Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 11:49, 15 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
An_na napisał(a)
Ja pierdziu... zaniemówiłam...

Anetko jak można mieć tak wycacane? No jak?


Tak jakoś wyszło Nie powiem dużo zrobione, kompostownik jednak nadal czeka na złożenie, a największe wyzwanie to garaż, bo ja już tam nic znaleźć nie potrafię , taki bajzel

Ja mam tak po prostu, że muszę mieć posprzątany ogród bo inaczej się męczę okrutnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:51, 15 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
Kasya napisał(a)

Chodzi ci o konstrukcje ? Bo płyt jeszcze nie mam kupionych
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10195-ogrodek-pachnacy-moje-miejsce-na-ziemi-w-budowie-nieustajacej?page=863#post_1


Tak chodzi o konstrukcję. Dużo taniej wychodzi i to też chodzi mi po głowie. Konstrukcja oczywiście.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:51, 15 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
MagdaLenka napisał(a)
Przecudnie!
Pokażesz więcej nowej brzozowej?


Dzięuję Oczywiście, cyknę fotki.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:57, 15 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
olciamanolcia napisał(a)
Tulipany piękne! Wszystkie!
Już mi się nawet żółte i czerwone podobają
Taras przygotowany do majówki palenisko super ❤️


Oj jak już żółte Ci się zaczęły podobać to masz tak jak ja. Wiosną to już chyba każdy kolor mi się podoba Śliczny jest ten pastelowy żółty z różwym, to chyba blushing lady.



Majówka jak tylko pogoda pozwoli będzie spędzona imprezowo i rekraacyjnie. Syn ma urodziny 30.04 i ma plan na ognisko z kolegami Palenisko jest superowe i przez półruszt można nie odpalać grila.

Co do seslerii i przeciągnięcia, nie wiem czy dam jej jeszcze szansę w tym miejscu, jak spotkam sadzonki większe to tak, bo już nie mam z czego dzielić, przemyślę Mam tam ochotę lekko pozmieniać.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:03, 15 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
DariaB napisał(a)
Hej Anetko, dawno u Ciebie nie byłam nie nadążam za wiosną na Ogrodowisku Pięknie masz, wszystko zadbane, starannie dobranie kompozycje, cudownie. Z ciekawością czytam o pergolach bo sama stoję dalej przed wyborem ale pewnie jeszcze nie w tym roku. Fakt, że ceny są kosmiczne.


Hej faktycznie wątki pędzą jak każdej wiosny Staram się Daria, bo bardzo lubię pracować w ogrodzie, odskocznia od pracy zawodowej. U Ciebie jest tak samo, masz wszystko dobrane, dopracowane, widzę również na IG
Pergola niby nie mam ciśnienia bo jest, ale brak zadaszenia trwałego jest upierdliwe.
Dam znać jak znajdę rozwiązanie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:23, 17 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
Wracam do tematu pergoli. Mam wycenę samego poliwęglanu ciętego na wymiar wraz z dodatkami montażowymi i transportem 5 tys. Poliwęglan listy 8 mm z obustronnym filtrem UV. Może się komuś przyda:

1. Płyta z poliwęglanu litego 8 mm w kolorze bezbarwnym o wymiarach: szerokość 2100 mm x długość 3000 mm x 2 szt. = 4095 pln brutto
2. Profil dociskowy długość 6000 mm x 2 szt. + 4000 mm x 1 szt. = 352 pln brutto
3. Uszczelka EPDM KP-2 x 32 mb. = 96 pln brutto
4. Uszczelka dolna samoprzylepna SD-12 pod płyty lite x 16 mb. = 144 pln brutto
5. Zaślepka do profilu dociskowego kolor szary 10 szt. = 30 pln brutto
6. Usługa transportowa = 300 pln brutto

Po naszej stronie byłaby konstrukcja i to może będzie łatwiej ogarnąć. Dach musiałabym mieć przygotowany jako kratownicę, montaż jest prosty z tymi uszczelkami, mam filmik jak to zrobić.
Mam stolarza rzetelnego, jak będę miała wycenę konstrukcji to dam znać, dodatkowo aluminiową też wycenię.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Monika83 16:45, 18 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
Wiaan napisał(a)
Co to może być za odmiana, czy to Elegant lady? Jeden się trafił przypadkiem, a jest śliczny, rzeczka nowa na jesień mogłaby powstać

Jeszcze takie tulipki

Aneta tulipany piękne ❤️ nawet ten żółto-różowy, niestety niewiem co to za odmiana bo jest tych odmian odgroma
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Anda 12:37, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Śliczny ten tulipan
W ogrodzie masz wszystko dopracowane, bombonierka bardzo przytulna. Daszek nad pergolą to dobry pomysł, ale ceny rzeczywiście poszły w górę. Jednak warto zainwestować, bo taniej raczej już nie będzie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 12:41, 21 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
Wiaan napisał(a)
Wracam do tematu pergoli. Mam wycenę samego poliwęglanu ciętego na wymiar wraz z dodatkami montażowymi i transportem 5 tys. Poliwęglan listy 8 mm z obustronnym filtrem UV. Może się komuś przyda:

1. Płyta z poliwęglanu litego 8 mm w kolorze bezbarwnym o wymiarach: szerokość 2100 mm x długość 3000 mm x 2 szt. = 4095 pln brutto
2. Profil dociskowy długość 6000 mm x 2 szt. + 4000 mm x 1 szt. = 352 pln brutto
3. Uszczelka EPDM KP-2 x 32 mb. = 96 pln brutto
4. Uszczelka dolna samoprzylepna SD-12 pod płyty lite x 16 mb. = 144 pln brutto
5. Zaślepka do profilu dociskowego kolor szary 10 szt. = 30 pln brutto
6. Usługa transportowa = 300 pln brutto

Po naszej stronie byłaby konstrukcja i to może będzie łatwiej ogarnąć. Dach musiałabym mieć przygotowany jako kratownicę, montaż jest prosty z tymi uszczelkami, mam filmik jak to zrobić.
Mam stolarza rzetelnego, jak będę miała wycenę konstrukcji to dam znać, dodatkowo aluminiową też wycenię.





A dowiadywałaś się może o podparcie dla tego poliwęglanu ?
Jaki największy kawałek może być ?
Skąd jest to zdjęcie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Wiaan 20:45, 21 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
Anda napisał(a)
Śliczny ten tulipan
W ogrodzie masz wszystko dopracowane, bombonierka bardzo przytulna. Daszek nad pergolą to dobry pomysł, ale ceny rzeczywiście poszły w górę. Jednak warto zainwestować, bo taniej raczej już nie będzie.


Dziękuję Ewa Bombonierka - fajne to
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies