Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Pokaż wątki Pokaż posty

Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

maggra 19:42, 14 mar 2016

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
Gardenarium napisał(a)
Grzyb, liści pod okryciem nie powinno być. bo to nie są rośliny zimozielone.


Ooooo i co począć teraz z tym grzybkiem? Moze w takim razie lepiej jednak odkryć? Liście to nie są. Są to dopiero zalàżki, pączki liści, bo tak jak napisałam te moje hortensje ogrodowe zaczęły pod kapturami wypuszczać młode listki
____________________
CelinaAga 19:44, 17 lip 2016

Dołączył: 31 maj 2015
Posty: 2
Dzień dobry

Kupiłam piękne okazy głogownika szczepionego na pniu. No cuda

Wsadziłąm do niemobilnych donic przed domem , wczesnje ocieplając je od środka scyropianem.

Czy na zimę owinąć korony agrowłókniną? czy donice dodatkowo dac w folię bąbelkowa i słomę?

Poproszę eo porady.
Gardenarium 22:24, 17 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miałam takie głogowniki (pod Warszawą) i zmarzły. Jeśli temp. będzie zbyt niska, na pewno zmarzną. Okrywanie nic nie da. To rośliny na Holandię, w Polsce ewentualnie Wrocław, ale też pod znakiem zapytania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CelinaAga 23:57, 17 lip 2016

Dołączył: 31 maj 2015
Posty: 2
Może w Szczecinie za Odrą uda się
Zobaczymy co będzie.
Serdeczności zasyłam dla Pani i wszystkich czytających
Gardenarium 07:19, 18 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szczecin też jest cieplejszy niż Warszawa. Można próbować, napisz jak się będą miały w następnym sezonie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adkawi 20:48, 28 sie 2016


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
W lipcu posadziłam takie drzewka jak wierzbę hakuro na pniu, klon flamingo również na pniu,graba kolumnowego,buka zwyczajnego Purpurea Pendula,brzozę zwisająca youngii oraz śliwę wiśniową.Proszę podpowiedzcie czy któreś z nich wymaga okrywania na zimę.Dodam ze to pierwsze drzewka w moim ogrodzie. Iglaczki miniaturowe które wsadziłam w tamtym roku wszystkie ładnie przezimowały bez okrywania jedynie co przykryłam to tego cyprysika tępołuskowego tak jak Karol99 radził i Danusia.
____________________
Adrianna
Gardenarium 07:23, 29 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z tych wymienionych żadne nie są wymarzające. Ważne jest aby się zakorzeniły przed zimą, podlewaj je i wyściółkuj, aby gleba nie wysychała,

Gdy zmrozi ziemię możesz na bryły korzeniowe nasypać grubszy kopczyk a wiosną go rozgarnąć. I to wszystko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adkawi 10:11, 29 sie 2016


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Dzięki Danusiu za mega szybką odpowiedź ,to już nie będę zaprzątać sobie głowę okrywaniem,chociaż mam jeszcze dwie róże na pniu ,ale tu wiem ze trzeba zabezpieczyć.Nie wiem czy lepiej zadołować czy okrywać z góry na dól.Róże rosną pod płotem od południowej strony domu.Czy w centralnej Polsce maja szanse na przetrwanie?
____________________
Adrianna
Gardenarium 20:41, 29 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Róże pienne powinny mieć miejsce szczepienia pod ziemią. Okręcanie włókniną nic nie da.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:07, 12 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mojewizje napisał(a)
Witam,
Niedługo nadejdą przymrozki i tak szukam w internecie jakiejść sensownej porady ale nic nie znalazłam. Z jednej strony jest napisane że stosować od razu grubą a z drugiej strony że przy przymrozkach do -5 cienka a przy większych dokłądać kolejne warstwy.

Zatem czym się kierować? i jeśli już będą przmrozki to tą agromłoknine zostawić tak do wiosny czy odkrywać w międzyczasie jeśli przymrozki przejdą i nakrywac przy kolejnych -0

Ogrodnik amator
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies