Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 10:33, 03 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Teraz mój koszmar, zobaczcie jak z dnia na dzień wyglądają tuje, dramat. Po tych mrozach tak się stało. Są takie od strony słonecznej, nie wszystkie ale większość.
Brak wody, nawozu, grzyb,czy uszkodzone mrozem, nie mam pojęcia, pomóżcie please co czynić. Zrobię oprysk tylko na co

Z bliska, sama końcówka zielona, a tuż za nią takie suche jakby


Tutaj aż się płakać chce, tylko ta strona zewnętrzna tak ma, nawet z tyłu są ładne czy ścinać to suche czy nie? Ratunku



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 13:35, 03 maj 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Wiaan napisał(a)
Teraz mój koszmar, zobaczcie jak z dnia na dzień wyglądają tuje, dramat. Po tych mrozach tak się stało. Są takie od strony słonecznej, nie wszystkie ale większość.
Brak wody, nawozu, grzyb,czy uszkodzone mrozem, nie mam pojęcia, pomóżcie please co czynić. Zrobię oprysk tylko na co

Z bliska, sama końcówka zielona, a tuż za nią takie suche jakby


Tutaj aż się płakać chce, tylko ta strona zewnętrzna tak ma, nawet z tyłu są ładne czy ścinać to suche czy nie? Ratunku





Tort palce lizać! Ja bedę robiła za tydzień - moja Kalina kończy 15
odnośnie tuj-u mnie takie "coś" załapała znaczna częśś iglaków na skarpie...zastanawiam sie czy to nie zaraza bo i wrzośce poległy..
Praktycznie wszystkie jałowce maja jakby pousychane pędy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:28, 03 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Podejrzewam, że przymrozek uszkodził końcówki młodych przyrostów, tych najmniej zdrewniałych.
Możesz poczekać aż bardziej zaschną i otrzepać to suche albo przyciąć te przemarznięte końcówki. Oprysk tu nic nie pomoże.
Możesz ewentualnie ponownie zasilić tuje opryskiem z płynnego Florovitu i dodatkowo podlać je też tym nawozem.
Tort wygląda nad wyraz apetycznie. Mam nadzieję, że solenizant był zadowolony.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 18:39, 03 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
O ja. Zdrówka Anetka.

Torcik pyszne. Życzę chłopakowi spełnienia marzeń.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 00:29, 04 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
olciamanolcia napisał(a)


Tort palce lizać! Ja bedę robiła za tydzień - moja Kalina kończy 15
odnośnie tuj-u mnie takie "coś" załapała znaczna częśś iglaków na skarpie...zastanawiam sie czy to nie zaraza bo i wrzośce poległy..
Praktycznie wszystkie jałowce maja jakby pousychane pędy


Podobny wiek nastolatków
Mam jeszcze córkę, która w tym roku skończy 23 lata

Z iglakami u mnie raczej obstawiam na mróz.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 00:37, 04 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Podejrzewam, że przymrozek uszkodził końcówki młodych przyrostów, tych najmniej zdrewniałych.
Możesz poczekać aż bardziej zaschną i otrzepać to suche albo przyciąć te przemarznięte końcówki. Oprysk tu nic nie pomoże.
Możesz ewentualnie ponownie zasilić tuje opryskiem z płynnego Florovitu i dodatkowo podlać je też tym nawozem.
Tort wygląda nad wyraz apetycznie. Mam nadzieję, że solenizant był zadowolony.


Solenizant zadowolony, jutro kolejna imprezka dla kolegów, będzie ognisko i kolejny tort, ale tym razem kupny, bo nie ogarniam czasowo

Poczekam jak zaschną końcówki i otrzepę. Dziś solidnie podlane, nawiezione doglebowo. Jeszcze do zrobienia oprysk zasilający flolowitem. Czy pinivit byłby równie dobry?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 00:38, 04 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
LIDKA napisał(a)
O ja. Zdrówka Anetka.

Torcik pyszne. Życzę chłopakowi spełnienia marzeń.


Dziękuję Ze mną już dobrze na szczęście.
Eryk dziękuje za życzenia
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gruszka_na_w... 13:57, 04 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiaan napisał(a)


Czy pinivit byłby równie dobry?


Pinvit jest raczej dla kwaśnolubów. Sprawdzi się przy zasilaniu azalii i rodków. Tujkom wystarczy oprysk dolistny florovitem. Zadziała szybciej niż nawożenie doglebowe. Gdybyś miała płynny chelat żelaza, to można trochę dodać do oprysku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiaan 14:06, 04 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Pinvit jest raczej dla kwaśnolubów. Sprawdzi się przy zasilaniu azalii i rodków. Tujkom wystarczy oprysk dolistny florovitem. Zadziała szybciej niż nawożenie doglebowe. Gdybyś miała płynny chelat żelaza, to można trochę dodać do oprysku.


Haniu bardzo dziękuję, tak zrobię

Edit: zakupione florovit w płynie i chelat żelaza
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Tylko_Ona1 12:22, 05 maj 2024

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 45
Sąsiadka ma identyczne odbarwienia na swoich szmaragdch, drzewka mają podobną wielkość co u ciebie myślę, że to skutek przymrozków. Młode pędy zostały porażone, wydaje mi się że najlepsze co można zrobić to je dokarmiać odżywka i czekać aż znowu sie odbudują.
U mnie w ogrodzie wiele roślinek dostało wycisk, najgorzej magnolia, grujeczniki, funkje i hortensje limelight
Obawiam się, że nie za kwitną pięknie w tym roku.
Azalie miały pąki tuż przed rozkwitem teraz sterczą same suche patyki.
Oj wiosna w tym roku pokazała co potrafi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies