Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Joku 21:47, 30 mar 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
W poprzednim ogrodzie miałam starą tuję, chyba starszą od twojej. A pod nią dywan z bluszczu. Nie było widać żadnych opadniętych gałązek .
To tak a propos bo widzę że u ciebie też bluszcz w pobliżu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
BASIA8 21:58, 30 mar 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Piękności cebulowe. Krokusy robią wrażenie. Jak jutro będzie ciepło i pokażą całe swoje piękno to koniecznie zrób fotki i Nam pokaż.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Basia_KRK 19:18, 02 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Joku napisał(a)
W poprzednim ogrodzie miałam starą tuję, chyba starszą od twojej. A pod nią dywan z bluszczu. Nie było widać żadnych opadniętych gałązek .
To tak a propos bo widzę że u ciebie też bluszcz w pobliżu.

Jolu, właśnie nad tym pracuję od dwóch lat, przeplatam ten bluszcz jak tylko się da, marzy mi się właśnie taki bluszczowy dywan. Myślę, że jeszcze tak z 5 lat... Bluszczu jest tam sporo, ale puszczam go też trochę na ogrodzenie, więc jest walka o każdą dłuższą gałązkę
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:20, 02 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dorii napisał(a)
Mieszanka różnych odcieni fioletowych krokusów cudna, takie sobie w trawniku posadzę.

Nie ma co przejmować się igliwiem, masz naturalną ściółkę, oszczędność na korze

Wybierania kamyków nie zazdroszczę. Mam w kilku miejscach kamyki które z przesiewania piachu odrzucałam na pryzmę. Niestety nie położyłam niczego pod nie. Wybieranie tego z gliny to tragedia.

Tak, te fiolety wyglądają cudnie. Takm są chyba 4 lub 5 gatunków fioletowych krokusów. Zakwitła też biała "łączka", i jednak zdecydowanie bardziej podoba mi się fioletowa Na jesień planuję kontynuację obsadzania
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:20, 02 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale ilości posadziłaś I nornice nie wyjadły, u mnie ile bym tulipanów nie dała w ziemię to jak stołówka dla nich naszykowana

Tfu tfu tfu, i oby tak zostało, nie chciałabym ich mieć w ogrodzie
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:25, 02 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
dzika_roza napisał(a)
matko, Basia, aleś się musiała nasadzić...
sama to robiłaś?

Yyyyyyy.. przyznaję się, że miałam też pomocnika, chyba by mi plecy pękły od sadzenia takiej ilości. Aczkolwiek to są nasadzenia z zeszłej jesieni oraz z jesieni zeszłego roku (krokusy). W zeszłym roku głównie tulipany sadziłam. Na szczęście jesień była fantastyczna i sadziliśmy od września do grudnia

A teraz na wiosnę okazało się, że zostało mi kilka woreczków z cebulami tulipanów w garażu (tzw. gratisy - nota bene zaczęły kwitnąć w tych workach). Wsadziłam je do donic i pięknie już się przebiły przez ziemię, więc chyba nich też coś będzie
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:26, 02 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Martka napisał(a)
Basiu, rozpoczęło się widowisko, a przylaszczki to moje ulubione wiosenne... ten kolor właśnie. Dużo radości z tych widoków Ci życzę!

Radość jest niesamowita, przylaszczki wyglądają bajecznie! Zaraz wrzucę fotki. Nie wiem tylko dlaczego ich listki są takie u mnie marne? Nie wiem czy to tegoroczne, czy zeszłoroczne, czy je się wycina?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:30, 02 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
BASIA8 napisał(a)
Piękności cebulowe. Krokusy robią wrażenie. Jak jutro będzie ciepło i pokażą całe swoje piękno to koniecznie zrób fotki i Nam pokaż.
Pozdrawiam.

Basiu, narobiłam zdjęć, zaraz wrzucę, a raczej krokusowo Was zaspamuję.

Mam wrażenie, że tegoroczne kwitnięcie jest o wiele krótsze niż zeszłoroczne. Nie wiem od czego to zależy, bo to dopiero drugi rok kiedy mam krokusy w ogrodzie, jeszcze ich tak dobrze nie poznałam. Pewnie pogoda.. ale nie wiem czy za zimno, czy za mokro, czy za dużo śniegu? Widzę, że już powoli się pokładają, a kwitną dopiero 1 tydzień. Sprawdzałam po zdjęciach z zeszłego roku - wtedy spektakl trwał dokładnie miesiąc.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:31, 02 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
MiluniaB 19:33, 02 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388


Muszę zacytować to zdjęcie, bo krokusy odcienie fioletu są przepiękne

Co do rabat żwirowych to doskonale Cię rozumię. Miałam i bardzo żałowałam
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies