące, widok był opłakany.

Kilka fotek ze śniegiem choć to już przeszłość



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:31, 23 gru 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Było też tak ogniście



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:44, 23 gru 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Teraz aż nie wierzę, że jestem przygotowana do Świąt jak to dobrze, że córka polubiła gotowanie i większość sama zrobiła

Życzę Wam abyście spędzili ten świąteczny czas tak jak lubicie najbardziej, bez spiny, z uśmiechem, w zdrowiu i z przemiłą wizją, że niedługo wyskoczymy do ogrodów chyba, że potrzebujecie leniuchować jak najdłużej ♥️ Wesołych Świąt ♥️

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 13:16, 24 gru 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Wzajemnie Anetka!
Fajnie, że masz pomoc córci

Tak niebawem Nowy Rok i poleci z górki , już nie mogę się doczekać prac w ogrodzie ,po tylu miesiącach przerwy

Buziaki!
Wesołych Świąt!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MiluniaB 08:09, 31 gru 2023


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3391
Życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 17:54, 31 sty 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Cześć po długiej przerwie, jeśli ktoś tu jeszcze zagląda
Zapadłam w długi sen zimowy, ale tylko ogrodowy, bo ogólnie jestem pełna energii i sporo się dzieje. Wybudzam się powoli ogrodowo, bo już można zacząć coś działać, u Was pewnie się już wiele dzieje, nooo mam sporą lekturę do odrobienia w Waszych wątkach, ale to miła lektura będzie
Czekam na cebulowe, oj czekam i na sezon z nowo zrobioną rabatą pod brzozą. W ogrodzie po ostatnich wiatrach trawy mimo związania są wszędzie, hortensje ogrodowe w pąkach jak nigdy o tej porze, ale nie zapeszam, jak zapowiedzą mrozy to ubranka dostaną Bergenie jakby zimy nie było, tak dobrze wyglądają. Reszta nie wiem, muszę odbyć pierwszy w tym roku spacer z kawą bo nie miałam okazji.
Nie mam wielkch planów na ten rok ogrodowy, jedynie postawić kompostownik, który czeka w deskach w garażu, zrobić wertykulację i cienistą rabatę za domem. Będzie za to malowanie w domu i "remont" garażu.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies