Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

sylwia_slomc... 18:05, 14 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Dzieje się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Johanka77 21:21, 14 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Tayga piękna! Pozdrawiamy psinkę!

Ta pogoda w tym roku nikogo nie nastraja. Ja miałam tydzień urlopu po świętach i tylko jeden słoneczny dzień w ostatnią niedzielę…. Ale i tak wiało niesamowicie, więc. robiłam w chustce i kapturze.
Przez kolejny tydzień ma padać deszcz i codziennie prognoza przesuwa to ciepło w nieskończoność…

Łany tulipanów piękne masz! I kulki fajne kupiłaś.

Widzę, że robisz obrzeża z kostek granitowych. Ja właśnie je wymieniam od roku
U mnie pójdą do gabionów.

Trzymam kciuki. za pogodę i u Was i u nas
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Basia_KRK 22:32, 14 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
MiluniaB napisał(a)
Basiu dziękuję Ci za informację odnośnie krokusów - wydrukowałam bi będę ich jesienią szukała

Piękną wiosna u Ciebie. Kwiatków coraz więcej, a jak tulipany rozkwitną to będzie pokaz. Zapraszam do mnie - też wstawiłam fotki

Milunia, można się zapisać już teraz na listy oczekujących na wybrane krokusy (poszukaj w szkółkach/sklepach online), dostaniesz powiadomienie mailowe, gdy się pojawią w przedsprzedaży i warto właśnie wtedy zakupić, chciaż zwykle to jest w sierpniu i nikt wtedy nie myśli o krokusach (dają zwykle dodatkowy rabat na przedsprzedaż)

Zaraz wpadnę do Ciebie pooglądać wiosnę Ściskam & miłego wieczoru.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:37, 14 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
antracyt napisał(a)
Basia, wiosna u Ciebie porządnie się już rozpędza. Nowe rabaty fajnie się zapowiadają, a dlaczego ziemię będziesz wywozić?
No i oczywiście pies ogrodniczki najlepszy

Tak, to prawda, widać, że wiosny nic już nie zatrzyma, szkoda tylko, że dla nas (ogrodników) ta wiosna taka mało przyjazna jest
Wykopki pod obrzeża(+fundamenciki) nowych rabat zajęły trzy big bagi ziemi (tj. 3 m3). Teraz jeszcze musimy ściągnąć darń z tych rabat oraz spod terenu na patio z piaskowca, to będzie ok. 70 m2 darni, pewnie na głębokość ok. 10 cm, przy patio pewnie więcej, bo musi być kliniec jeszcze.. co daje kolejne 7-8 big bagów ziemi do wywiezienia... masakra... Nie mam jej gdzie trzymać czy rozsypywać u siebie...

Tu jeszcze pędy hortensji pnącej (w cieniu) oraz klona palmowego Orange Dream. Właśnie za to tak strasznie lubię klony w moim ogrodzie, ponieważ one tak szybko u nas startują

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:45, 14 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dzieje się

BASIA8 napisał(a)
Pięknie się dzieje widać wiosnę

Tak jest! Szkoda tylko, że nie możemy się nią na dobre pocieszyć w tych dziwnych czasach...
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 23:02, 14 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)
Tayga piękna! Pozdrawiamy psinkę!

Łany tulipanów piękne masz! I kulki fajne kupiłaś.

Widzę, że robisz obrzeża z kostek granitowych. Ja właśnie je wymieniam od roku
U mnie pójdą do gabionów.


Dziękuję w imieniu Taygi, pomaga mi w ogrodzie od szczenięcych lat

Dzisiaj był tak strasznie mokry i ciężki śnieg u nas, że moje tulipany pokładły się Jutro muszę je skontrolować, ale źle to wyglądało

Odnośnie obrzeży - kontynuuję nowe ramy rabat zgodnie z tym, co już mam w ogrodzie, w nawiązaniu do palisad splitowanych. Póki co, podoba mi się takie rozwiązanie. Ale kto wie co będzie za kilka lat, coś trzeba przecież robić
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
beta 09:28, 15 kwi 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Basia_KRK napisał(a)




Ekipie udało się wyznaczyć nowe rabaty więc mam miejsce na nowe nasadzenia i to mnie najbardziej cieszy, zwłaszcza, że przyjechała dostawa kul cisowych Jak pogoda pozwoli (= będzie ciepło i nie będzie padać), to w przyszłym tygodniu przyjadą robić patio z piaskowca.

Najbardziej śmieszy mnie to, że kilka lat temu nawieźliśmy tutaj kilkadziesiąt ciężarówek z ziemią, a teraz znów przyjeżdząją ciężarówki i tą ziemię wywożą... to jakieś nieporozumienie.. Najlepiej od razu zrobić raz a dobrze porządny projekt z wyznaczonymi rabatami, placykami, tarasami, fontannami i innymi elematami wodnymi, żeby potem nie babrać się znów w ziemi...




Basiu, a jednak cos pozytywnego ...wiadomo, że jak się plany rozjeżdżają to jest to mega frustrujące...ale super, ze choć trochę udało się zrobić

a z ta ziemią to tak jak u nas...najpierw były tuje na rabacie podniesionej...potem przenosiliśmy je na poziom ziemi , bo się murek oporowy drewniany zaczął sypać a pomysłów innych na tamten moment nie mieliśmy...wiec znów kupa ziemi na podwórku...a teraz będziemy ja w końcu rozplantowywać po iluś tam latach...więc wiem o czym piszesz...ale nie jesteśmy w stanie zaplanować wszystkiego...i chyba dobrze
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 09:32, 15 kwi 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a ogólnie wielka radość sprawiły mi zdjęcia z Twojego ogrodu

tulipany jak żołnierze...przyczajone...niech no tylko trochę słońca się pokaże, to będzie zmasowany atak koloru

a Tayga niesamowita jestprześliczna psiunia

pozdrawiam Basiu i czekam na więcej zdjęć
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 09:34, 15 kwi 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a gdzie będziesz sadziła groszek pnący?...bo też mam sadzonki i wizja mi się rozjechała
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MiluniaB 09:43, 15 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Basiu wróciłam do zdjęć i widzę piękne kulki cisowe. Gdzie mażna takie kupić? Jeżeli możesz to napisz na priv
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies