Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

MagdaLenka 14:50, 12 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Wiaan napisał(a)
Dziewczyny tak macie rację, pooglądałam sobie i komorowy odpada, wolę z poduszkami latać Też myślę, że warto dopłacić do litego, choć koszt mnie przeraża. Na tą chwilę muszę porównać oferty bo ta firma co miała być w poniedziałek zaśpiewała mi 67 % więcej po wybraniu litego.
Ceny są kosmiczne w tych czasach. Jakiś zmyślny, dokładny ślusarz, a nie duza firma, byłoby znacznie taniej.


A zdradzisz jaką miałaś wycenę? I jaka powierzchnia do zadaszenia...?
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Wiaan 15:10, 12 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5314
MagdaLenka napisał(a)


A zdradzisz jaką miałaś wycenę? I jaka powierzchnia do zadaszenia...?


Pewnie, wymiary 3x4 koszt całkowity z montażem i poliwęglanem komorowym 12 tys, a litym 20 tys. Chyba sobie jednak z poduszkami będziemy dalej latać
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MagdaLenka 15:17, 12 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Spora różnica...
My mamy taras 4x5 i chcieliśmy zadaszenie z otwieranymi żaluzjami, ale to koszt powyżej 40 tys. (na wymiar). Także ten... będziemy kombinować metodą chałupniczą.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Judith 15:27, 12 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10047
A czy w mechaniźmie, który masz teraz do zasuwania rolet, nie dałoby się zainstalować tkaniny w taki sposób, by była napięta? Wtedy nie spływałaby przez te „rynienki” w materiale jak teraz... Bo domyślam się, ze to właśnie tędy woda dostaje się na taras?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 15:43, 12 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5314
MagdaLenka napisał(a)
Spora różnica...
My mamy taras 4x5 i chcieliśmy zadaszenie z otwieranymi żaluzjami, ale to koszt powyżej 40 tys. (na wymiar). Także ten... będziemy kombinować metodą chałupniczą.


No to jeszcze raz tyle. Mąż też kmini chałupniczo, zobaczymy co z tego wyjdzie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:46, 12 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5314
Judith napisał(a)
A czy w mechaniźmie, który masz teraz do zasuwania rolet, nie dałoby się zainstalować tkaniny w taki sposób, by była napięta? Wtedy nie spływałaby przez te „rynienki” w materiale jak teraz... Bo domyślam się, ze to właśnie tędy woda dostaje się na taras?


Ona jest napięta, ale materiał sam w sobie dużego naporu deszczu nie wytrzymuje. Mamy nowy dach uszyty z dobrej tkaniny, tylko duży deszcz jest już problemem i muszę pamiętać aby na noc zabrać poduchy i tak codziennie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 15:56, 12 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20621
Masakra z tymi cenami :-/
Też mam materiałowy dach i latam z poduszkami i mnie to wkurza. Ale plan jest kiedyś na zadaszenie z blachy.

Pięknie masz Anetka poza tym!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 16:04, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Sama poszukaj jakie są ceny tych płyt poliwęglanowych. Jak sprawdzalam dla nas to były strony w necie i nawet oferowali cięcie na wymiary.
Tym majstrom to sie w głowach przewraca od czasów pandemii.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 16:28, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ależ pędzicie na wątkach .

Widoczek spod siatki cudowny , taki dla przechodniów

Jeśli chodzi o wyceny daszku, to zrobiłabym ich u kilku firm. Różnice bywają znaczące.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 16:48, 12 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10047
Wiaan, z tego co wiem ceny litego poliwęglanu są wyższe od tego komorowego kilka lub nawet ponad 10 razy (przy zachowaniu tej samej grubości oczywiście) i zależy to od rodzaju poliwęglanu. Zobacz sobie rodzaje, porównaj parametry i zapytaj w tej firmie, który z nich ujęli w cenie. I ewentualnie zmień, jeśli uznasz, ze ten tańszy jest wystarczający.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies