Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Pokaż wątki Pokaż posty

Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Matka 10:29, 13 lis 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Kurcze, a ja niczego nie zdążyłam okryća przymrozki i u mnie sąnawet teraz szaro buro i nijako!
____________________
U Matki
jotka 10:32, 13 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Bogda nie martw się - najlepiej rosną rośliny hartowane od małego nie ma to jak zimny wychów ...
Nie możesz być niewolnikiem ogrodu mając trójkę fantastycznych dzieciaczków, które potrzebują mamy
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Matka 10:42, 13 lis 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Jolu, czy ktoś Tobie już mówił, że Anioł z Ciebie?

Dziecioki biegaja na boskaka po podłodze w domu, to i roślinki się zahartują-masz rację!
____________________
U Matki
jotka 10:49, 13 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Bogda napisał(a)
Jolu, czy ktoś Tobie już mówił, że Anioł z Ciebie?

Dziecioki biegaja na boskaka po podłodze w domu, to i roślinki się zahartują-masz rację!


Mam wyczuwalne oznaki - swędzą mnie łopatki, więc chyba już mi skrzydełka rosną
A poza tym wiem coś o dzieciach i o ogrodzie ... Mamą jestem już 93 lata tak, tak tyle razem mają moje 3 córki ... a ogród mam krócej, ale dopiero jak dzieci poszły na swoje to ogrodowi mogę poświęcić więcej czasu no i oczywiście kasy ,,, cierpliwości Bogda
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
isia33 10:51, 13 lis 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
No to wyleczyłyście mnie z przesady, chciałam okryć wszystkie hortensje i te zwykłe i Lime`y i Annabellki. Okryję tylko te przemarzające. Śliwę i miłorząb też zostawię bez ubranka. Okrywam w takim razie tylko bukszpany, rh, azalię japońską, liriope, budleję i berberysy,. W zeszłym roku trochę przemarzły, rosną w wąskim pasie ziemi i wiatr nimi szarpie okropnie.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
zbigniew_gazda 13:16, 13 lis 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
isia33 napisał(a)
No to wyleczyłyście mnie z przesady, chciałam okryć wszystkie hortensje i te zwykłe i Lime`y i Annabellki. Okryję tylko te przemarzające. Śliwę i miłorząb też zostawię bez ubranka. Okrywam w takim razie tylko bukszpany, rh, azalię japońską, liriope, budleję i berberysy,. W zeszłym roku trochę przemarzły, rosną w wąskim pasie ziemi i wiatr nimi szarpie okropnie.


Iwonko też Cie troszkę podleczę. Rh nie przykrywaj od góry wcale bo się uduszą. Z boku postaw zasłonkę od strony zimnego wiatru.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
anula_wn 13:56, 13 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Iwona, rh i berberysy....? nie okrywaj, zrób jak radzi Zbyszek! osłoń z boku jedynie
____________________
anula mój mały raj na ziemi
isia33 15:40, 13 lis 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Berberysy muszę jakoś zabezpieczyć, w zeszłym roku przemarzły. Nie będę ich nakrywać, zasłonie, jak radzicie. Ale boję się zostawić tak bez niczego. A rh też tylko zasłaniać, rosną pod murem, cały dzień jest tam cień i mróz trzyma mocno.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Sebek 15:41, 13 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Parawanik wystarczy - bo muszą mieć też światło
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
isia33 15:56, 13 lis 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
No i moja koncepcja szycia i zakładania kapturków pada. No i nurtuje mnie pytanie, na jakie rośliny je w takim razie można zakładać?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies