Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Tylko_Ona1 12:28, 05 maj 2024

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 45
Na innym temacie narzekalam na pomarańczowe zebriny, a możliwe że i one tak maja w skutek przymrozków.
Są posadzone od zachodniej strony,jak szmaragdy sąsiadki.
Może dlatego w tym roku tak bardzo mi sie nie podobaja... zwykle też nie sa ładne wiosna bo wybarwiaja sie na żółto, w tym roku pierwszy raz zostały mocno ścięte od góry i bokiem pewnie próbowały odrastać i przyszły mrozy dlatego ten kolor pomarańczowy. To by w pewnym sensie było dla mnie pocieszające byle sie odbudowały
Monika83 18:05, 05 maj 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Wiaan napisał(a)
Teraz mój koszmar, zobaczcie jak z dnia na dzień wyglądają tuje, dramat. Po tych mrozach tak się stało. Są takie od strony słonecznej, nie wszystkie ale większość.
Brak wody, nawozu, grzyb,czy uszkodzone mrozem, nie mam pojęcia, pomóżcie please co czynić. Zrobię oprysk tylko na co

Z bliska, sama końcówka zielona, a tuż za nią takie suche jakby


Tutaj aż się płakać chce, tylko ta strona zewnętrzna tak ma, nawet z tyłu są ładne czy ścinać to suche czy nie? Ratunku



OMG, mnie to wygląda na uszkodzenia przez przymrozek tych młodych przyrostów. Ewentualnie mogło przyczynić się nadmiar słońca po cięciu, jeśli je przycinałaś z góry i boki....
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
LIDKA 20:47, 05 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7330
Anetka zrób oprysk na grzyba. Ze 2 razy w tym sezonie. Pilnuj podlewania.

Moje tuje chorowały jak były mniejsze. Pryskałam na grzyba. Pomoglo.

Nawieźć też ale nie przedawkuj.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
nicol21 22:11, 06 maj 2024


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Alez dawno mnie u Ciebie nie było. A tu znów zmiany!!?? Piwonie wprowadzasz! Będzie cudnie.
Pomarudz sobie trochę ale nawet i teraz ogród bardzo ładnie się prezentuje!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
edi75 08:00, 07 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2188
Ojejku...tuje tak ucierpiały u Ciebie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Wiaan 10:10, 07 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Tylko_Ona1 tak obstawiam właśnie ten mróz paskudny, widzę już nowe ładne zielone odrosty, mocno się na nich skupiam i się nie poddam

Monika słońce po mrozie to też, sąsiedzi mają tak samo dokładnie w tej samej linii co moje tuje. Też przycinali w podobnym czasie jak ja. Gdybym nie cięła może byłoby inaczej, teraz mam nauczkę, aby do zimnej Zośki nie tykać.

Lidka myślę, że to nie grzyb. Zadziałałam nawożeniem doglebowym, obfitym podlaniem, wzmocniłam ASAHI i dzisiaj zrobię oprysk florovitem z dodatkiem żelaza jak radziła Hania. Miałam to zrobić wczoraj, ale zapowiadali deszcz, który nie spadł

nicol21 Tak piwonie będą Dziękuję za pochwały i oczywiście sobie pomarudzę, bo deszcz przeszedł bokiem i nie zapowiadają na najbliższy tydzień, jak żyć

Edyta brzydko się zadziało, muszę teraz trenować cierpliwość, a jej mi zwykle brakuje
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:15, 07 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Pierwsze pąki


Tutaj mam obawy, że się nie rozwinie, może przemarzły w szkółce
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:20, 07 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Będą piwonie na tej rabacie, jedna już posadzona. Mam takie przemyślenia czy nie zaburzą mi później liście tej piętrowości, która jest w sezonie letnim. Jak myślicie? Ona jest do obejścia z każdej strony, ale oglądana z tej pozycji jak na drugim zdjęciu.
Rabata w trakcie sprzątania, siewki jezówek ogarnęłam ale szczawik się rozsiał okrutnie, muszę go dokładnie usunąć.



W sezonie

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MagdaLenka 10:23, 07 maj 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 852
Ania Makao polewała szczawik wrzątkiem. Ponoć sposób działa.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
olciamanolcia 10:28, 07 maj 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Wiaan napisał(a)
Pierwsze pąki


Tutaj mam obawy, że się nie rozwinie, może przemarzły w szkółce


Ale ładna i ale ładnie
Tak się zastanawiam czy ona nie jest z pojedynczym kwiatem
Odnośnie tej drugiej- czasami tak mają
U mnie biała w tym roku ma pierwszy raz piękne wielkie pąki a na Sarze niektóre jakby niedorozwinięte.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies