Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Anda 12:27, 16 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Basiu, podczytuje i podglądam Masz świetnie skomponowany ogród.

Tak, Lions Rose ma taki lekko kremowy, morelowy środek.

The Fairy ma wg mnie ciepły róż, nie zimny. Może nawet neutralny

Niziutka biała z różowym rumieńcem ... Może Marie Pavie? Ale może być jednak za duża. Może Anne-Marie de Montravel? Gruss an Aachen też byłaby za duża...

Na pewno dobrym pomysłem jest dosadzenie ciemnych bylin duplikujących kolor liści klonu


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basia_KRK 13:00, 16 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Anda napisał(a)
Basiu, podczytuje i podglądam Masz świetnie skomponowany ogród.

Tak, Lions Rose ma taki lekko kremowy, morelowy środek.

The Fairy ma wg mnie ciepły róż, nie zimny. Może nawet neutralny

Niziutka biała z różowym rumieńcem ... Może Marie Pavie? Ale może być jednak za duża. Może Anne-Marie de Montravel? Gruss an Aachen też byłaby za duża...

Dziękuję!! ♡♡♡

W takim razie przemyślę jeszcze tą 'Lavender Ice', choć kusi strasznie... i z lekka się na nią napaliłam. Wydawało mi się, że będzie ładnie komponować się dołem z 'The Fairy' nad nią górującą.
Poszukam jeszcze coś niskiego białego z różowym środkiem, dużo róż już niestety na tą chwilę nie jest dostępne, wysprzedane

Anda napisał(a)
Na pewno dobrym pomysłem jest dosadzenie ciemnych bylin duplikujących kolor liści klonu

Tak, to już pewne, że tak zrobię. Teraz pozostała tylko kwestia doboru róż
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Anda 13:42, 16 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
To sadź LI skoro tak Cię kusi Kolor róż też jest zmienny. Najwyżej przesadzisz jakby co
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
edi75 13:55, 16 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Basia zajrzałam do Ciebie ..Super metamorfoza domu i ogrodu.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Basia_KRK 14:19, 16 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
No i kolejne miejsce, do którego po powiększeniu muszę dobrać niskie, max. ok. 60-70 cm róże.

Tutaj idę raczej w biel lub złamaną biel (mimo wszystko starając się unikać typowego koloru żółtego, który i tak już mam wprowadzony w ogrodzie, ale w miarę możliwości chcę ten kolor wyciszyć). Chyba taka "biel" będzie najlepiej pasować. Chcę ich tu posadzić około 7 sztuk, powiększyłam tą rabatkę o wymiar: 1m x 5 m. Muszę na niej już rozdzielić żurawki, bo strasznie wyrosły, dosadzę też jeszcze jedną kulę bukszpanową. No i róże, rozważam tu:

- Lions-Rose® ADR. Märchen/Bajkowe, wys. 60-80 cm, szer. 50 cm. Kwiaty: Ø 8-9 cm, pełne (do 40 płatków), wielokrotnie powtarza kwitnienie.
Kolor: w środku kremowo-morelowo-żółta, ale chyba tutaj by pasowała?

-Princess of Wales (Hardinkum). Róża angielska Harknessa, wys. 50-60 cm, szer. 50 cm. Kwiaty: Ø 8 cm, ok. 25 płatków, bardzo obfite kwitnienie.
Kolor: biało-morelowa / white in flower with just a hint of yellow centres

- Garden of Roses® ADR. Nostalgiczna, wys. 60 cm, szer. 50 cm. Kwiaty: Ø 7-8 cm, bardzo pełne (ponad 80 płatków), wielokrotnie powtarza kwitnienie.
Kolor (tu już nie jest tak biało): pudrowo-morelowa / cream and pastel pink

Help! Którą wybrać? A może jakąś zupełnie inną??

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Johanka77 20:40, 16 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Basia przyszłam się pozachwycać! Jak ja lubię Twój ogród.
Gapię się i gapię na te. zdjęcia. z wytyczonymi rabatami i w sumie nie. wiem, co Ci nie pasuje dziś
Oczywiście, będzie jeszcze piękniej!

Jak. tak tu piszecie, to mnie zaczynają te róże kusić...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Dorota123 07:49, 17 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Mam od kilku lat Garden of roses, u mnie to najzdrowsza róża. Żadnego mączniaka, ani jednej plamki na liściach nie ma. Po pierwszym kwitnieniu ma 2 tygodnie przerwy w kwitnieniu, później kwitnie bez przerwy do mrozów. Dobrze zimuje, nie podmarzły jej w tym roku żadne pędy. Ja ją polecam, w tym roku znajoma kupiła u H... przysłali piękne krzaczki. Moja też od niego.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Kokesz 08:56, 17 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Basiu, pytałaś u Danusi o jarzmiankę.
Może Roma by Ci pasowała.
Piękny ogród
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Basia_KRK 10:38, 17 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)
Basia przyszłam się pozachwycać! Jak ja lubię Twój ogród.
Gapię się i gapię na te. zdjęcia. z wytyczonymi rabatami i w sumie nie. wiem, co Ci nie pasuje dziś
Oczywiście, będzie jeszcze piękniej!

Jak. tak tu piszecie, to mnie zaczynają te róże kusić...

Dzięki Johanko

Wszystko mi pasuje Są nowe raby, będą nowe nasadzenia Mam wreszcie typowo słoneczne rabaty, więc to dla mnie nowość. Wszystkie obecne mam tak raczej po bokach, więc to taki klasyczny półcień. Koniecznie chcę na słonecznych spróbować z różami, coby potem za kilka lat nie żałować, najwyżej to będzie niewypał
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 11:59, 17 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
edi75 napisał(a)
Basia zajrzałam do Ciebie ..Super metamorfoza domu i ogrodu.

Edi, witaj u mnie w ogrodzie, bardzo dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies