Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Polecane drzewa i krzewy liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

Fuksja 15:49, 06 sie 2018


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Witam,co lepsze w ogrodzie jabłoń royalty czy śliwa wiśniowa Nigra. Nie mogę się zdecydować.
____________________
pozdrawiam,Ania
MalgosiaW 20:28, 10 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Mój ulubieniec ogrodowy buk pospolity 'Purple Fountain'. Rośnie u mnie gdzieś ok 7 lat. Od początku może raz czy dwa zaatakowała go mszyca bukowa, ale po jednorazowym oprysku było po kłopocie. Rośnie wolno, na razie jest "chudy". Do towarzystwa dałam mu kiedyś cyprysiki groszkowe 'Filifera Aurea Nana', te muszę już ciachać dwa razy w sezonie bo rosną jak głupie.


Toszka 20:42, 13 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli chcesz, by był szerszy to na wiosnę przytnij gałązki, a rozkrzewią się
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MalgosiaW 21:40, 16 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Toszka napisał(a)
Jesli chcesz, by był szerszy to na wiosnę przytnij gałązki, a rozkrzewią się

Dziękuję, chętnie skorzystam z rady.
Katarzyna13 14:56, 19 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522



Kochani poradzcie proszę jakie drzewo będzie pasowało na zaznaczonym miejscu? Wg projektu była zwykła wierzba ale po zeszłorocznej wichurze niestety połamaną musielismy wyciąć. Po prawej stronie rośnie tulipanowiec. A po lewej jest zaplanowane miejsce na hustawkę. Pomiędzy drzewami na wiosnę chcemy posadzic rododendrony. A pod samym brakującym drzewkiem pennisetum. Myślałam o ambrowcu, fagus purpurea. Ale nie upieram się przy tym wyborze. Jestem otwarta na nowe propozycje. Dodam jeszcze że jest wystawa południową czyli dużo słoneczka
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Toszka 20:35, 24 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, przy doborze roslin sadzonych grupami priorytetem jest dobór siedliskowy - rodzaj gleby, ph etc. Buk odpada, bo jest zasadolubny.

Sadź ambrowca. Przy nim i przy tulipanowcu rododendrony będą miały idealne warunki, bo wszystkie te gatunki lubią kwaśne ph, żyzną, próchniczną ściółkę i ziemię, a i wymagania odnośnie wilgoci podobne.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Katarzyna13 08:48, 25 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Toszko bardzo Ci dziękuję za podpowiedź. Ambrowce są śliczne. W sumie mam 8 szt posadzonych za domem. Bardzo dobrze sie tu czują. To ich pierwszy sezon i nie mogę się doczekać ich jesiennych wybarwień. A po twoim komentarzu już prawie jestem pewna że jeszcze jeden na przodzie świetnie będzie pasował. A i nawiązanie do reszty ogrodu będzie. Nie mówiąc już o warunkach o doborze siedliskiem. Dziękuję.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Zuzka25 21:46, 04 lis 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Chciałabym prosić o pomoc w wyborze drzewa/drzew na słoneczną, wąską rabatę przy podjeździe. Rabata ma wymiary: szer 2,5m, na ok 8m. Wiosną posadziliśmy żywopłot z cisów. Musimy wyciąć stary klon, ponieważ drzewo obumarło ( prace budowlane) i mamy też na rabacie posadzoną parocję ( chętnie się pozbędę). Nie chciałabym wielkich drzew, tylko takie "kompaktowe"

Moje pytania:

-Czy na dł. 8 m mogę posadzić 3 jednakowe drzewa, czy będzie za gęsto?
2 szt to trochę dziwnie?
- podobają mi się graby, ale przeczytałam, że dorastają do 15m/szer4m i mąż takich wielkich nie chce, bo się nie zmieszczą i kto miałby je przycinać, mówi
- zastanawiam się też nad dębami błotnymi w formie kolumnowej lub kulistej szczepionej, ale nie wiem czy to dobry pomysł?
- wcześniej myślałam jeszcze o wiśni osobliwej

Rabata jest przy samym domu, powinna być reprezentacyjna, a najbardziej nie wiem jak ją rozplanować

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
ZbigniewG 16:55, 08 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Zuzka 3 dęby kolumnowe Dawyck Purple lub Gold zawsze je można przystopować wysokościowo i na szerokości (łatwizna)
jeż lubisz odrobinę luzu to Purple Fountain
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Martaka88 11:10, 08 kwi 2019

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
witajcie, jakie drzewo polecicie w cien/ połcien w towarzystwo swierków i jodeł? są one poziom wyżej - na rabacie pod nimi, chcemy ustawić ławeczkę i właśnie jakieś przyjemne drzewko?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies