Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Pokaż wątki Pokaż posty

Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Annak 19:22, 12 lis 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witajcie,
mam nadzieję, że o tej porze warto odświeżyć ten wątek i ktoś doświadczony odpowie początkującej ogrodniczce jak zabezpieczyć na zimę drzewka moreli, które były posadzone wiosną - czy obsypać ziemią wokół drzewka i miejsce szczepienia też, a pień i całe drzewko okryć agrowłókniną? A może trzeba inaczej?
proszę o podpowiedź
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Gardenarium 07:58, 13 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kopczyk na korzenie a na drzewko mata słomiana. Nie włóknina.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Annak 22:33, 15 lis 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dziękuję Danusiu za odpowiedź, jeszcze dopytam, czy kopczyk ma okryć też miejsce szczepienia, a mata na całe drzewko, tj pień i gałęzie? Czy matę słomianą to można dostać bez problemu w sklepach ogrodniczych? Przepraszam, ale to mój pierwszy rok przygody z ogrodem.
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Gardenarium 07:49, 16 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kopczyk jedynie ma nieco ocieplić bryłę korzeniową, ale możesz nieco wyżej nasypać. Matę w zwykłym LM dostaniesz czy w Obim. Są w większych sklepach. Tylko nie okrywaj teraz, musi być zimno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Annak 07:59, 16 lis 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dziękuję serdecznie, Danusiu
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Madlenn 10:50, 02 gru 2017


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
witam serdecznie, mam pytanie czy można otulać agrowłóknina rośliny podczas dwustopniowego mrozu- gdy są oszronione? Pytam bo nie wiem czy poczekać az temperatura będzie na plusie czy okry je dzisiaj bo na noc i jutro zapowiadają już -5.Nie okrywałam wcześniej bo było słonecznie i ciepło bałam sie żebym się nie pospieszyła. Trudno mi uchwycić ten moment... Chodzi o trzmieline japońską i trzmielinki na pniu oraz hortensję ogrodową.
Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam!!
Gardenarium 10:57, 02 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Można otulać gdy są oszronione, nie ma to żadnego znaczenia.
Możesz otulic później, minus 5 to nie jest graniczna temp. dla tej trzmieliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madlenn 14:26, 02 gru 2017


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
Bardzo bardzo dziękuję za ekspresową odpowiedź
atena13 22:38, 03 gru 2017


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Witam,zastanawiam się czy powinnam okrywać wiśnie umbraculifera, klona esk sanset dadam ,że posadzone były w tym roku i są jeszcze mizerne.Przez dwie pierwsze zimy okrywałam też miłorzęba marikena,buka furple fontain i grujecznika pomyślałam,że może one tego nie potrzebują ale z drugiej strony boję się żeby mi nie zmarzły.Czytałam też jak pisałaś Danusiu ,że azalie japońskie też nie wymagają okrycia-ja co roku okrywałam je stroiszem to nie wiem też ich nie przykrywać?
____________________
atena - Mój ogródeczek
Gardenarium 07:49, 04 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przykrywanie tych roślin nie jest obowiązkowe. Możesz zarówno przykrywać jak i nie przykrywać. Skoro uważasz, że młode - przykryj, to nie zaszkodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies