Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Polecane drzewa i krzewy liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

Gardenarium 13:55, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Magnolia gwiaździsta.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Oliffka 10:10, 24 kwi 2019

Dołączył: 13 wrz 2016
Posty: 10
Moi drodzy pomóżcie w doborze drzewa od strony zachodniej na dość ciężkiej i gliniastej ziemi. Mam już tam grujecznika japońskiego, który swoimi barwami zachwyca tylko chwilę, ze względu na zachodnie wiatry Mam także posadzoną śliwę nigrę, która tak jak Danusia mówi jest bardzo wdzięczna. Doradźcie proszę jakie jeszcze drzewko ładnie by się prezentowało?
Acercampestre 22:14, 07 maj 2019

Dołączył: 07 maj 2019
Posty: 2
A ile jest tam miejsca? Na glinę dobry jest miłorząb, leszczyna turecka, magnolia japońska.
Anna_M 20:43, 02 lip 2019

Dołączył: 02 lip 2019
Posty: 4
Witam wszystkich specjalistów. Doradźcie proszę co posadzić jako niewielkie drzewo max do 8 m.wys.? (liściaste/iglaste obojętne.) Zależy mi, żeby szybko rosło, dało trochę cienia wokół domu i żeby nie wybujało potem jako 30 m drzewo Będzie rosło w sąsiedztwie śliwy wiśniowej z czerw.liśćmi. Strona pd-zachodnia. Gleba taka sobie.
Aha niekoniecznie musi być szczepione na pniu. Nie zawsze drzewo musi być "pod linijkę". Pozdrawiam Was !
dzika_roza 15:16, 16 lip 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
też się chętnie dowiem
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Anna_M 21:59, 19 lip 2019

Dołączył: 02 lip 2019
Posty: 4
Chyba się nie dowiemy ... wszyscy chyba coś sadzą i nie mają czasu doradzić
Pozdrawiam
koculka 12:30, 23 wrz 2019


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Polecam Acer rubrum Sun Valley. Kupiłam latem zielony, błyszczący ,młode liście takie zoltawe z brązowym nerwem, ale teraz to sam ogień. Najpierw był pomarańczowy teraz, różowo czerwony. Mój ambrowiec przy klonie niknie, choć też różnokolorowe listki. Nie wiem jak szybko rośnie.
Toszka 20:41, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Też klona polecę Acer rubrum 'Brandywine'
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Ania111 20:48, 24 wrz 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam ,

Też chętnie bym posadziła jakieś fajne drzewko ,
Klona palmowego bordowego już mam ,

Co byście poradzili .
Widzę ,ze na tym forum sami specjaliści jak podglądam wasze ogrody
Jeden ogród ładniejszy od drugiego ,

A ile inspiracji

Fajnie ze pokazujecie takie ogrody
____________________
Ania Spelnione marzenie
koculka 14:20, 25 wrz 2019


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Anna_M napisał(a)
Witam wszystkich specjalistów. Doradźcie proszę co posadzić jako niewielkie drzewo max do 8 m.wys.? (liściaste/iglaste obojętne.) Zależy mi, żeby szybko rosło, dało trochę cienia wokół domu i żeby nie wybujało potem jako 30 m drzewo Będzie rosło w sąsiedztwie śliwy wiśniowej z czerw.liśćmi. Strona pd-zachodnia. Gleba taka sobie.
Aha niekoniecznie musi być szczepione na pniu. Nie zawsze drzewo musi być "pod linijkę". Pozdrawiam Was !


A może brzoza doorenbos. Rośnie bardzo szybko. Ma duże liście i piękna snieznobiala korę. Dorasta do 10m. Mam w ogródku i jeśli w upały się podlewa to rosnie szybko. Ja mam wielopniowe. W rok urosly 1m i podwoily zagęszczenie. Kupiłam też magnolie Galaxy, ponoć rośnie bardzo szybko do 7m,ale szybkości nie potwierdzę bo w tym roku kupiłam. Magnolia chyba bardziej wymagająca, ale w pierwszych latach i tak podlewam wszystkie drzewka.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies