Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Polecane drzewa i krzewy liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

sarenka 11:52, 06 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Poszukuję drzewa, które będzie się przebarwualo na pomarańczowo- żółto do posadzenia w rogu działki. Trochę zacieniają tam drzewa z nieużytku. Problem w tym,żeby drzewo dorastało do 8 metrów,a korona im szczuplejsza tym lepsza. Nie chciałam tam sadzić już żywopłotu ze szmaragdów.
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 16:55, 06 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak na szybko
Parrocja perska PERSIAN SPIRE

jarząb AUTUMN SPIRE 'Flanrock'
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 17:50, 06 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Tak na szybko
Parrocja perska PERSIAN SPIRE

jarząb AUTUMN SPIRE 'Flanrock'

Parocja wygląda super. Poszukam jej. Jarząb chyba w czerwienie się przebarwia.
____________________
Magda W samym sloncu
dzika_roza 18:31, 06 paź 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
O ta parrocja ciekawa. Tez poczytam.
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Anna_M 11:06, 13 paź 2019

Dołączył: 02 lip 2019
Posty: 4
koculka napisał(a)
Polecam Acer rubrum Sun Valley. Kupiłam latem zielony, błyszczący ,młode liście takie zoltawe z brązowym nerwem, ale teraz to sam ogień. Najpierw był pomarańczowy teraz, różowo czerwony. Mój ambrowiec przy klonie niknie, choć też różnokolorowe listki. Nie wiem jak szybko rośnie.



Pękne drzewko, ale ja już nie chcę z czerwonymi liścmi- mam takie
Anna_M 11:10, 13 paź 2019

Dołączył: 02 lip 2019
Posty: 4
koculka napisał(a)


A może brzoza doorenbos. Rośnie bardzo szybko. Ma duże liście i piękna snieznobiala korę. Dorasta do 10m. Mam w ogródku i jeśli w upały się podlewa to rosnie szybko. Ja mam wielopniowe. W rok urosly 1m i podwoily zagęszczenie. Kupiłam też magnolie Galaxy, ponoć rośnie bardzo szybko do 7m,ale szybkości nie potwierdzę bo w tym roku kupiłam. Magnolia chyba bardziej wymagająca, ale w pierwszych latach i tak podlewam wszystkie drzewka.


Koculka dziękuje za propozycję. Ale już w międzyczasie kupiłam wiąza wredei, taki z żółtymi liścmi. Nie wiem czy dobrze zrobiłam czas pokaże. Wiem, miało to być cos co szybko rożnie, ale nie mogłam się doczekać Waszych propozycji, a czas biegł. Ten wiąż od zawsze mi się podobał, a ostatnio widziałam go w jakimś starszym ogrodzie. Był piękny ! Duży, majestatyczny a zarazem zgrabny. No i pięknie ożywiał zakątek ogrodu w którym rósł. Zakochałam się chyba w nim Ale na taki efekt chyba będę musiała dłuugo czekać
Pozdrawiam!
elzbietaszer... 18:39, 17 paź 2019

Dołączył: 28 sie 2019
Posty: 124
witam

a jakie drzewa od północnej strony domu ,od ulicy w miarę niskie szer miedzy domem a ogrodzeniem 2,5 m
____________________
Ela Pomoc emerytce przy metamorfozie
Gardenarium 21:13, 24 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prunus cerasus 'Umbraculifera'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:34, 02 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
matiw napisał(a)
Rosną w mieście.


Zastanawiałem się też nad niewielkimi liściastymi drzewkami rosnącymi na polach. Zrobię zdjęcie to wstawię. Jesienią robią się im czerwone liście.

Może polecicie mi jakieś drzewa nieduże liściaste?

Czy można np sadzic tuje smaragd obok tuj braband. Albo rosliny które sprawdza sie na żywopłot o wysokosci 2 metrów minimum to np. jakie?



Czekamy zatem na zdjęcia. Nieduże drzewa - albo kuliste czyli mające w nazwie "Umbraculifera" lub "Globosa" a jeśli nie kuliste to śliwa dziecięca, świdośliwa, klony palmowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 19:35, 02 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Jaki to rodzaj krzewów przeniesiony

Proponuję przejrzeć forum, pospacerować po wątkach bo każdy lubi coś innego i każdemu coś innego się podoba, w sercu co innego graNa pewno znajdziesz coś dla siebie wtedy zapytaj, każdy chętnie podpowie w sprawie rośliny z którą ma doświadczenie z własnego ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies